Kaj bomo pekli in kuhali v pustnem času

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

30. jan 2013 16:04

se bojim krofov, flancatov, mišk ... ker vedno pristanejo na moji zadnjici.  

Mamka Bršljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

31. jan 2013 12:31

Sem se ob tem spomnila dogodka izpred let. Moja mami se je hotela naučit delati dobre krofe in je povabila svojo sestro, ki ji krofi vedno ratajo. Seveda sem morala biti iz firbca zraven.

Pa je začela: najprej en šnops....Pa je moja mami vprašala zakaj pa? In je rekla teta, najprej enega za v mojo rit , da bodo roke uštimane, enega pa za testo, da bo prav delalo....

In sedaj moja mami, ki ne pije alkohola zaradi zdravil pravi, da ni čudno, da ji krofi ne ratajo....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

31. jan 2013 12:56

 ta je dobra!

Mamka Bršljanka

pek multipraktik  

član od: 31.1.2013

sporočila: 20

31. jan 2013 16:53

eden za krofe

1 kg moke

5 dag svežega kvasa

1,5 dag soli

4 jajca cela

3-3,5 dl mleka

10dag sladkorja

8 dag masla

2 vanili sladkorja

naribana lupin dveh limon lahko tudi lupina oranže

malo ruma

iz vseh sestavin naredimo testo in ga pustimo na toplem  da vzhaja premešamo še enkrat

in ponovno pustimo,nato z roko oblikujemo krofe in  jih odložimo nekam kjer bodo vzhajali

(vzhajajo naj nekje kjer zrak ni presuh ,ker bodo dobili skorjo in se ne bodo razvili)

=torej zmerna  toplota in vlaga= cvremo jih na cca 170 sopinjah c. 4 min na prvi strani pokrite in 3 min

na drugi  strani odkrite.

obilo užitka pri pripravi.

 

 

 

 

pek multipraktik

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

31. jan 2013 17:17

Multipraktik,

recepte raje pošiljaj v bazo - tam imaš urejene po kategorijah, imenih, lahko preveriš, če ni kaj podobnega ali enakega poslal že kdo drug, pa še veliko več ljudi jih bo našlo. Razpršeni v temah se pa v par dneh izgubijo. 

Sonja

arosa  

član od: 24.4.2012

sporočila: 32

1. feb 2013 1:31

meni pa ni jasno, kdaj se doda marmelada, će mi lahko hdo pove. hvala

arosa

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

1. feb 2013 6:33

Jaz delam krofe po starem: Testo razvaljam, izrežem kroge, na polovico njih dam marmelado, z ostalo polovico pokrijem, pritiskam ob robovih, izrežem z manjšim obodom.

Ker jih redkokdaj delam, mi ni odveč takole se igrati, ker so za moj okus veliko boljši.

Industrijski (tudi doma jih veliko tako dela) so pa polnjeni potem, ko so že ocvrti. S posebno brizgo pri strani potisneš v sredino krofa nekoliko ogreto (da je redkejša) marmelado.

pirnica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. feb 2013 6:41

Delali se bodo KRHKI FLANCATI ala PAPI. To bo nekaj za razvajanje. 
Jedli pa se bodo kar perfektno narejeni in kupljeni PIRINI KROFI od ene najbolj kjut veselih hiš v Mbju. 
Najboljše imajo, pa tudi edini kateri jih imajo v ponudbi pri nas.
Zelo malo mastni, marmelada ne leze ven pri vseh luknjah, saj jo je ravno toliko kot jo mora biti (ne pa vsi tile HIPERMARKET krofi, kateri imajo skoraj več marmelade kot je testa. Hjooo), nežno sladka in ravno prav veliki. 
Poješ enega in še ostane za gušte in želja po šeeeeeee. Tako da naslednji dan z veseljem še kakšnega poješ. 
Res SUPER. 
PRIPOROČAM!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

1. feb 2013 7:08

MBrando, ti in jaz sva med redkimi izjemami glede marmelade. Tudi jaz je ne maram preveč, je potem vse skupaj presladko.

pirnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. feb 2013 7:34

Če marmelada ni sladka, pač ni presladko.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti