Trebušni krči-koliki

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. feb 2008 10:12

Med avstrijskim Lefaxinom in našimi kapljicamii ni nobene razlike, kar se sesestavin tiče, so pa avstrijske bolj enostavne za doziranje. 100% preverjeno s strani moje prijateljice zdravnice, čeprav sva tudi medve takrat z Nejcem na horuk leteli v Celovec. Pri Maticu pa ni pomagalo nič, tudi vetrinjske ne.

Loni Makaroni

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

10. feb 2008 13:32

Mislim,da je vaš dojenček dovolj star za kopel,to tudi pomaga.Jaz sem jo še dala v jajčko in položila na sušilni stroj,ki jo je enakomerno gugal in brnel.Vem,da je hudo probajte čimvec teorij. toppy

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. feb 2008 13:58

Jaz ti priporočam knjigo "The happiest baby on the block". Razloži par tehnik za pomirjanje otrok: - od zavijanja oz. povijanja - guganja - "neškodljivega hrupa" - "šškanja" (pššššš) - in seveda dude:) Predvsem ti pa malo razloži, zakaj do kolik sploh pride, kolikor pač vejo;) Naj ne bi bile povezane s hrano, ampak naj bi bil to (pretiran) dziv otroka na spremembo okolja - navajen je bit 24 ur na dan z mamo, zdaj pa je naenkrat v velikem okolju, ki ga ne pozna in ne obvlada in se počuti ogrožen - zato je ves zakrčen in prestrašen in ga tudi dobesedno boli. Mene je prepričalo to, da v nekaterih kulturah kolik enostavno sploh ne poznajo. Niso na istem koncu sveta in uživajo različno hrano (par plemen v Afriki, kuna Indijanci in eno pleme na Tahitiju, se mi zdi), vendar ko so malo proučevali, kaj jim je skupnega, so vseeno našli par stvari. Otroček je navajen bit z mamo in je pomirjen, ko jo čuti in ko je okolje čim bolj podobno tistemu v maternici - zato so radi zviti, se na začetku kar bojijo vsega prostora in si ne upajo stegnit rokice, ne marajo čiste tišine ampak so bolj pomirjeni ob zmernem hrupu (tudi takemu, ki bi šel nam na živce;), radi se tiščijo ob mamo, da jo vohajo, čutijo toploto in slišijo bitje srca. No, jaz sem se tega preventivno držala in moja mala ni nikoli imela krčev. Rekla sem si, da škodit ne more in me nič ne stane, če probam,lahko mi pa precej olajša, če bo stvar delala;) In res so se sosedi samo čudili, kakšen je to dojenček, da nič ne joka... Še zdaj, ko ji rastejo zobki, ne joče, če je pri enem od naju in se carta. Počuti se varno in ve, da je vse ok, čeprav boli... Dokazat seveda ne morem, da bi sicer imela krče, vendar je pa res, da na začetku ni prenesla, da sem bila stran od nje - tudi čisto malo stran. Ko sem se tuširala, sem jo odnesla v kopalnico, da bi me lahko videla, vendar pa to ni bilo dovolj, saj me ni čutila, vidijo pa itak bolj slabo na začetku... Tako da sem se potem tuširala, ko se je oči vrnil iz službe, hehe;) Potem je zelo priporočljiva masaža in crkljanje koža na kožo. Midve se še zdaj tako crkljava, ker tako uživa. Predno se greste kopat, se gola stisnita skupaj in zavijta pod odejo, da ga ne bo zeblo in se samo cartajta kakih 15 min. ali pa kolikor vama paše pač;) Če bo dobil zvečer svojo dozo endorfinov (hormoni sreče, ki se sproščajo med drugim ob crkljanju), je manj verjetno, da boste imeli težko noč... Endorfini namreč dokazano zvišujejo prag bolečine in pomirjajo;) Kadar pa že joka, pa pomaga zibanje, guganje, poplesavanje in nežno poskakovanje (pazi glavico, če še ni 4 m. star). Vendar mora biti dovolj energično, da ga sploh registrira med svojim jokom. Tak da je kaka R&R glasba čisto primerna, pri nas je delovalo. Samo dobro ga drži ob sebe, da mu ne bo kak del telesa mahal okoli. Ampak večini otrok je to všeč:) Tudi sprememba prostora ali če ga odneseš pred ogledalo dostikrat pomaga (tudi pri večjih otrocih, jaz sem to enkrat izvedla na bratu, se je tako ustrašil svoje razjarjene podobe v ogledalu, da se je v hipu umiril:) Dojenčki imajo radi okolje, ki čim bolj spominja na maternico, zato so radi zviti in se bojijo vsega prostora okoli sebe, saj so bili večino svojega bivanja v maternici precej stisnjeni in jim je to normalno. Zato se na začetku bojijo stegniti rokico, čeprav to že znajo, ker so to že delali v maternici. Strah jih je prostora, zato so radi zviti in čutijo nekaj okoli sebe, radi so v položaju zarodka, ne marajo čiste tišine, ker je ne poznajo, radi imajo tudi zmeren hrup, ker so ga navajeni iz maternice (uleži se z ušesom na lubijev trebuh, pa boš slišala, da je v maternici vse prej kot tiho, vse naokoli nekaj klokota;) Zato jim je všeč tudi tak hrup, ki nam ni (sesalec,...) Jaz sem se recimo bala, kako se bo moja mala bala, ko bomo morali montirat police, ona je pa super uživala na mojih prsih tik pod steno, kamo sta vrtala in rezala deske bratec in lubi... Eni pravijo, da na ta način razvadiš otroka, jaz pa verjamem temu, da mu s tem daš občutek varnosti in si zato sam prej upa v svet kot pa če ga nimaš na rokah, dokler to potrebuje. Saj potem ne rabi več toliko, vedno manj, razen če je kaj bolana in se mi zdi, da se nič ne razvadi... Tak da jaz bi ti svetovala, da probaš še to, ker je čisto neškodljiva metoda, nič ne daješ v hrano, nobenih kapljic, čajev, ničesar "nenaravnega". Skratka, svojemu otroku na ta način ne moreš škodit, lahko pa pomaga. Eni prisegajo na kaplice, drugi pravijo, da so samo "blažev žegn". Jaz nisem probala, ker mi hvalabogu ni bilo treba. Je pa vse za poizkusit;) Meni se je življenje drastično spremenilo, ko je mala prvič 3 ure spala, v tem času pa sem jaz sešila sling. Od takrat dalje, če je bila zmatrana, pa ni mogla zaspat ali je bila razdražena ali prestrašena ali karkoli, sem jo lahko dala lepo not in se je takoj umirila in navadno takoj zaspala, kot bi jo izključil! Neverjetno, kako je to delalo! Če je bila res kriza, sem ji dala še dudo in se malo sprehajala z njo gor in dol ali jo malo gugala, pa je bilo. Pa tudi za nosit otroka naokoli je zelo praktičen, jaz ga zato še vedno uporabljam, mirit je ni več treba s tem. Je pa treba bit malo prilagodljiv, otroci grejo čez različne faze in en čas bo palila ena stvar, kasneje pa druga. Če te še kaj zanima ali bi rada sprobala sling, če bo delal na tvojem otročku, se mi javi na zs, pa ga lahko prideš sprobat. Veri

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

10. feb 2008 14:42

Tudi v Italiji se dobijo kapljice proti vetrovom. Mojim otrokom je pomagalo. Imena pa ne vem ker je že trideset let o d tega kar sem jih uporabljala. V lekarni vprašaj bodo že znali pomagat.

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

10. feb 2008 16:19

Pri nas so pomagale Aglinor kapljice, ki se dobijo v italijaskih lekarnah. Mijan

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

10. feb 2008 18:34

Pri nas niso pomagale nobene kapljice, nomeno crkljanje ali masiranje, nobeni tukaj navedeni nasveti. Dokler ni bil star 4 mesece, je prejokal po par ur na dan. Pa sem pazila na hrano, nosil se je 24 ur na dan, spal samo na mojem trebuhu, zaleglo pa ni kaj dosti. Tako da upam, da boste čim lažje prenesli teh par mesecev. tilenboc

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

10. feb 2008 19:14

Mojega sina je zvijalo več kot 6 mesecev. Preizkusila sem skoraj vse kar je dobro za kolike, le te pa sem najbolje ublažila z Lefaxin kapljicami. To je bilo edino, kar mu je pomagalo. Pa veliko sem ga masirala po trebuščku. Saj bo kmalu minilo - pravijo, da krči "odidejo" sami in zanje ni zdravila... Lep večer vsem........

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. feb 2008 20:43

Hehe, jade, to je ravno ta pediater, ki je napisal ono mojo knjigo;) Veri

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. feb 2008 21:07

Moja izkušnja: pogosto podiranje kupčka. Meni neuki mamici ni noben povedal (jaz pa tudi nisem pomislila), da bi bilo treba podirati kupčke. Hčerka je imela pogoste napade joka. Mislim, da jo je trebušček bolel. Ko sem začela podirati kupček, so bolečine čudežno izginile. Pri drugem otroku sem to vedela in težav ni bilo. Je pa pri vsakem otroku drugače in se mi zdi, da tiste, ki res hudih kolik nismo izkusile, tukaj nimamo kaj početi, z mano vred. Najboljše zdravilo je, počakati tri mesece. Čeprav se ti zdijo kot večnost. V tem času sprobaš milijon različnih nasvetov, kolike končno izginejo in ti predvidevaš, da je natanko tista reč pomagala (kot pri nas kupček). Mogoče je bil pa le čas potreben ... Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti