Darila za praznike

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

30. okt 2008 21:57

Nekako paše v to temo, pa vendar vprašam... Česa, katerega darila ste se pa ve/vi najbolj razveselili do sedaj? nitta

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

31. okt 2008 6:55

.

Za idejo: OSLADKANA JABOLKA

 4 žlice kristalnega sladkorja

40 dag sladkorja v kockah (zakaj v kockah ?, tak imam recept)

50 ml vode

1 čž rdeče jedilne barve

1 čž ekstrata vanilije

1 čž jabolčnega kisa

 

");">dobro operemo in osušimo. V vodi zakuhamo sladkor v kockah, jedilno barvo,ekstrat vanilije in kis. Segrevamo, dokler temperatura ne naraste na 150 st.C.

Potem posodo takoj postavimo v drugo posodo z hladno vodo.

");">eno po eno namočimo v sirup tako dolgo dokler se ne obloži z debelim slojem, potem jih odstavimo, da se ohladijo in posušijo.

Po želji jih lahko posujemo z kristalnim sladkorjem.

 

 

 

 

 

kobra 1

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

31. okt 2008 7:49

nitta, jaz sem se najbolj razveselila cicciobellota, ko sem bla stara šest let. Drugače, se pa najbolj razveselim obrazkov svojih otročkov, ko njim kaj prinese Dedek Mraz. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

31. okt 2008 9:30

Jelenčkova, mene tudi zanima izdelava copat iz filca. Zdaj je še ravno dovolj časa, da se sprakticiramo, mogoče mi kak par copat tudi uspe (po vseh neuspelih poskusih). galja

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

31. okt 2008 10:18

Katarina, imate prav, včasih je najlepše neko stvar podariti, še posebaj takrat ko veš da si ta oseba to zelo močno želi. Jaz včasih komaj zdržim do tistega dne, da to podarim :) bi najraje kar takoj podarila, pa potem ne bi bilo tako čarobno :) nitta

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

31. okt 2008 19:48

Jelenckova je napisal/a:
Noel je napisal/a:
Punce, a ste za to, da malo obudimo tole temo? Da ne bomo zadnji hip vse živčne tekalo po nabasanih trgovinah ... Nekatere ste še od lani "dolžne" svoje ideje, ker jih lani še niste mogle izdati zaradi "vohunov" ;) Jaz se navdušujem nad božično marmelado. Noel
A tole? http://www.kulinarika.net/recept/ozimnica/Bozicna_marme [grin][jezik] Jelenckova
Točno to, jelenčkova! Super izgleda!! Noel Sporočilo je spremenil(a) Noel dne 31. okt 2008 19:54:41

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

31. okt 2008 21:57

Galja in RadaJem, za vaju postopek delanja copatkov: -kupim raznobarvni filc (4 mm) -za podplat vzamem tisti bolj trd filc ali pa zašijem iz dvojnega 4 mm filca -imam šablono doma za ženske copatke, moških še nisem šivala (imam v planu) -potem pa izrežem podplat in zgornji del ter jih prišijem skupaj, najbolje s šivalnim strojem, če zmore zašiti po 3 plasti filca skupaj ali pa na roke, kar gre tudi kar hitro. Potem pa našijem še kakšno rožico gor ali srček,... -na podplate napopam bunkice z napihljivo barvo Drugače pa delam iz filca tudi etuije za mobitele, pa kakšne mini toaletne torbice, broške, torbice ...No, saj si bom naredila album tu gor, pa boste videli. Lepe reči lahko narediš tudi, če filc narediš sam iz surove volne, je pa treba kar veeeliko prakse. Jelenckova

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

31. okt 2008 22:28

patka, pri nas je enako. Z možem sva se že vnaprej dogovorila, kateri "dobri mož" bo nosil, pa se nama je Miklavž zdel najbolj slovenski in sva se odločila zanj. S tem sva seznanila tudi strice, tete, babice in dedke - bilo je malo hudo, in lani (bilo je prvič) so to ignorirali in tudi za Božič hoteli kupiti darila, ki sva jih potem vljudno odklonila. Letos se bova dogovora držala še naprej, ker se nama tako zdi najbolj pametno. Mi je kar hudo, ko vidim otroke v šoli, da se praznikov in obiskov starih staršev veselijo samo zaradi daril, pa še vsa jim niso všeč.

S starši sva se dogovorila tako: kadar kaj rabimo za otroka, jim povemo, in oni (ker si to tako želijo) to lahko kupijo - takrat, ko rabi. Božič je pa družinski praznik in takrat kakšnih posebnih daril ni.

tulka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. nov 2008 16:49

Za Mikalvža - v nogavičkah pusti kakšne bonbone, suho sadje, čokoladne zadeve in morda par nogavic.

 

Konec leta - med božičem in novim letom - so pa za družinske člane na vrsti "prava" darila.  Sama čez leto poslušam, kaj si kdo želi, si zapišem, novembra seznam ažuriram in decembra kupim.

Razpon je od oblačil, perila, obutve, smučarske opreme, kaj za v sobo, kozmetika, kak manjši kos opreme za stanovanje (na primer ogledalo za kopalnico ali poličke za pod ogledalo), posteljnina, pižame ....

In to so edina darila, za katerea se ne dogovarjamo, tako da nihče ne ve, kaj od koga dobi, dokler ne odpre paketa...

 

Prijatelji pa dobijo od nas steklenico domače travarice, vrečko suhega sadja in škatlo piškotov, ki jih napečem.

 

Mamamia

mamamia

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

5. nov 2008 8:50

Kaj pa tiste, ki lani še niste upale povedat zaradi morebitnih bralcev? Gotovo se najde še kaj zanimivega. Noel

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti