Izkusnje z ventilatorsko pecico?

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

tema odprta - 23. feb 2008 19:14 | ogledi: 2.413 | odgovori: 21

Moja mati kupuje nov stedilnik. Eden od tistih, ki prihaja v ozji izbor, ima poleg stevilnih lastnosti, ki so ji vsec, tudi ventilatorsko pecico. Ona se tega nekoliko boji, jaz pa nimam dosti pojma, ker je moj stedilnik nima - je pa edini iz ozjega izbora, ki ima pecico dovolj siroko, da gre noter njen glinasti pekac za potice. (Ze pred petimi leti, ko sem sama kupovala stedilnik, je bila sirina pecice odlocilni faktor, da sem kupila eno od zadnjih Coron, s katero sem se danes mocno zadovoljna, zlasti zaradi prehoda na steklokeramiko - na zalost se moja mati temu trmasto upira in ostaja pri kombinaciji plin-elektrika).

Zato me zanima, kaksne so kaj izkusnje in zvijace tistih, ki uporabljate ventilatorsko pecico - dobre in slabe.

lp, proxima

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

23. feb 2008 19:18

Proxima, samo pohvalne stvari lahko povem o ventilacijski pečici. Precej skrajša čas pečenja, pečeš lahhko na več pekačev naenkrat ( ker zrak kroži in ne peče samo od spodaj in od zgoraj ). Kekse ponavadi pečem na treh pekačih naenkrat. Tudi kruh pečem na treh višinah. Mislim, da so to bistvene pozitivne lastnosti ventilacijske pečice. Lepo in radi se imejmo ursa40 Sporočilo je spremenil(a) ursa40 dne 23. feb 2008 19:18:49

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. feb 2008 19:28

Se pridružujem ursi40. Pa na ene 20 stopinj nižji temperaturi se vse peče.

rimljanka - zasebno mnenje

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

23. feb 2008 19:33

Kolikor jaz vem ventilatorsko gretje vključiš ali pa ne. Je samo ena od možnih opcij gretja (zgoraj+spodaj, samo spodaj, samo zgoraj, žar,....). Meni se zdi fino, ker so piškoti prej pečeni, pri "debelih" stvareh, npr. kruhu v obliki hlebca pa jaz ventilatorskega gretja ne vključim. Pri ventilatorskem gretju pa je treba paziti samo na to, da ti peki papir ne gleda preveč iz pekača, ker ovira kroženje zraka. sissi

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. feb 2008 19:37

Pečeš na nižji temperaturi vse, drugače pa ventilator uporabljam le, če hočem zapeči kakšno stvar na vrhu - vključim ga zadnjih 5 minut peke. Prej tega nisem vedela in sem imela stalno vklopljenega, vse je bilo suho in trdo... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 23. feb 2008 19:38:03

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2008 20:08

Uporabljam jo samo pri peki piškotov, ko pečem hkrati na treh pladnjih. Drugače je pa ventilator izklopljen.

Loni Makaroni

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

23. feb 2008 20:15

Jaz ponavadi za vse po vrsti uporabljam vroči zrak,..pa imam milijon programov in ne vem kaj še vse na pečici. Zelo uporabno! Jelenckova

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. feb 2008 20:18

Zelo sem zadovoljna z ventilatorsko pečico. Moja je taka, da ima možnost klasičnega pečenja brez ventilatorja, ali pa z vključenim ventilatorjem.  Ventilator zlasti prav pride, ko pečem dve stvari naenkrat - recimo na enem nivoju piščanca, na drugem krompir, seveda tudi pri pecivu, če ga je za en nivo preveč.

Predvsem pa mamo opozori, če se bo odločila za ventilatorsko pečico - kadar je vključen ventilator, mora biti temperatura obvezno 20 °C nižja od tiste, ki jo je bila vajena pri klasični pečici. Da ne bo jamrala, da ji nova pečica vse zažge.

Cila

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. feb 2008 20:30

Mene predvsem skrbi, da se ji bodo stvari izsusile - ze tako je vajena, da vse stvari pece za moje pojme cisto predolgo. Ampak ce se da ventilator po potrebi izklopit, ni problema. Saj bi brez, ampak tisti brez ventilatorja tudi programske ure nima, v to sem jo pa nekako prepricala (ne z lahkoto, ker je trmaste sorte, pa ne zato, ker bi bila toliko stara, ampak je taka, odkar jo poznam..:)))))))) Hvala za vse vase napotke in izkusnje, se priporocam se naprej! :)))) lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. feb 2008 20:52

proxima, saj je kup možnosti, izklopit se ventilator seveda da.

rimljanka - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. feb 2008 19:08

Tudi jaz ventilatorskega načina pečenja ne uporabljam vedno, bolj izjemoma, predvsem za peko v več nivojih naenkrat. So pa moje ugotovitve zelo podobne tistim od predhodnic, da se nekatere jedi rade izsušijo (meni tortni bikviti lepše uspevajo na klasičen način, ampak gre verjetno za lastne izkušnje vsake od nas, pa tudi pečice imajo različne lastnosti). Pa itak ni problema, saj gre najverjetneje za izbirno funkcijo in ne rabi peči na ta način, če ji ne ustreza. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti