Koliko tort za 50 ljudi?

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

13. dec 2007 16:53

Jaz sem lani praznovala abrahama, kot presenečnje sem dobila 1 samo veliko torto recimo formata A3, vseh skupanj nas je bilo 46 oseb. Poleg tega mi je prijateljica pripravila 6 pladnjev mešanega peciva, povem lahko le to, da je torta ostala, prav tako zelo veliko peciva. Ker sem na to računala sem v Metroju kupila papirnate "košarice", da sem p vabljenim pecivo in torto dala za domov. lp,Tadeja tadeja 13

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. dec 2007 17:13

Hm... pri nas je tako, da za vsako praznovanje (skoraj vsako) spečem po 2 torti. Čokoladno in sadno. Običajno nas je 15. Vsak hoče en košček čokoladne in en košček sadne in..... zmažemo več al manj vse. Nekateri želijo še "repete". To je z domačimi tortami. Medtem ko na drugi paznovanjih kjer torto kupijo, ne pojemo niti ene. Tako je pri nas. Jaz bi definitivno naredila več tort. Jade - kaj pa če sestaviš pravo deteljico in iz srčkov narediš peresca, iz kvadratnega biskvita izrežeš pa še pecelj.... Jaz sem enkrat delala deteljico pa mi ni bila ravno lepa ker sem naredila samo 4 srčke. S pecljem bi bila ful lepa.... Če boš šla pa v nadstropno varjanto pa ... sestavi na kraju dogodka. Meni se je zadnjič malo vozila, potem pa sem jo med potjo razstavila, .... Itak si pa mojstrica to že vemo. Pa ne pozabi slikat....

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. dec 2007 18:07

O hvala. Jaz se že cel mesec sekiram in kalkuliram koliko torte je treba. Jaz mislim, če je iz ene normalne okrogle torte premere 26 cm, dobiš 12 normalnih koščkov, po moje iz tega srčka dobiš 15 kosov. Potem bo najbrž res dovolj. Sicer pa res verjetno vsi ne jejo torte. Pa še ostalega peciva bo več kot dovolj.

Hvala vsem.

Morska medvedlka ne razumem kako si mislila, da naredim deteljico? Kako peclj?

Jaz sem mislila narediti vsako torto posebej, potem pa jih na mizi postavim skupaj kot deteljico, ker če naredim tako veliko deteljico, jo je težko transportirat po moje.

jade

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

13. dec 2007 18:44

No če je družba sladkosnedna potem bo to komaj dovolj. Predlagam ti pokušino. Če nočeš peči biskvita potem model obriši in ga ''nareži'', pa boš videla koliko kosov boš lahko narezala. marelica

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

13. dec 2007 19:32

Jade, jaz sem moji hčeri pred 15 leti naredila 3 peresno deteljico iz treh srčkov in rolade za pecelj. Žal imam samo navadno fotografijo in ne skenerja, da bi poslala sliko. Je bilo pa zelo lepo za videti. jana 07

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. dec 2007 19:38

jade - imam eno slikco sam je ne znam dat sem na forum.... Jaz imam velik pladen, pa kar gor zložim torte, jih končam in potem odpeljem.... Med prevozom še nikoli nisem imela težav razen z nadrstopjem , torte pa prevažamo na vikend po makadamu in iz Postojne v Škofjo Loko.

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

14. dec 2007 7:13

marelica je napisal/a:
No če je družba sladkosnedna potem bo to komaj dovolj. Predlagam ti pokušino. Če nočeš peči biskvita potem model obriši in ga "nareži", pa boš videla koliko kosov boš lahko narezala. marelica
Zakaj model? Ti kar za pokušino speci, pa povabi 50 kulinaričark, pa se bo hitro videlo, ali bo dovolj ali premalo. Nena

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

14. dec 2007 8:22

Tudi jaz menim, da bojo 4 srčki dovolj, ker to so kar veliki srčki in se nareže kar lepo število kosov iz njega. Upam, da pošlješ slikco, ko boš imela narejeno, ker so tvoje torte vedno užitek za pogledat. Dipsi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. dec 2007 8:25

Jade, pa saj ne boste samo torte jedli. Po moje je ona 4 peresna deteljica čisto zadosti. Če malce dvomiš, naredi še pecelj. Pa še bolj "ta prava" bo taka deteljica s pecljem.

Potem pa na mizi sestavi, bo zanimivo, pa še enostavno za transport. 4 torte premera 28 znesejo vsaj 70 x 70 (plus pecelj), to pa je za transport težko, a ne? Pa še rezanje bo skrajno enostavno, ker boste lahko vsak del torte neodvisno prestavljali po mizi in bo več ljudi hkrati rezalo torto, postreženi bodo pa vsi skoraj naenkrat.

Kaj pa svečke? Lahko pa pecelj organiziraš tako, da ga s 50 svečkami napikaš in bo čist odtrgana torta.

če slučanjoneveš,kakoizgledaštiriperesnadeteljicainkakotorta.

rimljanka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. dec 2007 11:26

jade oprosti, solim pamet, vprašala pa nisem koliko bo povabljenih ljudi na obletnici?

Ko je mami praznovala 50 let nas je bilo cca 20 povabljenih, pojedli pa smo torto in pol premera 28. Vsak je pojedel po dva koščka, pa ne majhna. Moram pa rečt, da smo pri nas vsi bolj ali manj sladkosnedni, še posebno ob takšnih priložnostih. 

marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti