Hormonske tablete v menopavzi

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

tema odprta - 30. jan 2008 10:08 | ogledi: 22.708 | odgovori: 42

Ali ima katera izkušnje z njimi?

Meni je ginekologinja predpisala Angeliq, ker sem imela ponoči hude vročinske valove tudi po trikrat na noč. Jemljem jih drugi mesec in se mi zdi, da imam vse stranske učinke, ki so navedeni v navodilih, zato bi rada slišala, kakšne izkušnje imate ve z njimi.

Hvala.

Lejla13

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

30. jan 2008 10:42

Meni je ginekolog predlagal naj za zacetek jemljem remifemin,ki se kupi v lekarni in ce ne bi bilo ucinka ,bi sele predpisal hormonsko zdravljenje. Sedaj se pocutim dokaj v redu. Majda Majdina

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

30. jan 2008 18:36

Ali jih še kar jemlješ ,čeprav imaš stranske učinke?Jaz sem jemala Lavinal hormonske tablete,po enem mesecu se mi je dvignil pritisk in se takoj nehala.Sedaj sem brez ,poznam pa nočne valunge,pol noči se odkrivam in čakam da se ohladim,da lahko nazaj zaspim. lp goga

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

30. jan 2008 19:26

Jaz jemljem menosoy in sem zadovoljna. stani

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

30. jan 2008 19:40

Oj stani,koliko časa si jemala menosoy,da se je kaj poznalo.Sem kupila eno škatlo ,pa ni bilo nobenega učinka,zato sem opustila. lp goga

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

30. jan 2008 20:05

Tudi jaz se bašem z menosoyom, prime pa komaj pa enem mesncu ali pa še malo duže. Od začetka sn jemala vjutro eno in zvečer eno kapsulo, zaj pa kuj samo vjutro. Japakuno, ku pa zvečer vedno pozabim. Nekaj sn mogla naredit, če pa sn mela valunge na 5 minut, hormonskih tabletof pa nea smem (baje). No, čisto niso zginle, tu pa tam se še kera pojavi, samo v primerjavi s prej je to nič. tumpika

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

30. jan 2008 20:34

Sem v teh letih in z menopavzo. To je obdobje,ko moramo zenske poskrbeti zase in za svoje dobro pocutje. Vse kar nas je tezilo in smo odrinile na stranski tir, se v tem obdobju zopet pojavi. Hormonske tablete zagotovo niso najboljsa resitev. Spominjam se moje mame,ki je jemala malo morje tablet in to ni bilo niti slucajno prijetno na pogled.Takrat sem si rekla,da menpavza ze ne more biti tako strasa zadeva,kot je videti.Ko sem sama prisla v to obdobje sem se oborozila z literaturo in iskala,kaj bi mi najbolj pomagalo. Vec skrbi zase,vsaj 30 minut na dan rekreacije,hoje,take,da se spotis. Obenem cim manj belih stvari,sladkor,bela moka. Telovadbi dodati utezi,da nas ne napade osteoporoza. Obenem redno jemljem magnezij,vitamin E,vitamin B,in pozimi tudi D. Vzemite si cas zase in za stavri,ki jih radi pocnete. Oborozite se s pozitivnostjo. Ob vsem tem vas bodo vrocinski napadi obiskali zelo poredko. Pozdravcek! daabul

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

30. jan 2008 20:48

Jaz pa jemljem tablete Klimaktin, ki mi jih je priporočila priajateljica farmacevtka. Sicer do zdaj še nikoli nisem imela valung, pač pa nekakšne napade strahu oz. panike. Moram reči, da mi je pomagalo takoj, zdaj jih jemljem 14 dni po eno tableto zjutraj in zvečer in se na splošno precej bolje počutim. Lp, Rosie rosie

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

31. jan 2008 12:13

Tudi jaz sem imela tako hude in pogoste valunge kot gogad in napade panike, zato mi je ginekologinja tudi takoj predpisla hormonsko zdravljenje. Dejala je, da je imela ona iste probleme in da hormonske tablete jemlje že peto leto (!) in da niti enkrat še ni pomislila, da bi prenehala. Opozorila me je na to, da se v začetku lahko pojavijo krvavitve in boleče prsi, kar pa naj bi po 1 - 2 mesecih prešlo. Jaz imam poleg tega še druge probleme (pekoča bolečina v prsih, boli me želodec, takoj sem zadihana) V upanju, da bodo težave res minile po določenem času, še vztrajam, čeprav vsako tabletko prav z odporom in strahom vzamem in si potem rečem, jutri pa nič več. A kaj, ko me groza, da se spet pojavijo iste težave kot pred jemanjem teh tabletk. Zdaj bi vas vse, ki berete tele strani in imate izkušnje z raznimi zeliščnimi tabletkami (klimaktin, remifemin ipd., menosoj sem že jemala, pa ni nič pomagalo, da mi še kaj napišete, kako se obnesejo in koliko časa jih je treba pomagati, da se pokaža izboljšanje. Dabul, ne jem bele moke, riža, testenin in sladkorja, trudim se čimbolj prehranjevati po Montignacovi metodi, resnih stresnih situacij nimam več, res pa je,da sem jih v preteklosti imela, tudi na sprehode hodim, vendar mi to ne pomaga. Hvala vsem, ki mi odgovarjate in svetujete. Lejla13

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

31. jan 2008 12:42

Jaz sem jedla najprej hormonske tabletke in sem morala prenehati z njimi. Potem sem poskušala razne te naravne, dokler nisem našla Remifemin. Tega sem jedla dve leti, potem pa mi je fermacevtka v lekarni rekla, da de dobro malo prekinit in sem sedaj brez. Imela sem huda oblivanja, predvsem ponoči. Tablete so mi delno omilile to, sedaj pa opažam, da je tega vedno manj. Ugotovila sem, da mi ponoči zelo pomaga hladna spalnica, mož sicer pravi, da bo zmrznil. Tudi jaz se dosti gibam, hodim k telovadbi in vadim z utežmi. . zvezdica55

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

31. jan 2008 14:40

Tudi jaz sem že imela Menosoy, potem pa sem na radiu slišala za Remifemin in z njim sem zelo zadovoljna. Lp Talija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti