Modrosti

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

10. dec 2007 22:57

Delo krepi človeka, dok ne krepne. tumpika

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

10. dec 2007 23:06

nonica je napisal/a:
Če nekega dne začutiš, da moraš jokati... pokliči me! Ne obljubljam ti, da te bom spravila v smeh, toda lahko jočem s teboj! Če nekega dne želiš zbežati, ne boj se... pokliči me! Ne obljubljam ti, da te bom ustavila, toda lahko bežim s teboj! Če nekega dne ne želiš slišati nikogar... pokliči me! Obljubljam ti, da bom s teboj in obljubljam ti, da bom molčala! Toda, če nekega dne pokličeš... in ti ne odgovorim... pohiti k meni, morda te potrebujem! nonica

nonica, tale tvoj rek mi je pa solzice naredu. Enkraten je, pa kako zelo lahko resničen...

lp veverica cak

funuk11  

član od: 30.10.2006

sporočila: 197

11. dec 2007 9:09

No pa še nekaj meni najljubših misli: Čeprav imaš tisoč polj, lahko naenkrat poješ le eno merico riža, čeprav je v tvoji hiši tisoč soban, zvečer potrebuješ le eno posteljo. - Kitajska modrost Pričakovati, da bo svet ravnal z vami pošteno, zato ker ste dober človek, je podobno pričakovanju, da vas bik ne bo napadel, ker ste vegeterjanec. - Dennis Wholey Bog daj norcem pamet,nam pa denar. - Slovenski pregovor Pameten človek ne pove vega, kar misli, a misli vse kar pove. - Francoska modrost funuk11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

11. dec 2007 11:05

veverica cak je napisal/a:

nonica je napisal/a:
Če nekega dne začutiš, da moraš jokati... pokliči me! Ne obljubljam ti, da te bom spravila v smeh, toda lahko jočem s teboj! Če nekega dne želiš zbežati, ne boj se... pokliči me! Ne obljubljam ti, da te bom ustavila, toda lahko bežim s teboj! Če nekega dne ne želiš slišati nikogar... pokliči me! Obljubljam ti, da bom s teboj in obljubljam ti, da bom molčala! Toda, če nekega dne pokličeš... in ti ne odgovorim... pohiti k meni, morda te potrebujem! nonica

nonica, tale tvoj rek mi je pa solzice naredu. Enkraten je, pa kako zelo lahko resničen...

lp veverica cak

 

 

Še več takih in podorbnih modrosti je v knjižici Mojemu prijatelju ali Najinemu prijateljstvu, tako nekako je naslov. Jih je izšla cela serija, tudi Moji ženi, možu, sinu,babici...

 

Mamamia

mamamia

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

11. dec 2007 11:59

Meni sta  najljubša Einsteinov:

The world is a dangerous place, not because of those who do evil, but because of those who look on and do nothing!

in Shwaitzerjev izrek:

Not until we extend the circle of our compassion to include all living things, shell we ourselves know peace!

 

Nena

 

Nena-morje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

11. dec 2007 16:22

Oooooooooooo, nena, si na net pokukala! rimljanka

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

11. dec 2007 16:32

Pa se ena od Alberta Schweitzerja: Anyone who has accustomed himself to regard the life of any living creature as worthless is in danger of arriving also at the idea of worthless human lives. Lep dan vsem. Jerneja USA

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. dec 2007 16:46

Ne razumem nobenega, ker so v angleščini - verjamem pa tudi, da se ne bo nič od žlahtnosti izgubilo, če jih prevedemo v slovenščino!

LP

cervus

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

11. dec 2007 20:45

elaphus je napisal/a:

Ne razumem nobenega, ker so v angleščini - verjamem pa tudi, da se ne bo nič od žlahtnosti izgubilo, če jih prevedemo v slovenščino!

LP

cervus
BESEDE "...slovenska beseda je beseda praznika, petja in vriskanja." - Ivan Cankar Kristalka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

12. dec 2007 13:17

V knjigi mOdre misli, ki sem jo že omenjala, je še nekaj ljubkih naračun žensk, zakona itd.

 

Na primer:

Zakonski jarem je tako težak, da ga morata nositi dva, včasih celo trije. (Alekxander Dumas ml.)

 

Če ti drug moški ukrade ženo, se mu najbolj maščuješ tako, da mu jo pustiš. (sacha Guitry)

 

Tudi mož je lahko dober ljubimec, posebno če ima slabo vest. (Liza Minelli)

 

Prvo leto zakona mož tako ljubi svojo ženo, da bi jo pojedel. Drugo leto mu je žal, da je ni. (Italijanski pregovor)

 

Zakon je kot obisk v gostilni: vedno misliš, da si izbral najboljše, dokler ne vidiš, kaj so dobili pri sosednji mizi. (Bernd Stelter)

 

In Oscar Wilde je med vsem, kar je izrednega napisal, nekoč izrekel tudi: Bigamija je imeti eno ženo preveč. Monogamija pomeni isto.

 

Dekleta so čudovita. Le od kod se jemljeo te nemogoče soproge? (Angleški pregovor)

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti