Tašča - snaha

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. okt 2007 14:22

No, Vendy je s pikolovsko natančnostjo analizirala način življenja, ki sem ga jaz opisala malo drugače.

7.,8. in 9. točka so bistvenie, pri 5. bi rekla še to, da imam jaz srečo, da stari starši otrok ne razvajajo preveč ampak so jih tudi malo vzgajali in to v skladu z nami, starši, nikdar niti malo mimo.

11. točka - pri nas smo "obiske v copatih" rešili v štartu skupnega bivanja: tast je rekel, da bomo vsi zvonili na njihovih vratih, preden vstopimo v njuno stanovanje, in da bosta onadva počela enako pred vstopom v naša stanovanja. In v 20 letih se ni zgodilo, da bi kdo brez trkanja ali zvonjenja stopil komu v stanovanje.

Mamamia

mamamia

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

3. okt 2007 14:26

Vandelina jr. .... strinjam se z napisanimi točkami. Najbolj pa se mi dopade točka 11. Hi, hi, hi. Dodija

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

3. okt 2007 14:34

Jaz sem ugotovila, da spremeniti ne morem nič. Prej sem se vedno nekaj trudila in upala, da bo ona to opazila in spremenila svoj odnos. Potem sem obupala. Edina rešitev mi je bila distanca, zdaj se ravnam po načelu kolikor dobim, toliko dam. No, največkrat se potrudim da dam malo več kot dobim, pa imam potem mirno vest. Včasih mi pride vse na vrh glave, izpovem se prijateljici, ne vtikam pa se v taščin odnos z mojim partnerjem in otroci. Verjamem, da mu je zaradi njenega obnašanja hudo in bi mu bilo še huje, če bi mu to vsak dan metala ven. Ugotovila sem, da ni konec sveta, če tašča ni moja prijateljica ampak samo tašča, saj imam okrog sebe dosti drugih ljudi, ki cenijo moj trud in me spoštujejo. matilda

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

3. okt 2007 14:36

Preden sta se lani sin in snaha preselila nadstopje nad mano, sem imela sama s seboj govorilne ure. Odločila sem se, da se v njihovo življenje ne bom vtikala, da ne bom tašča, ki jima bo stala kar naprej na vratih in da se pri vzgoji vnuka ne bom vtikala, da ne bom kar naprej nekaj svetovala in jima predlagala. Nekako sem pričakovala, da tudi otroci ne bodo imeli čas za klepet z menoj, da se bomo srečevali bolj ob vikendih na skupnih kosilih... No, zgodilo se je ravno nasprotno. Ko pridejo domov, najprej pozvonijo pri meni, sin gre ponavadi kmalu v svoje stanovanje, obvezno pa ostaneta snaha in vnuk. S snaho si poveva vse dnevne novice, spijeva kavo in klepetava največkrat tako dolgo, da sin po mobitelu sprašuje, če sploh misli priti domov. Skratka, imamo se prav luštno, gremo skupaj na sprehod, največ pa mi je pomenilo to, da mi je snaha skuhala in pospravila stanovanje, ko sem zbolela. Moje prijateljice pravijo, da mi zavidajo tako lep odnos, da se na naju vidi, da se imava res radi in se spoštujeva. Snaho sem sprejela takšno kot je, zagotovo imava obe napake, vendar se vse zmeniva odkrito in skleneva tudi kakšen kompromis. Ne razumem tašč, ki kar naprej kritizirajo svoje snahe, hočejo imeti vedno svoj prav in vse vedo najboljše z izgovorom, da so starejše, da so preživele to in ono, itd... nekatere so res tečne in zato ni čudno, da snahe bežijo pred njimi.Verjemite, jaz svojo snaho večkrat vprašam za kakšen nasvet, mladi imajo sveže ideje, so bolj domiselni in še polni energije. Upam, da je tudi pri vas tako. Vsem taščam in snaham želim veliko razumevanja in medsebojnega spoštovanja. mestnac2

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

3. okt 2007 14:53

vendelina se popolnoma strinjam s tvojimi točkami. mestnac2 veseli me da imata s snaho tako dober odnos. nektarina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. okt 2007 17:14

Težko je vnaprej reči. Vedno so možna kakšna presenečenja, pač takrat poskušaš ubrati optimalno pot. Na smrt me je pa strah, da bo moj sine dobil kako takšno prefekcionistko, kot je draga Vendelina jr. Cila Cila

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

3. okt 2007 19:31

Se strinjam z Vendelino (no, razen tisto s filano papriko) Jaz pa moja tašča,...pa tako. Je samo moja tašča. Z njo ne morem pit kufeta in čvekat v smislu katera barva las mi paše in katera ne. Jelenckova

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

3. okt 2007 20:26

Jaz sem že tašča, zeta imam fajn, bodoče snahe pa se še malo menjajo. Tašča je v redu, ker je ravno toliko stran, da ne more v copatih na obisk. Drugače je pa vse res kar je Vendelina napisala. nasha

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

3. okt 2007 20:28

Tudi meni je tašča samo tašča in nič več. Kot tako jo tudi spoštujem, je pa to to. Če misli, da ima vedno vse prav in vse ve, vsi ostali razen njene hčerke pa smo zelo nerazgledani in zavrti tudi prav. Meni gre čez eno uho notr, čez drugo pa ven. Na kavo ali pa po nakupih pa z njo ne moreva. Ko prebiram ene odgovore, od tistih ki se s taščami odlično razumete si rečem žal... Lotti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. okt 2007 21:31

Cila, brez skrbi, perfekcionistke kot je my dear Vendy je zlahka spravit na kolena....

Saj veš, kako se je končal film Nekateri so za vroče, ko je Tony Curtis, več čas preoblečen v žensko,na koncu snel lasuljo in vztrajnemu oboževalcu končno povedal, da je moški? Nihče ni popoln, se ni dal  motiti vrli stari zaljubljeni možak....Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti