Razlika med ventilacijsko in navadno pečico

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

tema odprta - 19. okt 2007 22:55 | ogledi: 16.433 | odgovori: 32

Kje drugje, če ne tukaj, bom dobila nasvete iz prve roke.

Zamenjala bom štedilnik in v novem je ventilacijska pečica. Tisti, ki jo imate, prosim vas, če mi napišete, kakšna je razlika med obema v času peke in temperaturi peke v primerjavi z navadno pečico.

Na kaj naj bom pozorna in na kaj moram posebej pazit?

Zelo vam bom hvaležna za predloge oziroma nasvete.

seherezada

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. okt 2007 22:56

Za 20 stopinj v povprečju manj visoka temperatura. Sicer pa velja kot povsod: vaja dela mojstra, vsaka pečica pa je majhen svet zase. rimljanka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

19. okt 2007 23:14

opala, Bojan je pa novo rožco narisal

Ej, zakaj pa imaš ti ono čudno kraco, kar naj bi bil znak za pluska?

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 19. okt 2007 23:16:10

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

20. okt 2007 0:00

rimljanka je napisal/a:
Za 20 stopinj v povprečju manj visoka temperatura. Sicer pa velja kot povsod: vaja dela mojstra, vsaka pečica pa je majhen svet zase. [rumenimak] rimljanka
Manj visoka v ventilacijski? Hehehe, vaja res dela mojstra, ja, ampak sestavine bi bile predrage za preveč ponesrečenih poskusov v mojstrskih poskusih. seherezada

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. okt 2007 4:42

ognjič, tista kraca pomeni moderatorja kul slo - če se z miško gor postaviš, se izpiše seherezada, jaz do pred kratkim nisem vedela, da je ventilator v bistvu samo za zadnje minute peke, da se jed lepo zapeče in ima hrustljavo skorjico, ker izsušuje. To mi je bila res koristna informacija, ker sem prej celo peko imela vključen ventilator, ker sem mislia "o kok fajn" in je bilo vse živ obup. Navodil pa očitno nisem brala, niti ne vem, kje jih imam, ker imam to pečico že kakih 7 let. katka

neznan uporabnik

20. okt 2007 6:06

Ventilacijska pečica se tudi bistveno prej ogeje in pri peki piškotov, ko jemljemo pladnje ven in noter zelo hitro nadoknadi izgubljeno temperaturo. Sama pečico največkrat ogrejem ventilacijsko z opcijo spodnjega grelca, nato pečem klasično (preklopim) na koncu pa vklopim cca 5 min pred koncem še enkrat ventilacijo, da se lepo zapeče in je skorjica hrustljava. Drugače se reči res preveč izsušijo. Je pa res treba probat. To delam po lastnih izkušnjah. tedi

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. okt 2007 7:40

 Rimljanka je moderator . jade

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

20. okt 2007 11:40

Vau, zlate ste. Tole so pa resnično dragoceni nasveti. Hvala. seherezada

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. okt 2007 12:07

Seherezada, ali ima tvoja pečica samo ventilator  ali tudi opcijo vroč zrak?

Ventilator tudi pri nas uporabljamo običajno s spodnjim grelom (-primer:  pri sirovih štručkah, da se lepo spečejo, sir na vrhu se pa ne zasmodi), vroč zrak pa vedno, kadar pečem na več nivojih hkrati.  Pri ventilatorju nastavim običajno temperaturo, pri vročem zraku pa, kot piše rimljanka, obvezno 20 °C nižjo. Najbolje je, da ima štedilnik obe možnosti, vsaka pride prav.

Razlike v času peke z vročim zrakom nisem posebej  zasledovala, le pri pečenem krompirju "roast potatoes" sem opazila, da je gotov precej hitreje, kot če pečem klasično.

Cila

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

20. okt 2007 13:38

katka lopatka je napisal/a:
ognjič, tista kraca pomeni moderatorja kul slo - če se z miško gor postaviš, se izpiše katka

Katka, moja miška je menda krepnila, se nič ne napiše, pa sem pol ure na oni kraci z njo visela

Rimljanka, dej no povej...a zdej si en čink šefa, al kak je zdej to. Sam tolk, da vem, ko bomo po šefih tolkli...al zraven šefov spadaš, al boš lahko vštric z nami tolkla . Sindikalisti namreč vabijo na žurko enkrat sredi novembra.

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 21. okt 2007 10:40:27 Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 21. okt 2007 10:40:49

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. okt 2007 13:42

 Kakšna je to žurka, da jo delate "mim" mene jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti