Domač šampon

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. jan 2008 15:57

lidka je napisal/a:
Iz pralnih oreščkov, so naravni, narediš zvarek, ki ga potem uporabljaš za umivanje telesa, las... (soap nuts...). V BIO trgovinah... lidka [sonce]
Tudi jaz sem že razmišljala o tem.................lidka, ali si že preizkusila? katjushka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. jan 2008 16:43

Težave s kožo so tako resne, da bi jih reševala samo s pomočjo dermatologa, če boš le prišla kmalu na vrsto in ti bodo znali pomagati.

Meni je pred leti deramtologinja prepovedala za pol leta uporabo vse kemije na lasišču, ker se ji je zdelo, da je to možen razlog. V lekarni sem kupila šampon za take namene. Odvetujem ti vsako pacanje domačih šamponov, saj tudi naravne snovi včasih vsebujejo snovi, ki pozročajo težave.

F r i n a

gagaga  

član od: 6.12.2009

sporočila: 2

25. feb 2010 12:07

jaz imam tudi en problem. man lasje nastanejo mastni že po 2 dneh. mogoče kdo ve kak domač recept za šampon proti mastnim lasem. gagaga

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. feb 2010 12:23

Razen tistih, ki imajo zelo suhe lase, se večini ljudi zmastijo lasje v dveh dneh, tako da to res ni kakšna izjemna zadeva. Sama si umivam lase na dva dni od pubertete dalje in iz tega ne delam problema. Je pa res, pred 50 leti so si ljudje manjkrat umivali lase, ampak to zaradi tega, ker je bil standard nižji, niso imeli vsi kopalnic in tako dalje. Ampak, če pogledaš okoi sebe in na koledar, zdaj so drugi časi. Domači šamponi, ne, hvala. Tudi, če bi človek imel laborantsko veščino za odmerjanje sestavin in ustrezno opremo, ne, hvala. Takole počes in čez palec, iz tega pa zanesljivo nastane nekaj, kar bo verjetno uničilo lasišče in skurilo lase. Sama sem po ne vem koliko letih poskusov ugotovila, da se še najbolje obnesejo kvalitetni frizerki šamponi ali pa posebni šamponi, ki jih prodajajo v lekarnah, cenovno so si pa precej podobni. Tista packarija, ki jo prodajajo v hipermarketovih akcijah za 1,5 EUR je pa res škodljiva, neodvisno od barve embalaže. Vendelina jr.

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

25. feb 2010 12:28

Tud jaz si lase umivam na 2 dni in se strinjam z Vendelino Jr.. Kupujem šampon od Vichy za pogosto pranje las (nekaj takega), tistih za 2 eur ze dolgo ne kupujem več, ker me je ponavadi že naslednji dan vse srbelo. Drugače mi je pa frizerka 1x rekla, da naj bi pomagal čisto navaden šampon Kopriva, preiskusila pa nisem, tako da ne vem če je res al ne. Lizzie

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. feb 2010 16:56

Vsak šampon za 1,5€ iz marketa pač ni packarija. Dan na dan, kopriva, je že tak. Vsak dan (no, skoraj) si umijem lase, ki so res kratki. Posušijo se na zraku, fena ne uporabljam. Plastenka 250 ml mi zadošča za tri mesece, približno. Vsakič porabim morda za lešnik šampona, ki ga na dlaneh razmažem in z njim šamponiram lase (lasišča nikoli ne drgnem). Imajo tudi druge "okuse", pač za različne vrste las, kopriva ne namenjena umivanju mastnih las.

rimljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. feb 2010 17:32

rimljanka je napisal/a:

Vsak šampon za 1,5€ iz marketa pač ni packarija. Dan na dan, kopriva, je že tak. Vsak dan (no, skoraj) si umijem lase, ki so res kratki. Posušijo se na zraku, fena ne uporabljam. Plastenka 250 ml mi zadošča za tri mesece, približno. Vsakič porabim morda za lešnik šampona, ki ga na dlaneh razmažem in z njim šamponiram lase (lasišča nikoli ne drgnem). Imajo tudi druge "okuse", pač za različne vrste las, kopriva ne namenjena umivanju mastnih las.

[nagelj] rimljanka
zakaj si pa vsak dan umivaš lase? jaz že skoraj eno leto prakticiram sistem No Poo, to je pranje brez šampona. edino na morju v skupnih sanitarijah sem se temu odpovedala. gre za pranje las s sodo bikarbono in pa domačim jabolčnim kisom. če si lase perem s šamponom si jih moram na vsaka dva dni, s to metodo pa dvakrat na teden. poišči malo na netu. bannanna_v_slo ;)

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

25. feb 2010 17:46

Bannanna, sem ravno prilepila link ... sara

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. feb 2010 18:13

super, tu sem tudi jaz izvedela za to metodo. bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti