Plus paket

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

1. mar 2008 11:07

Jaz osebno sem si pluskota kupila zato, ker visim na Kul po nekaj ur vsak dan, in se mi enostavno zdi fer. Isto, kot se mi zdi fer, da plačujem elektriko in vodo v hiši, kjer živim. Ugodnosti, ki pridejo s pluskotom, redko koristim. Všeč pa mi je opcija "shrani v beležko" ob receptu.

Osebno mnenje.

Anja

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

1. mar 2008 11:41

[citat=--ežoj--]"A ja, glede besede forum si naredila napako ( vsakomur se lahko zgodi ). Kot je splošno znano, beseda forum prihaja od angleške besede for ( štiri ) in besede um, kar v svahiliju pomeni pogovor, torej je forum pogovor štirih, ker če je več udeležencev, en drugega motijo in se ne morejo lepo pogovorit ( mimgrede, od tod je prišlo tisto naše: pogovor v štiti oči, nekdo je narobe razumel besedo forum, o besedi kvorum pa kdaj drugič )" Ta vaša teza (jaz pač večino ljudi vikam, ker ne vem, koliko so stari), se sliši naravnost za lase privlečena. Angleško je štiri four in ne for. Težko verjamem, da bi lahko šlo za besedne kombinacijo iz angleščine in svahilija. Tako da si lahko norce delate iz koga drugega. Beseda forum izhaja iz latinščine, tako kot sem že zapisala in tako piše tudi v Verbinčevem Slovarju tujk, kjer je imenovan tudi forum romanum. Slika pa se mi zdi naravnost provokacija. Zakaj, to bi moralo biti vsakomur jasno. Glede na to, da se je ta debata spustila na tako nizek nivo, vsaj s strani nekaterih, bi bilo bolje, da bi to temo kar zaprli. Namesto utemeljenega argumentiranja lahko beremo samo žalitve. Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 01. mar 2008 11:42:41 Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 01. mar 2008 11:43:41

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

1. mar 2008 11:50

Moj intelektualni nivo verjetno ni dovolj visok, da bi dojela v čem je tista slikica provokacija - daj mambica, razloži mi to, prosim.

Ežoj je faca, ki se ne pusti provocirat in niti ne vem, če on kdaj provocira - je pa res, da premore ogrooomnoooo smisla za humor in nas občasno razveseljuje s svojimi hudomušnostmi.

rrr

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. mar 2008 11:56

Draga naša mambica,

od knjig imam edino eno pratiko iz leta 1952 in tam ni pojasnjena beseda forum, tako da sem kar presenečen nad tvojo razlago.

Glede naslavljanja, zdi se mi da je splošno sprejeto na forumih, da se vsi tikajo, pa posebej mi mladi, kaj bomo komplicirali.

Za slikovno provokacijo: matr, kako si me pogruntala. Zakaj je provokacija: ne bomo povedali, naj mal tuhtajo.

bodi mi lepo pozdravljena

ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. mar 2008 12:23

Kdo se javi za reanimacijo, jaz crkujem od smeha... Ezoj: beseda kvorum izhaja prav iz tvoje razlage, namrec kadar so vsi stirje clani foruma soglasni (quattuor je po latinsko stiri, os, oris je po latinsko usta, v prenesenem pomenu tudi glas). Mambica, lahko preveris v latinskem slovarju (Verbinc je ze passe), ce ne verjames. lp, proxima

Mali varaš  

član od: 8.1.2008

sporočila: 71

1. mar 2008 12:45

Za slikovno provokacijo: matr, kako si me pogruntala. bodi mi lepo pozdravljena ežoj Vsako prepričanje se uresniči po svoji miselni vsebini. Mv

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. mar 2008 12:51

Mali varaš je napisal/a:
Vsako prepričanje se uresniči po svoji miselni vsebini.Mv

A hočeš rečt, da ona misli, da jaz mislim...............ne, ne morem tega verjet.

ežoj

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. mar 2008 12:52

Ežoj, kaj lahko ugibam? Na sliki je kuhano "sluzasto" biskvitno testo z banano prelito z marelično marmelado..

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 01. mar 2008 12:53:07

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. mar 2008 12:59

anamarija: skoraj tako, pa ne čist, je en mal razlike v sestavi testa, preliv je tudi skoraj ta pravi.

ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 01. mar 2008 13:00:25

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

1. mar 2008 13:01

to je svobodna dežela in vsi se odločamo po svojih željah torej - če ti tak način ni všeč, najdi drugo stran, ki ti bo to omogočala. statistika obiska zadovoljstvo obiskovalcev pokaže zelo nadzorno. Mateja (kulslo je zakon) tejča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti