Bolečine v križu

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

tema odprta - 19. nov 2007 17:11 | ogledi: 4.018 | odgovori: 12

ponovno se obračam na vas,če ima kdo podobno težavo,oziroma domač recept za lajšanje bolečin.

in sicer,večkrat me boli v križu,oziroma mi stiska živec na križnem delu hrbta.Bolečine so neznosne,tako, da tudi tableta ne pomaga,dokler samo ne spusti.To se mi kar večkrat zgodi,ne glede na to ali obremenjujem ta del ali ne.Ima mogoče kdo kakšen nasvet glede lajšanja takega stanja,saj ponavadi se konča s staleže.

Lep pozdrav.

Lep pozdravček!vanilija76

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

19. nov 2007 17:21

Pred kratkim sem odprla podobno temo, če malo pobrskaš nazaj, sem dobila tudi nekaj nasvetov... Sicer pa od takrat izvajam ene zelo preproste vaje za razgibavanje (vsako jutro pribl. 10-15 minut) in to mi kar precej olajša bolečine. Opise mi je dala zdravnica, so pa res osnovne raztezne vaje. Je pa potrebno pri teh težavah krepiti predvsem trebušne mišice, mi je za čez zimo svetovala tudi obisk npr. fitnesa in podobnih vaj, ampak s posebnim programom seveda (to naj bi strokovni sodelavci tam vedeli ali pa kakšen fizioterapevt). Me je pa zadnjič zelo zanimivo opozorila še na eno zanimivost. To, da npr. športi kot so košarka, odbojka, rokomet in podobno, sploh niso zdravi športi. In če malo pomislimo, so ti ljudje res slej ko prej poškodovani in se temu čudijo (saj je tudi res, da ne more biti nekdo poškodovan, če samo sedi doma, ampak vseeno). Ampak dejansko takšni gibi naj ne bi bili zdravi za telo. Priporočila mi je tek, hojo (tudi hitro hojo) pa npr. plavanje in bolj takšne, atletske discipline. Mi ati sploh ni verjel, ko sem mu to razlagala, ampak dejansko ima pri dobrih petdesetih pretrgano ahilovo tetivo (s trajnimi posledicami), teniški komolec in napol uničena kolena - pa sam pri sebi misli, da bo še huje, če ne bo počel ničesar. Torej, jutranja telovadba je moj nasvet in pravilni položaj pri počivanju (spanju)... npr. spanje na trebuhu z eno pokrčeno nogo, blazina med nogama (če se spi na boku), podložene noge in glava (če se spi na hrbtu) ... nekako tako. Tudi to meni pomaga, da se že zjutraj zbudim v nekoliko boljšem stanju. Sicer pa tudi jaz ravno zdaj prihajam k sebi, ker sem zaradi bolezni par dni res veliko ležala in se takoj pozna pri počutju v hrbtu. Uspešno premagovanje težave ti želim! LP KetyP

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

19. nov 2007 17:45

Vaje, vaje in še enkrat vaje. Meni prej ni nič pomagalo, zdaj pa ne čutim več bolečin. Res pa je, da nisem imela vkleščenega živca. In se mi na začetku ni ljubilo telovaditi. Nikakor da bi si vzela 10 minut časa. Zdaj pa vsak dan delam vaje in ni primerjave. Sonja

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

19. nov 2007 18:04

Vanilija, ja kot pravijo, vaje, vaje in še enkrat vaje. KetyP zanimivo meni so prepovedali spanje na trebuhu. Lepo in radi se imejmo ursa40

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

19. nov 2007 18:12

jaz tudi imam podobne težave kot ti, pa sem se pogovarjala z fizioterapevtko pa mi je svetovala, da je za najin problem najboljša telovadba vaje zjutraj, kot ti je svetovala že Kety. Od ostalih sportov, ki jih prirejajo, pa pilates. LP Mateja tejča

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

19. nov 2007 18:15

Glede spanja na trebuhu... Naj bi si pod trebuh podložili tudi eno blazino (pač nižjo), ampak meni ne ustreza - se pojavijo kar rahle bolečine. Možno, da pač ne ustreza vsem (jaz namreč nikoli ne spim na trebuhu), ampak je pa v sklopu vaj takšen položaj kot priporočen za sprostitev... KetyP

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. nov 2007 19:00

Bolečine v križu imajo tudi svoj vzrok. Ni nujno, da ve ta v križu,lahko je tudi kje drugje, na primer prebava, ki v veliki meri vpliva tudi na bolečine v križu in drugje. Najprej moraš najti vzrok, potem pa ta odpraviti. Samo telovadba in pilates ne bo pomagal, bo samo blažil. Kyara

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. nov 2007 7:18

Ali si prepričana da je vkleščen živec.Meni so rekli ravno tako,potem so mi rekli da je obrabljeno vretence,po petih letih vaj,telovadbe in plavanja so mo na ultrazvoko našli žolčne kamne!!Ker sem se počutila kot hipohonder in me je non stop bolelo so mi vedno rekli nekaj drugega,dali antirevmatike in poslali domov,šele ko je bil slučajno dežuren drugi zdravnik je urgiral malo drugače in mi malo prisluhnil.Sedaj vsaj vem kaj mi je,samo na toliko diete nisem računala.drugače pa brez bolečin čakajoč na operacijo. anaeva

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

20. nov 2007 18:40

Ali je katera poskusila s kosmodiskom?Jaz ravno ne dam kaj preveč na reklame,a če je kateri pomagal,naj se oglasi. Lep pozdravček!vanilija76

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. nov 2007 19:39

meni ni pomagal, pomagal mi je pa manualni terapevt. Kyara

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

20. nov 2007 19:51

Najprej uredi vse potrebne preiskave, potem se pa sama odloči, glede na nasvete. Brez rentgenskih slik ali slik MR ne hodi nikamor, predvsem pa ne tja kjer teh slik ne znajo prebrati. Lp Nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti