Na pomoč-status

tema je zaklenjena

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

tema odprta - 20. okt 2007 6:58 | ogledi: 3.021 | odgovori: 52

Pozdravljeni,

prosim za pomoč pri trenutno hudem problemu pri nas: Hčeri se je namreč zgodilo, da je ob želji, da ne ponavlja 1. letnika fakultete (pogoje za vpis ponovno v 1. letnik je imela, to je pol izpitov in ta vpis je bil že v septembru) startala, da naredi še en izpit v oktobru in se izredno vpiše v 2. letnik, za kar pa je bilo potrebno 5 izpitov. To ji žal ni uspelo in je zdaj "izvisela": ne more ponavljat in ne more izredno v drugi letnik. Ker vztraja pri tem faksu, no tudi če ne bi, vpisi so zaključeni, misli to šolsko leto naredit izpite in iti nasl. leto v drugi letnik.

Zdaj pa je problem za vse: nima zdravstv. zavarovanja, nima statusa na štud. servisu, da bi seveda tudi delala med letom, nima stat. za LPP mesečno, javit moram na Center, da izgubim tudi del otroškega dodatka, skratka...

Prosim, svetujte mi kaj naj, mogoče je bil kdo na enakem ali je kaj slišal ali je celo iz stroke... Res ne vem, niti kam naj se obrnem, hči tudi ni preveč spretna, ne me tu lovit...

Slišala je za možnost statusa izrednega dijaka, pa da bi lahko imele vse te statuse, pravice, kdo kaj ve o tem?

Šli sva na stran Vzajemna za zdrav. zavarovanje, pogledat, kaj je z "Ni statusa?, ni panike- Vzajemna mladi", pa tam ponujajo zdrav. zavarovanje za najmanj dve leti... Ne smem pomislit, da se lahko te dni kaj zgodi,ona pa brez zdrav. zavarovanja.

Prosim, pomagajte!

Hvala, pozdrave

juma

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

20. okt 2007 7:42

Najboljše, da gre na spletno stran faksa ali referat in se točno pozanima kakšne možnosti ima, ker ni na vseh faksih enako urejeno. Mislim, da moraš za status izrednega študenta imeti prekleto dobre razloge, npr. bolezen, da ti odobrijo podaljšanje statusa. Vsaj na mojem faksu. Glede zavarovanja nimam pojma kako gre. Mislim, da se bo pač morala pri eni zavarovalnici zavarovat. Kaj je LPP? vanya

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

20. okt 2007 7:46

Kokr se jst razumem v te stvari, je vse kar lahko letos naredi - da se na študentskem servisu prijavi kot pavzer in dela eno leto. In da si pač sama oz. ji vi plačujete zdr. zavarovanje. Vse ostalo - dijaška mesečna, zavarovanje preko staršev, boni za prehrano, otroški ... odpade. če bi se vse to prej zgodilo - pred 5. 9. bi se lahko takrat vpisala na kakšno drugo fakulteto - pa bi imela vse, od zavarovanja do statusa. lp Pitončica

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

20. okt 2007 7:47

LPP je Ljubljanski Potniški Prevoz :) Pitončica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. okt 2007 8:12

LPP je Ljubljanski potniški promet, ne prevoz.

 http://www.jh-lj.si/lpp

juma, pa tole stran si temeljito preberite, zanesljivo se MORA najti kakšna rešitev. Sicer se bo pa zanesljivo oglasila še kakšna, ki o teh rečeh več ve.

http://www.zzzs.si/ rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 20. okt 2007 08:15:12

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. okt 2007 8:15

Lpp mesečno lahko plačuje toliko kot tisti, ki so zaposleni. Treba bo iti na referat na faksu vprašat. Preko študentskega servisa pa ne vem, če lahko brez statusa še eno leto dela, to so sedaj ukinili. Vsaj lani je bilo tako. Jelenckova

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

20. okt 2007 8:19

ja ja Ljubljanski Potniški promet :) to sm mislila, sam sm mal narobe napisala :) zgleda da je še mal prezgodi :) Pitončica

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

20. okt 2007 9:05

Pavzerji ne morejo več delati. Lahko bi se vpisala na kak drug faks ampak so bili vpisi s tretjo prijavo do 10. 10 in je prepozna. Najbolje da se pozanima če se lahko še vpiše na izobraževanje odraslih, potem dobi status izrednega dijaka in s tem vse ugodnosti 8 zavarovanje, mesečna, delo,...). Je pa za plačat šolnina, samo mislim da se da zmenit da plačaš samo prvi obrok šolnine, sam zmenit se je treba. katra55

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

20. okt 2007 9:08

No sej mi je google potem povedal kaj je lpp, samo sem mislila, da je kakšna bolj komplicirana razlaga. A imajo študenti kakšne ugodnosti? Nisem vedela. Pa saj mi ne nuca, jaz sem v totem Mb. vanya

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. okt 2007 9:32

Otroški dodatek odpade, občina jo obvezno  zavaruje kot nezaposleno občanko (zatose ji  ni treba  prijavit na zavod), dodatno zdravstveno si more sama plačevat, ne moreš jo dat v davčno olajšavo.

 

Kot vidiš, te bo njena želja drago stala, tako pač je. Najbolje bi bilo, če bi se vpisala na začasno na kakšno drugo fakulteto zaradi vseh bonitet, ki jih status študenta in vzdrževanega družinskega člana prinaša.

 

Na fakulteti se vpiše v evidenco in lahko dela izpite.

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

20. okt 2007 10:42

Predvsem čimprej uredite zdravstveno zavarovanje, da se hčeri ne bo ravno zdaj po Murphyjevo kaj zgodilo in boste morali plačevati zdravstvene storitve. Nisem prepričana, da občina krije obvezno zdravstveno zavarovanje, če ni prijavljena na zavodu, pozanimajte se na občini ali ZZZS-ju. Drugače si lahko obvezno zavarovanje plačuje tudi kot samoplačnica, okoli 14 evrov na mesec pride. Pogodbo za dopolnilno zavarovanje pri Vzajemni lahko prekine tudi po enem letu, skleniti pa jo mora v enem mesecu od poteka predhodnega zavarovanja, drugače zavarovalnica uveljavlja čakalno dobo, kar pomeni, da tri mesece sploh ne bo mogla uveljavljati pravic in dopolnilnega zavarovanja. Vanilija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti