Bobiči 2

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

15. nov 2007 11:00

Brez zamere, sem sicer že nekaj časa članica kulinarike, a kaj ko sem tako plodna, da sem ali skozi noseča ali kar naprej rojevam otroke, vmes grem tudi malo v službo, vse skupaj pa mi vzame precej prostega časa in vsemu žal ne uspem slediti in tudi ne organizirati, mi preprosto zmanjka rok in časa. TanjaG. Sporočilo je spremenil(a) TanjaG. dne 15. nov 2007 11:09:19

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

15. nov 2007 12:40

samo nekaj bin prašala, če se sme. a je-si kuhal mogoče Alberto Pucer, ali kaki drugi Alberto. na kulinariki sem malo časa zato ne vem. sicer, pa če je on malo še njegove knjigce o istrski kuhinji poglejte-sicer, pa kot pravi Tanja, vsaka vas ima itak svoj glas krokodilček

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

15. nov 2007 16:02

Hvala, Tanja, juuupi, zaj pa vem, ka so bobiči, si jih grem kuj skuhat. Saj vela tudi koruza v konzervi, jeli? tumpika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. nov 2007 16:54

krokodilček, seveda je to isti Alberto, ta tema je samo nadaljevanje ene druge. Loni Makaroni

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

16. nov 2007 8:18

Tumpika, pa poskusi iz konzerve, ob pomanjkanju sveže koruze...Ti poskusi, upam, da ti bo všeč. TanjaG.

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

16. nov 2007 18:14

Pri nas doma, smo bobiče dodali tudi v joto, v ječmenko z zelenjavo ali z zeljem oziroma repo. Najboljša je res koruza, ko je še mlečna, mlada, ima tak okus, da se mi že sedaj cedijo sline. Rada pa bi res pokusila pravo istrsko mineštro z bobiči.Torej, bo ali ne bo? daga

KUHAL  

član od: 23.8.2007

sporočila: 2

20. nov 2007 12:05

Ah ti moje bobičice in bobičiči :) lepo pozdravljeni. Ja, bobiče lahko kuhamo poleti s svežo koruzo ali pozimi s suho, ki jo pa moramo prej zdrobiti in namakati čez noč kot suhi fižol. Danes pa lahko tudi kupimo vloženo zrnje koruze v pločevinkah, steklenih kozarcih ali (večje količine) zmrznje v plastičnih vrečkah. Tudi iz teh sem že kuhal bobiče in so bili res izvrstni kot so rekli jedci... Sicer pa vam moram povedai, da sem jih kuhal že za zelo znane osebnosti. Ampak pustimo to. Dajmo se organizirat in se res dobimo neklje na obali na bobičih in seveda lahko tudi refoškovih palačinkah. Kaj ko bi to bilo konec aprila prihodnje leto? Takrat namreč izide moja nova knjiga s številčnejšimi recepti od prve. Ob tem se zahvlajujejm vsem tistim šjoram, ki so mi jih zaupale oz. povedale. Kot pri prvi pa se tudi pri tej ta drugi pojavljajo številni problemi, da me pri pisanju kar glava boli... Ampak ni hudo, saj delam z veseljem in ljubeznijo. Bo pa veliko zanimivih, starih, tipičnih, še neobjavljenih istrskih receptov, tako iz Slovenske Istre kot obeh strani mej. Lp Alberto pucer KUHAL

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

20. nov 2007 12:19

KUHAL je napisal/a:
Kaj ko bi to bilo konec aprila prihodnje leto? Takrat namreč izide moja nova knjiga s številčnejšimi recepti od prve. Alberto pucer KUHAL

Ejjjj, kaj ti pa je??? Do takrat lahko koruze zmanjka . Če bi ti nam prednovoletne bobiče skuhal (sej lahko mimogrede koruzo kupimo in s seboj prinesemo)...in bo to okusno...ne bomo pozabili aprila pokukat na knjižne police

Ognjič

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

20. nov 2007 12:42

Tudi jaz, čeprav sem "frišna", sem za Istro, kotel in bobiče. Bom že počakala Albertota, da bo kaj napisal kdaj in kje. nonica

KUHAL  

član od: 23.8.2007

sporočila: 2

12. dec 2007 11:02

Želim vam lepe, radostne, doživete in dobre hrane polne božične in novoletne praznike. Na božično vigilijo ne pozabite na bakala s polento in vrzotami, za božič na fritole, za novo leto pa po želji... Srečno! KUHAL

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti