E-bay

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

tema odprta - 28. dec 2007 11:03 | ogledi: 2.130 | odgovori: 9

Pozdravljeni, ali ima mogoče kdo izkušnje s kupovanjem preko E-baya v Nemčiji?

Bolj natančno me zanimajo stroški dostave v Slovenijo, ker gor je cena po Nemčiji in Avstriji, ne vem pa za Slovenijo koliko se prišteje, kupujem pa hokejsko torbo, če to kaj pomaga saj glede teže?

V bistvu me zanima, če je kdo kaj kupoval in koliko ste plačali za to poštnine?

Hvala

Lp Vesna

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

28. dec 2007 11:21

sicer nisem kupovala preko e-baya, ampak preko ene druge strani v ZDA. poština je bila pa zelo draga. več kot use skupaj. potem sem se pa malo pozanimala, pa je baje v poštino všteta tudi carina, zato naj bi bilo tako drago. to je bilo prej 3 leti. iversonka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. dec 2007 12:10

Če trgovec pošilja po celi Evropi potem ali ima napisano koliko je do SLO, če pa nima pa pošlješ zasebno sporočilo z vprašanjem. Moje izkušnje so zelo dobre. Iz ZDA pa ne kupujem, ker je naša carinska pošta točno taka kot je bila 20 let nazaj. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

28. dec 2007 12:56

Vesna, res v naprej se dogovori: ne samo ali pošlje v Slovenijo, tudi za koliko ti to pošlje. Ker potem ko si kupila, si obvezana stvar vzeti, vključno s poštnino, ki je pa lahko nerazumno visoka. Če ti je nemščina težava, v glavnem se da vse angleško domeniti. Jaz sem z namškim EBayem zelo zadovoljen. Bojan

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. dec 2007 13:08

Jaz sem naročila iz USA. Ker je bila zadeva manjše vrednosti (20 dolarjev) nisem plačala carine in me je vse skupaj prišlo enih 23 ali 24 dolarjev. Tako da tudi iz USA je odvisno od vrednosti.

Za Evropo sta ti pa že Jernej in Bojan vse povedala. Poglej malo prodajalčeve ocene, tudi to ti bo nekaj povedalo o njegovi resnosti. 

tjas

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

28. dec 2007 13:18

jaz sem naročil preko e- bay de., moško uro v vrednosti 350 evrov ( pri nas je neca 650 evrov ), pa sem bil zelo razočaran. Dobil sem res uro znamke katero sem plačal v naprej, samo na žalost je imela pokvarejen mehanizem. Probal sem z reklamacijo pa ni šlo. Tako , da moram reč zelo slaba izkušnja. Je pa moj kolega pred 1. mesecem naročil isto prek e bay-a nordijske palice pa lahko rečem z eno besedo - katastrofa. Bile so čist druge znamke, ena je imela špico zlomljeno,itd. Skratka jaz imam slabe izkušnje in ne bom nikoli več naročil prek e- bay de. Poštnino pa misli da sem plačal 14 evrov. Splača se preverit cemne pri nas in na ebay-u vzeti v zakup riziko kaj dobiš in se vidi kaj se bolj splača. lp. posavec

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

28. dec 2007 13:25

Tudi jaz kupujem preko ebaya, večinoma nemški, veliko se najde na italijanske, angleškem (od zadnjih dveh je tudi poštnina do Slo nižja). Še nikoli nisem bila razpčarana, res pa je, da ne tvegam z raznimi (meni) sumljivimi prodajalci. Glede Nemčije, poštnina bo najbrž cca 20E, ker je torba najbrž velika in je prodajalec ne bo zložil v pisemsko ovojnico Srečno pri nakupu Mateja

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

28. dec 2007 16:26

Vedno prej vprašaj prodajalca za ceno, četudi jo ima napisano na strani. Meni se je zgodilo, da nekaj krat ni bila ista. Pa tudi tiste, ki kao ne pošiljajo v SLO, vedno vprašam, ali so mi pripravljeni poslati izdelek k nam. Do zdaj še nihče ni zavrnil. Sonja

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

28. dec 2007 22:24

Vesnal na zp imaš sporočilo,javi čimprej.Lp balu

sonjica55  

član od: 16.7.2007

sporočila: 15

28. dec 2007 23:59

Iz mojih izkusenj stane postnina za paket tezak do 5 kg 17,50 EUR , nad 10 kg pa 31,00 EUR - je pa tudi odvisno preko katerega dostavljalca je paket poslan. LP sonjica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti