Solate...

Kuhalnik  

član od: 1.2.2006

sporočila: 9

tema odprta - 7. mar 2008 13:30 | ogledi: 7.024 | odgovori: 27

Dobr dan,

Mene pa zanima, kakšne solate delate doma, predvsem tiste, ki so malo bolj nasitne in ki jim lahko rečeš celo kosilo ... ?

Predlogi so dobrodošli

Lp

Kuhalnik

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

7. mar 2008 13:34

Riževa, makaronova, iz hobotnice, krompirjeva, šobska, .... Takole na hitro se jih ne spomnim prav veliko, pa tudi sicer je pri nas solata bolj za prilogo. Lp limonca26

Kuhalnik  

član od: 1.2.2006

sporočila: 9

7. mar 2008 13:37

Aja pa še neki, ljudeki! Najbolj skrivnostno vprašanje je vedno s čim naj potem prelijem solatko. Jaz vedno dam kr olivno olje in jabolčni kis, pa nism čiz zihr da je ta standard kombinacija najboljša... Uporablja se tut jogurt sam ne vem čist s čim paše in s čim ne Predlogi so pak isto dobrodošli... Kuhalnik

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

7. mar 2008 13:56

Solata za kosilo za mene še ne pomeni, da je vsaka oblika ohlajenih testenin ali riža kar solata. Tudi če ima malo več zelenjave noter, kot bi jo imela topla varianta. Solata za kosilo je za mene kombinacija več vrst zelenjave, ki se jo takrat dobi (za razliko od solate kot predjed ali prilogo, ko gre navadno za zeleno solato, radič, zelje ipd.). Skoraj vedno dam za osnovo zeleno solato, temu pa dodam še nariban korenček in koruzo skoraj obvezno, ostalo pa po navdihu: rdeči fižol (iz konzerve), redkvice, različne vrste paradižnikov (pozimi se obnese edino češnjev), olive, kumare, papriko, poparjeno cvetačo ali brokoli, in še in še... Ker od vsega naštetega nismo najbolj dolgo siti, se v solato izvrstno poda še na kocke narezan kakršenkoli sir, popečene bučke, tudi kak zelenjavni polpet paše zraven (lahko iz zamrzovalnika, ki ga kar v teflonki popečeš, časa za peko v pečici navadno ni, cvrenje pa ni najbolj priljubljeno) - ampak še vedno je solata glavna jed, včasih se nam zlušta kuhanega jajca v solati... Glede prelivov jaz uporabljam kar klasiko: dobro olivno olje in kis, sem pa že razmišljala o čem novem. Mogoče bo znal kdo drug kaj več napisati. piščanec

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

7. mar 2008 14:03

Meni je carska solata iz pire (ena vrsta pšenice, izgleda tako kot ješprenj). http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10144 Lahko pa namesto jogurtovega dressinga daš majonezi in malo belega vina, da omili okus majoneze. alexis

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. mar 2008 14:04

Poslušaj, te kombinatorike se največ naučiš, če nekaj časa po različnih špageterijah naročaš solate. Ko to izčrpaš, narediš še eno turnejo po kebabih in če ti še to ni pomagalo, ponoviš vajo po špageterijah in še en krog po latino-kantinah in če še po tem ne znaš zložiti opečenega kruha skupaj s češnjevcem, mocarelo, rukolo in rakci, ter zraven dodati še kakšen dressing.....pa kombinirati kajpa vem, melancane s krekerji, papriko in mladim fižolom, pa zaliti to z olivno olje+limonin sok....pa recimo, če ne kombiniraš mariniranih ribjihfiletov z avokado+jabolko in zraven rdeča paprika, pa recimo pečeno papriko se da kombinirati z inčuni in guacamole in zraven še nekaj koruze..... Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. mar 2008 14:07

Pri prelivu namesto kisa velikokrat uporabim limono, limeto, pomarančo, z grenivko pa mi je itak najboljše...Doma naredim tudi "zeliščno" olje in kis, tako da oboje prelijem v drugi manjši steklenički in notri natrpam ustrezne začimbe. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

7. mar 2008 14:21

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=11121 poskusi tole, je kar nasitno, z zelenjavo lahko eksperimentiraš, preliv je pa resnično dober in malce drugačen od standardnega kisa in olja. RadaJem

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

7. mar 2008 14:26

jaz tudi rada dodajam v solate, piro, lečo, čičeriko. včasih so imeli v Mercatorju piro v konzervi (zravno fižola), zdaj je že nekaj časa ni. in včasih se mi ne ljubi "suhe" kuhati. klavdija

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

7. mar 2008 17:13

Če v solati zamenjamo kis z limoninim sokom povečamo unos železa iz solate v organizem.LP. golubić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti