Modrosti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

8. dec 2007 23:41

In jo je izrekel Boter, v knjigi Maria Puza, in Marlon Brando v istoimenem filmu.

 

Ampak čez tega ga pa ni: Grešiti je človeško, občutek pa božanski...Po enih virih je to misel igralke Mae West. Ne vem, ali podatek drži, slišala sem tudi, da gre za misel nekega duhovnika.

 

Mamamia

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. dec 2007 1:51

Meni je bil všeč tale napis na majici, ki so jih prodajali v CD na sejmu knjig: "Nekateri ljudje nikoli ne znorijo. Kako dolgočasno življenje morajo imeti. - Bukovski" PS: upam, da sem prav napisala priimek... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. dec 2007 1:57

Sicer mi je pa najljubši "Če te naredi srečnega, že ne more biti tako slabo. - Sheryl Crow" in pa: "ti si edini, ki si stojiš na poti - Meredith Brooks" - to sicer nista reka, ampak dela verzov, pa recimo, da šteje;) Meni je sploh bolj všeč, če je še glasba zraven, da povdari določen del;) Veri

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. dec 2007 10:57

Ja, v Botru je mafija prikazana skoraj kot kaka romanticna institucija, neke vrste korporativni Robin Hood - ampak meni je romantika nekam zbledela, ko sem si med pripravami na potep prebirala novejso zgodovino Sicilije, zlasti pa potem, ko sem videla spomenike vsemu tistemu pobitemu folku. Ceprav je cudovita knjiga in bi morala biti "kamen temeljac" politicne literature, skupaj z Machiavellijem in Sun-Tzujem (vcasih zdi, da za nekatere tudi je...:))). Glede izreka o mascevanju majhen popravek: prvic se pojavi v Nevarnih razmerjih (1782), je pa baje se precej starejsi in prihaja iz Azije; dobri Don Corleone ga je samo populariziral. lp, proxima

neznan uporabnik

9. dec 2007 11:06

Ena za tiste, ki se bojijo pokopališč... NE boj se mrtvih ljudi, samo živi ti lahko kaj slabega storijo. Pa še ena: Pot do nebes ni tlakovana iz dobrih namenov....(dobra dela šejejo, a ne?) zoja1

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. dec 2007 13:05

K raznoraznim napisom na delovnih mestih bi dodala še tegale: Ni nujno, da si nor, da delaš tukaj - pomaga pa!

LP

P.s. Se opravičujem, če je bil že naveden - sicer vse preberem, ampak na obroke, pa se lahko zgodi, da pozabim!

cervus

mandelj  

član od: 6.5.2004

sporočila: 90

9. dec 2007 13:40

Naši v nabavi pa pravijo: Nismo lepi, smo pa nesposobni!

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

9. dec 2007 15:01

mamamia je napisal/a:

In jo je izrekel Boter, v knjigi Maria Puza, in Marlon Brando v istoimenem filmu.

Ampak čez tega ga pa ni: Grešiti je človeško, občutek pa božanski...Po enih virih je to misel igralke Mae West. Ne vem, ali podatek drži, slišala sem tudi, da gre za misel nekega duhovnika.

Mamamia

mamamia
Hihi, se strinjam mamamia... to ima jaz na msn-ju! ela

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

10. dec 2007 17:27

Aktualna... "Sovražim egoiste. Zato pa toliko bolj ljubim samega sebe". A. Babič

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

10. dec 2007 18:42

Nekaj mojih najljbuših: "Užitek potovanja ni toliko v prispetju v pristan, kot v pričakovanju tega, kar je pred nami." - neznan avtor »Ne hitite, ne skrbite. Tukaj ste samo na kratkem obisku. Zato se ustavite in poduhajte vrtnico.« “Niti najlepši jutrišnji dan nam ne more vrniti včerajšnjega.” - kitajski Nobena vrata niso ne premajhna ne prevelika, da na njih ne bi bilo križa. -nemški

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti