Ali lahko dam tično maso na...

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

tema odprta - 18. jan 2008 8:04 | ogledi: 2.943 | odgovori: 11

Dobro jutro punce in fantje,

Imam samo eno kratko vprašanje: Ali dam lahko tično maso na kremo?

Do sedaj sem imela vedno vrhnji del torte iz biskvita, ki sem ga premazala z masleno kremo in potem dala gor tično maso.

Tokrat pa bi naredila torto, ki ima za vrhnji del kremo. Na to kremo bi dala tično maso a se bojim, da se bo stopila ali se motim?!

Prosim vas na dan s predlogi in izkušnjami!

Hvala in lep dan vam želim!

Emma07

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

18. jan 2008 8:31

torej   .....   odvisno od kreme :)

jst sm zanč delala sadno jogurtovo torto in sm imela okoli torte preveč te jogurtove kreme, tko da sploh nism mogla z maslom premazat, pa se mi je v roku 24 ur vse okoli stopilo :) 

lp

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

 

Pitončica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. jan 2008 8:39

Ja, veliko verjetnosti je, da se bo stopila. No, seveda odvisno kakšna krema je. Če vsebuje veliko vode, vsekakor. Odvisno je tudi od tega, koliko časa bo čakala v hladilniku. Če jo boš kmalu postregla, ne bo tako opazno, če pa bo čez noč v hladilniku se bo pa lahko videlo. Jaz sem ta teden naredila torto na hitro. Le nekaj uric časa sem imela, da naredim od biskvita, kreme, do okraskov. Zato sem jo "prisilno" hladila v zamrzovalniku. Na njej se je nabral kondenz, zato se je tičino masa takoj namočila in se ni lepo oblikovala po torti. Tudi ko sem jo s težavo položila, se je svetila in videlo se je, da ni tako "žametna" kot ponavadi, ko si lahko kar z roko gladil po njej, pa se ni nič poznalo. No, vse to sem itak opazila samo jaz, drugim je bila všeč in niso opazili nič. Zato bi ti jaz rekla, da če jo boš hitro postregla, naredi, čene pa raje premaži še z masleno kremo. matilda

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

18. jan 2008 9:36

Hvala punce za odgovor. Raje ne bom tvegala, ker bi torta morala prenočiti v hladilniku in bi bila postrežena šele naslednji dan popoldan! Ali imate kak drug predlog - za okrasitev mislim (gre za moškega 61let brez posebnih značilnosti, hobijev,... ). Hvala še enkrat! Emma07

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. jan 2008 9:46

Morda v obliki domine ali karte (če igra karte) - 2 ajnfohna predloga. Začetnica

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

18. jan 2008 10:04

Pod tičino maso daš obvezno masleno kremo. Najboljša je iz kremperl + margarina, tudi na rastlinsko smetano gre, samo se ti lahko stopi, no rata mekha. http://kamnitnik.moj-album.com/album/1048193/ Lp, Klavdija

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. jan 2008 20:02

Pod tičino maso ni obvezna maslena krema ampak je lahko tudi čokoladna glazura - čokolada + olje. jade

jabolčna pita  

član od: 1.11.2007

sporočila: 37

19. jan 2008 19:26

na tičino maso lahko daš na vsako kremo. jabolčna pita

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. jan 2008 19:36

Emma07, torej da povzamem, ker je postalo malo zmedeno, se mi zdi, tičino lahko daš na masleno kremo ali na čokoladno glazuro. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

akniradg  

član od: 23.3.2006

sporočila: 92

13. okt 2008 14:27

Kaj pa, če daš pod ticino maso namesto maslene kreme oz. čokolade - kremo kuhano iz mleka, moke + margarina in sladkor ter aroma banane. Nekaj kreme mi je ostalo od bananinih kock in sem zdaj v dilemi. Lepo prosim za kak nasvet. Lep sončen dan želim, akniradg

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

13. okt 2008 15:10

Prav tako torto je naredila soseda v srbiji, jaz pa sem jo okrasila. Ker je v kremi bilo dost masla-margarine, in je bila super trda sm ker čez njo dala ticino, se mi ni zdelo potrebno še masla dajat :)

in se ni nč stopilo. Do nasl. dne. Pol se je pa itak na poroki pojedla ....

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti