Proti kadilski zakon

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

5. nov 2007 7:20

Pa saj zakon ne prepoveduje kajenja Kadilci tako lahko še naprej veselo kadijo, le da ne v oz. na javnih prostorih. Pa saj tisti kadilec, ki premore vsaj osnove bontona itak ne bo prižgal cigareta vpričo nekadilca, nosečnice, otrok. Ali pač Za izid, ki je napisala : Vprašajte se kako bi vam bilo, če bi vam prepovedali piti ali jesti vašo najljubšo pijačo ali hrano, pa tole: kako nekomu sploh pride na misel primerjati osnovno življenjsko potrebo t.j. hrano z razvado kot je kajenje Sicer pa (kot sem že zgoraj napisala), nihče nikomur ničesar ne prepoveduje za vedno in povsod, le ne kadite v oz. na javnih prostorih. Mislim, tole me pa res "pogreje" blažkaa

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

5. nov 2007 7:40

Meni je ta prepoved všeč, med drugim tudi zato, ker dokler ni bil sprejet zakon, so pred mojo pisarno na hodniku ob vsakem upravnem odboru veselo kadili in to ne eden ali dva, ampak do 10 osebkov. Ne glede na to, da smo imeli kadilnico za njihovo razvado in ne življenjsko potrebo (se strinjam z Blažkoo). Ampak kdo bo pa šel iz prvega v tretje nadstropje... Sem alergik tako da mi je vsakič ko sem šla iz pisarne mimo teh neobzirnih bedakov, skoraj vrglo pljuča ven. Pa kaj, mislite da bi nehali kaditi če bi se pritožila? Pazi da ne bi... Oni so pa ja tisti, ki me plačujejo in nimam pravo glasa. Naj bi poklicala inšpekcijo? Mhm, po hitrem postopku bi našli nekaj da bi šla na disciplinsko. Verjemite, poznam svoje pravice, ampak dokler ni stopil omenjeni zakon v veljavo, tako da se tudi naši šefi zavedajo kazni, smo bili nekadilci pri nas pač v manjšini. Kar pa se tiče ločenosti prostorov. Kako leto ali 2 nazaj, sva šla na večerjo v zelo opevano restavracijo na Viču. Je ogromna, če se mene vpraša. Pa mislite da sva dobila prostor za nekadilce? Ne, ker je bilo vse zasedeno. Hm... Nekadilski del obsega mogoče 20% vsega prostora. Enakopravnost pa taka. Mislim da imajo južni sosedje izrek, tko što voli, nek izvoli, ampak v mejah mojih pravic. Ja, alkohol je pri nas tudi problem in je vprašanje časa kdaj se bo to uredilo, nimam nič proti, sploh dokler se še vedno daje otrokom "malo za probat vinčeka" ali pa dudico v vino da potem lažje zaspi... Pa tudi vsi tisti, ki zavedno ne skrbijo za svoje zdravje in s tem ogrožajo tudi druge. Če bi se vsi držali zapovedi ne počni drugim, kar ne želiš da počnejo tebi, bi bilo marsikaj lepše in boljše.

hotlejdi  

član od: 6.12.2006

sporočila: 32

5. nov 2007 7:42

Sem nekadilka in podpiram ta zakon. Gostinci se pritožujejo, da jim upada promet. Ja, bo pač potrebno tudi malo znižat cene kavice, saj so cene podivjale daleč v nebo. Tisto primerjanje s hrano pa se mi zdi naravnost smešno. Če jem tudi zelo nezdravo hrano, s tem ne ogrožam nikogar zraven sebe, ga ne zastrupljam, ampak škodujem izključno sebi. Leta in leta smo bili deležni tega dima povsod. Tudi ko so morali ločevati prostore za kadilce in nekadilce, so se tega bolj slabo držali. Kadilci so se naselili tudi tam, kjer je bil prostor za nekadilce. Verjamem pa, da se bo marsikdo tudi odpovedal kajenju, vendar ne takoj. hotlejdi

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

5. nov 2007 8:54

Sem prejšnji teden na delovne dni (za praznike in nedelje zaprto) nadomeščala našo natakarico (manjši podeželski bife), prižgala sem dišeče olje, krasen zrak. Ne bi rekla da imamo zaradi tega zakona manjši promet, je pa sedaj dosti bolj prijetno delat. Včasih, ko sem sama več delala, priznam da so se mi občasno pljuča tako zabasala, da sem morala inhalirati kamilično paro, da sem se sploh lahko izkašljala. Aja še to, pri nas imamo kavico (original Barcafe Bar) po 0,60 eur -to je cenejše kot pred uvedbo eura (150 sit), z mlekom 0,80 eur, tako da ste dobrodošli. ann

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. nov 2007 9:02

ann je napisal/a:
Sem prejšnji teden na delovne dni (za praznike in nedelje zaprto) nadomeščala našo natakarico (manjši podeželski bife), prižgala sem dišeče olje, krasen zrak. Ne bi rekla da imamo zaradi tega zakona manjši promet, je pa sedaj dosti bolj prijetno delat. Včasih, ko sem sama več delala, priznam da so se mi občasno pljuča tako zabasala, da sem morala inhalirati kamilično paro, da sem se sploh lahko izkašljala. Aja še to, pri nas imamo kavico (original Barcafe Bar) po 0,60 eur -to je cenejše kot pred uvedbo eura (150 sit), z mlekom 0,80 eur, tako da ste dobrodošli. ann

 

Ja, na uboge nekadilske natakarje v zakajenih prostorih smo pa čisto pozabili. A si lahko predstavljate, kakšna pljuča ima takle natakar po 40 letih službe???

Cila

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. nov 2007 9:26

Meni je ta zakon všeč, ker ne pridem od kave ali kosila,..smrdeča ko pržgan cigaret. Grem sedaj rajši in večkrat na kavo, resnično. So pa slabosti tud. Saj ste videli po tv, kako se ljudem sedaj kadi v blok na balkon, ki ga imajo nad lokalom. Lušno je pa sedaj samo tistim natakarjem, ki jim ni treba strežt zunaj, ostale pa zebe. Pač to je razvada, kava in cigaret, treba se bo odločiti ali bojo kadilci zmrzovali pred stavbami svojih služb in lokali ali bodo pač skadili manj. Da pa promet gostivem upada,...je treba pa druge poti ubrati, znižati cene, kot so napisale že predhodnice/-iki. Kot bi gostilna živela samo od kadilcev. Ne smemo vedno gledati samo na eno stran. Jelenckova

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

5. nov 2007 10:02

jaz kljub večkratnim poskusom prenehanja kajenja še vedno kadim, pa bi rada nehala, očitno še nisem prišla do te točke, da bi mi bilo brez cigarete bolje v vseh pogledih, še vedno upam in čakam na tisti klik v glavi. kar se kadilskega zakona tiče: da se ne sme kadit na delovnem mestu, se strinjam, tudi meni je bolj všeč, da delam v čistem okolju, ampak, ko bi pa rada šla na kavo, bi pa rada zraven še kakšnega prižgala in res ne vem kaj je v tem toliko slabega, če bi imeli kadilci kakšen prostor, kamor bi šli na kavo, ne da bi se nas videlo trodimenzionalno. pri nas je sedaj tako, da so nekadilci osamljeni in hodijo z nami- kadilci na kavo - ven, tudi na mraz, če je treba... kar se tiče nekajenja v lokalih brez hrane, se mi zdi totalno zgrešena poteza, ta zakon smo dobili tudi zato, da bi varoval zaposlene pred cig.dimom, pa je največkrat tako, da tudi kelnarji kadijo, ali pa jih to niti tako ne moti oz. tiste ki dim moti iščejo službo drugje, komaj pa čakam na zakon, ki bo prepovedoval uživanje alkoholnih pijač v lokalih, gostilnah,....koliko manj nesreč bo, prepirov, pretepov, maltretiranja soljudi,.... KDO JE ŽE REKEL, DA ALKOHOL ŠKODI SAMO TISTEMU, KI GA UŽIVA , CIGARET PA VSEM V BLŽINI, ME RES ZANIMA KATERA ŠKODA JE VEČJA, HUJŠA???????????????????????? MAJAA

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

5. nov 2007 10:02

Sem nekadilka, podpiram zakon. Če je res, da je lokal lastnina lastnika, zakaj mu ne bi bilo treba upoštevati zakona. Potem lahko na ta način isto zagovarjamo prostitucijo (saj je moj lokal, bom pa ja delal kar hočem). Mnogi gostinci so sami rekli (in jih osebno poznam), da so tudi kadilci v lokalu strošek (klima, prezračevanje, čeprav pri dimu skoraj ne deluje). Imam kar nekaj kadilskih prijateljev, mnogi ne hodijo več (toliko kot orej) v lokale na pijačo. KER SO CENE SKORAJDA ENKRAT VIŠJE KOT PRED UVEDBO EVRA. Ne pa ker ne morejo pokaditi zraven kavice. Nekateri pravijo, da je s tem kršena pravica kadilca; nihče ga najbrž ni silil, da začne kadit. Menim da se rodimo kot nekadilci, in, imamo izbiro. Glede raznoraznih drugih omam in -inov (kofe-, te-,...) pa kdor jih uživa škodi samo sebi (tudi jaz sem med njimi) in ne tudi drugim (kot je to pri dimu). Posebno poglavje je alkohol, o tem bi se dalo razpravljat, da škodiš tudi drugim (družina...), ampak tema je o cigaretah, a ne Če sem koga užalila, pač, to je moje mnenje in za njim stojim, vedo ga tudi moji kadilski prijatelji in mnogi se z njim strinjajo... Mateja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. nov 2007 10:16

mimika je napisal/a:
sem v eu je zakon uspel zgolj na irskem. v italiji je padel in s 1. 1. 2008 bo v lokalih dovoljeno kaditi (informacija bratovega poslovnega partnerja), v avstriji so njegovo uvedbo prestavili. stvar ni enoznačna; vidim jo zlasti v kontekstu obče družbenih trendov in ti mi niso všečni. mimika
. Prvic slisim, da bo v Italiji dovoljeno ponovno kaditi na javnih mestih,tudi znanec,strasten kadilec, je na vprasanje ce je kaj resnice na tem odgovoril: na zalost ne...!je namrec ze placal 220 evrov, ker se je spozabil in prizgal eno v bolnici malo preden je prisel do izhoda.Prvic, pa tudi zadnjic, je se dodal. Jaz hvala bogu ne kadim, nimam se za pretirano pametno, tako neumna, da bi za eno kavo z mlekom placala 1.5O pa tudi nisem, raje kuham doma in ce se mi zazeli kompanije, je zmeraj kdo ki pride na kofe.Pa s tem ne mislim, da bi morali vse zapret, nasprotno,samo pretirane zelje po zasluzkarstvu pa ne prenesem... zrtve pa smo vedno potrosniki-kadilci al pa ne! lucka

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

5. nov 2007 10:36

MAJAA je napisal/a:
jaz kljub večkratnim poskusom prenehanja kajenja še vedno kadim, pa bi rada nehala, očitno še nisem prišla do te točke, da bi mi bilo brez cigarete bolje v vseh pogledih, še vedno upam in čakam na tisti klik v glavi. kar se kadilskega zakona tiče: da se ne sme kadit na delovnem mestu, se strinjam, tudi meni je bolj všeč, da delam v čistem okolju, ampak, ko bi pa rada šla na kavo, bi pa rada zraven še kakšnega prižgala in res ne vem kaj je v tem toliko slabega, če bi imeli kadilci kakšen prostor, kamor bi šli na kavo, ne da bi se nas videlo trodimenzionalno. pri nas je sedaj tako, da so nekadilci osamljeni in hodijo z nami- kadilci na kavo - ven, tudi na mraz, če je treba... kar se tiče nekajenja v lokalih brez hrane, se mi zdi totalno zgrešena poteza, ta zakon smo dobili tudi zato, da bi varoval zaposlene pred cig.dimom, pa je največkrat tako, da tudi kelnarji kadijo, ali pa jih to niti tako ne moti oz. tiste ki dim moti iščejo službo drugje, komaj pa čakam na zakon, ki bo prepovedoval uživanje alkoholnih pijač v lokalih, gostilnah,....koliko manj nesreč bo, prepirov, pretepov, maltretiranja soljudi,.... KDO JE ŽE REKEL, DA ALKOHOL ŠKODI SAMO TISTEMU, KI GA UŽIVA , CIGARET PA VSEM V BLŽINI, ME RES ZANIMA KATERA ŠKODA JE VEČJA, HUJŠA???????????????????????? MAJAA
Se v celoti strinjam s tabo. MAJAA evamaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti