Se jih še spomnite?

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. okt 2007 9:07

Pred časom sem si posnela odlomek, ko igra Gustav na klavir. To je bila lutka na vrvici ( marioneta ), ki je igrala znane melodije, običajno kot kako mašilo.V ČB , ker še takrat nismo imeli barvnih sprejemnikov.

Mene na mladost spominjajo še Kljukec in Smukec, Mendo i Slavica ter Winetu. Od nadaljevank pa Mestece Peyton in Izgubljeni v vesolju.

Danes najbrž težko razumemo, da je bil včasih en dan popolnoma brez programa, pa tudi sicer se je končal okrog pol devetih zvečer.

 

F r i n a

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

17. okt 2007 10:05

Vse so mi znane razen Barbapapa. Te se pa jaz ne spomnim...škoda. ssje pa res, da čez te risanke jih ni... biba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. okt 2007 10:23

Meni so bili največji zakon Zajčki... Vendelina jr.

sarlotka  

član od: 5.8.2005

sporočila: 64

17. okt 2007 11:10

To so bile risanke Jih kar pogrešam, saj jih danes ne zaslediš na Tv-ju. Mi smo doma lahko gledal risanke pred dnevnikom in v nedeljo v Živ-Žav-u...to so bili lepi otroški časi Lp, Loti

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

17. okt 2007 13:44

Ja, res jih je luštno pogledat še enkrat. Ob nekaterih naštetih sem uživala že z otroki, jaz sem najraje imela zajčke pred dnevnikom, medvedka Uhca, Baltazarja, Bojana, Tom Jerry .....in še. S sinovi smo gledali pa une, mlajše generacije...čebelica Maja, Barbapapa, Snorčki, leteči medvedki, Smrkci...ah, kaj čem naštevat. Včasih je bilo lepše kot zdaj, to je moje mnenje...žoga in badminton na neprometni ulici v naselju, naokoli polno travnikov, TV samo zvečer ( Cik-Cak) in živžava v nedeljo še ni bilo. Zato smo šli vedno kam ven po maši. Ja, ta je bila doma obvezna. Irena

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

17. okt 2007 16:01

Medvedek Uhec... Kar milo se mi je storilo, ko sem si ga zdaj ogledala. Pa ravno te dni sem mojemu razlagala, kako mi je bila to najljubša risanka... Današnje risanke se mi sploh ne zdijo tako dobre kot so bile te včasih... Lotti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. okt 2007 16:31

A poznate mail Dobri, stari časi?

 

Začne se, da mi, današnja srednja generacija, ne bi preživeli po merilih birokratov, ker smo po ustih vlačili svinčene igrače; da naših staršev ni skrbelo za nas, ker so vedeli, da smo s prijatelji, z njimi smo delili istzio stekleničko, pa se noben ni okužil; jedli smo čips in smoki, a kalorije pokurili z norenjem s prijatelji po igriščih;  imeli smo spraskana kolena  s ceste, pa nobenih odškodninskih tožb...

 

Če ga katera hoče, naj mi za ZS posreduje e-mail, pa ga pošljem. mail je v pps formatu, zato ga sem ne znam pripeti. Mamamia

mamamia

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

17. okt 2007 17:41

Men so pa smrkci zakon.Se točno spomnem ,da so bili vsako nedeljo pred dnevnikom. Moram priznat da sem bila prav vesela ,ko so jih začeli zraven časopisa prodajat. To so risanke ,ne pa te divje. Se strinjam s tistimi,ko se jim kolca po starih časih.Pa ne tako daleč nazaj(no 20,15 let,pa že).Pri nas je bilo ob nedeljah(samo pozimi)v domu JNA,dopldan dve uri risank.Pa za takšno simbolno ceno.Ati nas je peljal ,mami si je lahko kaj v miru naredila.Kam jih pa lahko sedaj pelješ?V šoping centre ceveda pa fajn denarnico odpret.

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

17. okt 2007 21:02

Ej ljudje, res dobre risanke, še boljši pa so bili takrat časi. Samo kako je to, na žalost daleč nazaj, se mi je kar milo storilo pri srcu. LP vsem tarčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti