Nasvet glede kuhinje

dorotejaa  

član od: 5.12.2007

sporočila: 19

tema odprta - 1. jan 2008 14:42 | ogledi: 3.951 | odgovori: 33

Najprej vsem kulinarčkom in kulinarčkam, eno srečno leto 2008 in mizo polno dobrot.

Sedaj pa moje vprašanje, ki se tiče tele kuhinje :

http://www.lipa.si/?id=1&art=1

Zanima me, kako se vam dopade in kakšne barve stena bi pasala zraven, ker je prostor skupaj z dnevno sobo zelo majhen 20 kvadratov. Skratka čimveč idej in mnenj glede kuhinje in baru, ki bi pasale poleg.

Hvala vam za iskrena in prijazna mnenja.

dorotejaa

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

1. jan 2008 15:20

Simpatetična, priznam. 

 

Jaz bi dal kar belo steno, je še najmanj komplicirano za popravljat, ko jo umažeš. Za popestritev pa kupiš kako sliko, ki jo obesiš na steno. Ni treba, da je vrhunska umetnost, je pa fajn, če Ti je všeč oz. Ti jo kdo podari in Ti tako služi kot lep spomin na nekaj.

 

Moje mnenje je, da gredo na tla ploščice, ker jih je nalaže čistit, ko se kaj polije po tleh. Za rabitje monotonosti paše kakšen tepih zanimivih barv in oblike.

 

Predvsem pa, čim manj kompliciraj, ker je po mojem mnenju uporabnost bolj pomembna od estetike, vendar le ne pozabi nanjo.

 

LP 

Drejček

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

1. jan 2008 15:45

Je simpatična, moderna kuhinja. Tudi jaz bi pustila stene bele, še posebno, če je prostor majhen. Za tla priporočam bež ploščice, so najlažje za vzdrževanje. Jelenckova

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. jan 2008 15:59

Jaz bi pa steno pobarvala oranžno ali zeleno, odvisno od trenutnega navdiha. Pri svetlih kuinjah mi je všeč prav to, da se lahko z barvo stene prilagajaš trendom ali razpoloženju.

V bauhausu (pa tudi drugih podobnih trgovinah) ti zmešajo barvo v željenem odtenku, barva je pralna (madež kar obrišeš z vlažno krpo), zadostuje en premaz, ki popolnoma prekrije spodnjo barvo in ni lisasta.

Jaz imam tak premaz Supralux in kar pobrišem, kar mi nese iz mešalca ali pa npr. olje, ki šprica pri pečenju. Odkar imam ta premaz se mi ne pojavlja zidna plesen, menda pa se dobi tudi dodatek za vlažne prostore, kot so kuhinja in kopalnica. Barva je bila malo dražja, caa. 20 eur za dve steni v kuhinji, vendar po treh letih in pol kuhanja še ne potrebuje osvežitve.

matilda

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

1. jan 2008 16:29

Hja, ko bo potrebovala osvežitev, se boste morali kar "orng namatrati", da boste stari sloj zbrusili dol.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. jan 2008 17:17

Jaz bi se drzala osnovnih barv-mislim da je sivomodra -v kombinaciji z bez ali lesnikovo barvo zelo lepo izpade. Stene in ploscice bez,- zavese, prt , blazine,drobcene crte(glede na to da je prostor majhen) v teh dveh barvah,na stenah tri ,stiri majhne slike iste velikosti, okvirji slik obvezno v barvi kuhinje, tematsko usklajene.To za malo denarja in z nekaj spretnosti sami naredite, pa se unikat bo.In ne bos verjela, kako taka navidezna, vendar dobro izbrana malenkost spremeni prostor.Za poudarek kaksno vazo ali predmet v zelo temnomodri ali temnorjavi barvi pa je.Pa na kaksno loncnico ne pozabi-pozivi se tako pust prostor! Vsekakor ne kricecih barv in velikih vzorcev-pomanjsajo prostor, pa se hitro se jih navelicas. Glavno pa je , da bo VSEC TEBI in ne nam... Pa dobro izbiraj! lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 01. jan 2008 17:19:42

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

1. jan 2008 17:20

Glede na to, da je kuhinja svetle barve, bi ti jaz predlagala stene pobarvat v dva odtenka npr. oranžne barve (dva bolj pastelna odtenka) dve steni v svetlejši odtenek, dve v malo bolj živahen, toda ne preveč živ. Glede na to, da imaš majhen prostor skupaj z dnevno sobo, bi enako v dveh odtenkih iste barve pobarvala dnevni del. S tem bi dobila vtis večjega prostora. emily

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. jan 2008 18:44

Če bi imela tako kuhinjo, bi bile stene modre( take modre barve kot je imela danes plesalka na Novoletnem koncertu, ko so zaigrali na Plavi modri Donavi), ploščice pa sivo modre. Anamarija

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

1. jan 2008 18:47

Jaz bi se malo poigrala z barvami sten, npr. dve beli in dve živo modri steni, ali pa dve beli, ena modra in ena črtasta (belo modra). Pa tudi oranžna kombinacija bi lepo izpadla. Saša

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

1. jan 2008 18:53

moja kuhinja je bele barve na stenah na katere "šprica "tako da se večje packe enostavno prebarvajo ali obriše(in se pogosto dogaja)Drugač je kombinacija rumene ter bledozelene!Mislim da je kuhinja del stanovanja v katerem se moraš počutiti sproščeno in ti mora biti všeč.Kuhinja je super ,zelo mi je všeč!!Mogoče poznaš pravila feng šuja,če ne pa malo pobrskaj po internetu ali pojd v knjižnico!Srečno 2008!senka senka

janeja  

član od: 30.12.2007

sporočila: 1

1. jan 2008 19:06

Moj predlog: barve, absolutno barve! Kombiniraj dva odtenka iste barve. K tej kuhinji bi pristajale vse - modra, vijolična, zelena, rdeča, oranžna.....- Zaradi majhne kvadrature prostora in kombinacije z dnevno sobo bi jaz ( pravzaprav tudi sem - zase) izbrala rumeno. Poveča in posvetli prostor, zlepa se je ne naveličaš. Sama imam v kuhinji en odtenek rumene, v dnevni pa dva odtenka rumene (obok v kuhinjo močnejši odtenek- dve steni pa enak temu). Sporoči, kako se boš odločila- me res zanima. Pa še to: takole kuhinjo ti pa kar malo zavidam.... janeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti