Hormonske tablete v menopavzi

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

31. jan 2008 22:33

Lejla13, meni je farmacevtka za Klimaktin rekla, da se bo izboljšanje pokazalo šele po enem mesecu rednega jemanja. Vendar so napadi panike pri meni ponehali takoj naslednji dan. Ne vem, morda zato, ker so bili to bolj blagi napadi, težko opisljivi pravzaprav. Se pa sprašujem, ali bi bil klimaktin enako učinkovit pri vročinskih oblivih ali hujših napadih strahu. Anyway, zelo sem zadovoljna, da mi ni treba jemati hormonskih pripravkov. rosie

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. feb 2008 7:46

frina je napisal/a:

Glede na to, da moja mama ni imela mene, me zanima nekaj: ali je pri vročinskih valih povečana temparatura. In na koliko.

F r i n a
Telesna temperatura jedra med valungo ne zraste, poveca se pa temperatura kože - za pol do tri stopinje. Razlog je fiziološki - telesnemu termostatu, ki se nahaja v hipotalamusu in je med drugim odvisen tudi od spolnih hormonov (zato na primer zraste telesna temperatura takoj po ovulaciji) se za kratek cas malo zmeša in na lepem misli, da se mora telo ohladit, zato se poveca krvni pretok skozi kozo, srcni utrip se zvisa, prav tako frekvenca dihanja. lp, proxima

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

1. feb 2008 9:28

Danes ne bom več vzela tabletke. Kupila bom eno od naravnih zdravil in videla kako bo. Če mi vsaj malo pomagajo, sem s horminskimi opravila. Hvala vsem. Lejla13

majdka13  

član od: 2.3.2007

sporočila: 30

1. feb 2008 10:26

Ljudje smo si različni, sploh pa pravijo da se menopavza začne po približno enem letu po zadnji menstruaciji. Jaz imam 56 let in se z vročinskimi oblivi, predvsem ponoči, spopadam kake 4 mesece, do sedaj nisem vedela kaj to je. Tudi čez dan se kdaj pa kdaj počutim nelagodno, posebno v trgovini, če je dolga vrsta pred blagajno, postanem potna in se mi zdi, da ne bom zdržala. No, nekako te težave ignoriram, ker nimam obveznosti, si vzamem čas tudi zase, telovadim, vsaj 2krat na dan grem na krajši sprehod ali en daljši in dosti kolesarim, tudi sedaj pozimi, ko je lepo vreme. če se težave ne bodo stopnjevale bom preživela brez primočkov. Vendar kot pravim, ljudje smo si različni, gotovo imate nekatere resne težave, in si je pač treba   pomagat.  Hvala za izkušnje in nasvete vsem.  Pa lep pozdrav.

majdka13

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

1. feb 2008 11:58

Zdaj lahko tudi jaz kateri pomagam pri odločitvi, katere tablete brez recepta se najbolj obnesejo. Imam prijateljico farmacevtko in sem jo vprašala, katere mi ona priporoča, glede na odziv strank. Pravi, da je to REMIFEMIN, ker deluje podobno kot hormonske tablete, le da je narejen na osnovi rastlinskega ekstrakta in nima stranskih učinkov. Upam, da ima prav. Bom poskusila s temi. L.p. Lejla13

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

1. feb 2008 21:20

Sn delala poskuse, za kejko narase vročina med valungo, pa termometer ni nič več pokazo. Samo meni se zdi, ka narase na enih 45 stopinj, glih tejko, ka se žifci stopijo, te pa roke začnejo mahat ko pihljača same od sebe. tumpika

Arim  

član od: 31.10.2007

sporočila: 10

21. jan 2009 22:21

Bom malo obnovila to temo... Sem v situaciji, ko resno razmišljam, da bi začela z jemanjem hormonskih tablet. Kar nekaj časa sem že jemala Remifemin in v začetku se mi je zdelo, da tablete pomagajo. Pa sem ugotovila, da se mi ciklično izmenjujejo obdobja, ko se počutim bolje in spet obdobja, ki se mi stanje poslabša in to ne glede na to, ali jemljem Remifemin tablete ali ne. Zato sem z njimi prenehala in poskušala čimbolj prilagoditi oblačenje mojim problemom z vročinskimi navali. Žal pa moj problem niso samo navali vročine... istočasno s tem se mi je zmanjšala tudi energija, bolj sem utrujena... In s hormonskimi tabletami bi začela tudi zaradi tega, da bi se mi vrnila prejšnja učinkovitost. Prebrala sem prejšnje objave pa nobena ni omenila tega problema, pa bi bila vesela še kakšnega komentarja. Arim

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

21. jan 2009 22:35

Tudi meni je bilo hudo, vročina podnevi, vročina ponoči. Tudi na tablete sem pomislila, pa sem se odločila, da jih ne bom jemala. Dopovedovala sem si, da je to normalen pojav in misli sem preusmerila drugam. Spim v zelo mrzli sobi z odprtim oknom. Težave pojenjujejo. Migla

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. jan 2009 11:35

Pri tej osveženi temi sem ugotovila, da je moj douhtar res za zamenjat. Na srečo ne operiar možganov...

F r i n a

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

22. jan 2009 13:07

Tudi jaz se soočam z tem problemom že celih sedem let.Težave so enkrat hujše enkrat blažje narave.Zdravnik mi je odsvetoval hormonske tablete, sama sem poskusila z menosoy pa so tako velike da sem jih težko pogoltnila, zato sem jih pustila.Težave prenašam tako da jih skušam odmisliti, vendar noč ima svojo moč in noči so velikokrat brez spanca. Po glavi se mi motajo razne misli, kakšne so prav za kriminalko.Imam urejeno življenje hvala bogu , hodim vsak dan, telovadim ne več, drugače se zaposlim z raznimi deli ki me zanimajo( tudi branje foruma).Vsem sotrpinkam želim vse dobro v upanju da enkrat bo tudi to minilo.Lep pozdrav. adalbert

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti