Darila za praznike

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

6. nov 2008 9:19

Kaj pa kakšna zanimiva internetna stran, kjer so različne ideje? Kje iščete ideje? aknelab

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

6. nov 2008 9:26

-Ena stran bo dobila mini japonski vrt (za v pisarno), - pa uno zadevco za masažo lasišča (oseba se pusti čokat po glavi), - otroci morje knjig, en od otrok je nor na zadeve, ki imajo lahko priklopnike - prikolce itd., - drug otrok ima rad muce (bom probala najti pižamco ali kaj takega, pa povštrček za na stol v obliki muce)...... - za nekaj ljudi bo kakšne mesne dobrote (šunka, klobasa, hren)- na drugega tudi ne da povdarka - čili zadeve za ljubitelja teh zadev itd....

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

6. nov 2008 10:39

podloga za miško z motivom (npr. otroka) je ena taka zanimiva ideja - lahko podarip babicam in dedkom na obe strani,.... lani sem sicer kuhala ta velikim likerje, zraven pa iz roza das mase razvaljla in z modelčki za kekse izrezala puske za srečo; letos še ne razmišljam.... klavdija

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

6. nov 2008 11:21

pri nas hodi miklavž. Otrokom naštimamo manjša darilca za miklavža, ponavadi tisto kar si želijo - ne predrage. lansko leto so dobili vsak kakšen kos oblačila, kakšna sladkarija, lopate za sneg, suho sadje... za božička ponavadi nič oz. kakšna sladkarija ali pa spečem kakšno njihovo najljubšo pecivo. za ta velike pa sem spekla domače piškote, kupila lepe lončke in jih dekorirala, kakšna svečka zraven, napisala posvetilo, naredila sem tudi domač teranov liker... tanjaj

Pajama  

član od: 21.5.2008

sporočila: 37

6. nov 2008 11:32

Jaz pa za miklavža zmeraj izdelam adventni koledar: nekajkrat sem za vsak dan napisala na lističe eno misel (primerno bližajočim se praznikom), lističe zavila v majhne tulce in jih povezala s trakcem na katerem je bil napisan datum. Vse skupaj pa sem dala v ročno poslikane steklene kozarce. Lani pa sem na podoben način zavijala bonbončke, vendar se mi zdi, da so se kar navadili na moje lističe in jih bom letos spet delala. Za otroke pa vlivam raztopljeno čokolado v modelčke, ki so mi ostali od kupljenih advent kalendrov. Te pa tudi lepo zavijem v mošnjičke z številkami. Za božič pa bom letos dajala kar košarice družinam (sorodnikom). V njih pa bodo domači izdelki v smislu voščila: Veliko zdravja (čaj in suho sadje), veselja (likerčki), sreče (tukaj si bom pa privoščila srečke) in ljubezni (pecivo v obliki srčkov). Nekaj v tem smislu. Nimam še dodelano. Seveda pa se vse to ne bi izšlo brez KulSlo...;) Hvala vsem... Pajama

Pajama  

član od: 21.5.2008

sporočila: 37

6. nov 2008 11:36

Ohjej, zdaj me pa muči še tole milo... Super ideja! Pajama

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

6. nov 2008 11:54

Pajama, tvoje ideje so mi zelo všeč, še posebaj te košarice. Morda bi tudi jaz naredila kaj podobnega za letošnje praznike. Moja svakinja bere tale forum in bo verjetno prebrala moje namere... Mogoče si pa za njeno družinico izmislim kaj drugega...ali pa ne...presenečenje v vsakem primeru bo. Kje se dobijo lepe manjše stekleničke za likerje LP habibti

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. nov 2008 12:06

Habibti, stekleničke za likerje se dobijo v trgovini Antus na Čopovi v LJ, drugače pa pestra izbira v steklarni v Hrastniku. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Pajama  

član od: 21.5.2008

sporočila: 37

6. nov 2008 12:11

Oh, me veseli. Velikokrat sem že hotela kaj napisati pa sem se v zadnjem času bolj opogumila. Lepe stekleničke so zelo poceni v kakšnih prodajalnah za čebelarje. Tam najdeš marsikaj zanimivega - različnih oblik in velikosti. Pa tudi kje drugje bi se kaj našlo. Jaz pa sem v tem letu imela pravi lov na stekleničke. V bifejih sem sitnarila naj mi hranijo prazne stekleničke od Kokte, Bandidosa, Orangine... So zelo lepe in zastonj. Našla sem celo majhne zelene stekleničke (res luštne) od nekega piva v katere bom letos polnila Jegermaister tete Pehte. Aja, v tem primeru potrebuješ tisto ročko za flaširanje. Stane nekje od 20-30€, zamaški so pa tudi zelo poceni. Stekleničke so tako dobro zaprte in ni bojazni, če se katera prevrne, ali jo celo tako aranžiraš. Zamašek potem prekrijem s koščkom blaga in zavežem z rafijo. Pa tudi nalepke sama izdelam. Upam, da sem kaj pomagala. Pajama Upam, da se opogumim tudi za objavo kakšnega recepta. Za to sem še precej plašna in zelena tukaj. Sporočilo je spremenil(a) Pajama dne 06. nov 2008 12:12:53 Sporočilo je spremenil(a) Pajama dne 06. nov 2008 12:17:55

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

6. nov 2008 12:18

Hvala Katka in Pajama! Letos sem res razmišlaja, da bi prvič sama naredila liker in mislim, da bo to lepo darilo. Še posebaj za tiste, za katere nimam drugih idej za darila. Komaj čakam veseli december!! Če bo šlo vse po načrtu, potem si privoščim cel december za nakupovanje, kuhanje, peko... habibti Sporočilo je spremenil(a) habibti dne 06. nov 2008 13:05:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti