Tašča - snaha

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

6. dec 2010 22:18

Helix je napisal/a:
Jaz sem bodoča snaha.
Imam zelo dobro bodočo taščo. Z mojim še ne živiva skupaj ampak moram pa rečt, da je resnično vredu. Rada pomaga če jo prosim za pomoč, zelo veliko se tudi pogovarjava. Včasih imam občutek, da sem ji bolj pri srcu jaz kot druga snaha...

Kot ste že nekatere pisale, da morajo biti vedno kompromisi in ljudje moramo biti odkriti...povedati si kaj nas moti saj le tako lahko kaj popravimo.

Sporočilo je spremenil(a) Helix dne 06.dec 2010 13:12

 

 Helix želim ti veliko sreče in razumevanja tako s taščo, kot s svojim dragim. Eni pač te sreče (več)nimamo, zadnje dve leti jo pokličem le za rojstni dan in za praznike, pa še takrat si nimamo kaj za povedat.

 

 

anitram1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

6. dec 2010 22:41

Ljub Helix, kaj češ, z leti ljudje postajamo stari in po malem pridigarski. Zato ti seveda ni treba brati dalje, ker ti ne bo všeč, mene pa vseeno tako zelo srbijo prsti, da ne morem pustiti tipkovnice pri miru. Ne vem točno, kaj je bilo to, ampak nekaj v tvojem pisanju me navdaja z rahlim nelagodjem, da se že počutiš kot zmagovalka v nikoli začetem boju z drugo snaho za taščino naklonjenost. Torej - pridiga: če hočeš, da ti bo dobro v novi družini, potrem se nikoli nikakor ne primerjaj z drugo snaho, ker pač nista ena in ista oseba. Odnosov tašče z drugo snaho niti ne ocenuj, niti ne razglabljaj o njih, in nikoli pod nobenim pogojem jih javno ne komentiraj, ker se tičejo samo njiju, nikakor pa ne tebe ali, bog ne daj, široke javnosti. Če se vedve z bodočo taščo lepo razumeta, je to zelo dobro in lepo, ni pa nujno tvoja zalsuga. Poleg tega pa menda obstajajo tudi tašče, ki vsaki snahi namignejo, da jo imajo malček raje od onih drugih, pač tako, preventivno, da ne bi bilo kake zamere. Kaj češ, pot v pekel je tlakovana z dobrimi nameni (velja za tašče in za snahe). In nauči se kaj od Escade: ko bo med tabo in taščo kdaj kaj zaškripalo, za božjo voljo ne kliči moža za razsodnika. Držim pesti, da vse ostane teko lepo, kot je zdaj.

Helix  

član od: 23.1.2008

sporočila: 41

7. dec 2010 8:24

Ne je čisto prav kar ste povedali... Ne sploh se ne počutim kot ena zmagovalko mogoče sem narobe napisala, da je zvenelo v takem tonu,... Ta druga snaha je sama začela komentirati, da zakaj je ni nič dol samo za praznike in rojstne dneve...tako je povedala svoje mnenje jaz pa svoje. Nikoli mi ni nič slabega naredila (do sedaj) kaj pa prihodnost prinese pa sam Bog ve. Jaz sem se tudi tako odločila, da sploh nebom tudi mojmu komentirala...ta snaha se mi je v začetku zdela tako vzvišena...tudi ene moje prijatejice ki jih poznam ki jo poznajo še iz šole so rekle da je taka...ampak jaz sem rekla, da se bo itak treba na lastne izkušnje zanesti. Tako, da jo sedaj itak spoznavam ker smo se malo bolj začeli družiti ker nekoga obsojati na podlagi drugih mnenj je absolurno brez veze in narobe. Jaz se res razumem super s bodočo taščo kar sem res vesela saj kot pravijo, da je takih tašč malo. Velikokrat me pokliče če kak teden sploh ne pridem kako sem kaj pa zakaj nič ne pridem...jaz rada pridem k njim. Na morju smo skupaj poleti,....super je... Drugače pa kot ste omenila, da nikar ne kličem za razsodnika partnerja...to pa absolutno da ne ker vedno takoj spucam stvari ki me motijo. Kaj imata pa druga snaha in tašča me pa sploh ne briga to je zame drug svet. Skrbi me bolj, da me druga snaha nebi postran gledala ker se bolje razumem s taščo kot ona...čeprav je to njen problem kaj imata...me sploh ne zanima :) Se spomnim kako sem imela pa prejšnjo nesojeno taščo zajebano...uf...hvala lepa....vse sem jim naredila pa nikoli dobra le njegov oče je bil super in njegovo sorodniki ki so točn vedl za kaj se gre...potem so pa itak dobili eno tako tamlado, da ni vredno omembe... Uglavnem jaz vam želim, da bi se s svojimi taščami razumele... Sporočilo je spremenil(a) Helix dne 07.dec 2010 08:25

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. dec 2010 10:56

Helix je napisal/a:
.

Kaj imata pa druga snaha in tašča me pa sploh ne briga to je zame drug svet. Skrbi me bolj, da me druga snaha nebi postran gledala ker se bolje razumem s taščo kot ona...čeprav je to njen problem kaj imata...me sploh ne zanima :)

Sporočilo je spremenil(a) Helix dne 07.dec 2010 08:25

 

Some words of advice (je že limnol začela). Daj preberi prvi stavek; to je tisti, da te ne briga druga snaha, ker je to drug svet. In potem preberi drugi stavek, v katerem te skrbi, da te žena partnerjevega brata ne bi (pisano narazen) gledala postrani.

Ta dva stavka sta si v nasprotju. Ali velja eden, ali pa velja drug, nikoli pa oba hkrati.

Tako, da je v tvojem najboljšem interesu, da ugotoviš, kateri stavek resnično drži v tvojem primeru.

Gledano iz tvojega teksta v nadaljevanju (ga nisem kopirala), te pa skrbi, da ne bi ponavljala slaba izkušnje iz prejšnjega razmerja. Skratka, imela si slabo izkušnjo in sedaj se v novi konstalaciji silno trudiš, da bi te sprejeli in tašča in partnerka partnerjevega brata in kaj vem, kdo še vse. 

Helix, ni se treba truditi, da bi bila vsem všeč. To je zgodba, v kateri se nikoli ne uspe. Noben ni všeč vsem od otroštva dalje in prej, ko to ukapira, bolje je. Tako se vsaj obkroži z res pomembnimi ljudmi in ne meče energije za doseganje nikoli zagotovljene splošne všečnosti. In še nekaj, tisti, ki se blazno trudi, da bi bil vsem simpatičen in da bi ga sprejeli - tisti kaže kvečjemu nesamozavest - in taki so po navadi prve žrtve bolj gajstnih tašč in tudi bolj direktnih in manj skrupuloznih znancev, znank in sodelavcev. Morda velja nekaj razlogov za razumevanje tega, zakaj se ti je sfižilo prejšnje razmerje, iskati ravno v tem.  

Vendelina jr.

Helix  

član od: 23.1.2008

sporočila: 41

7. dec 2010 19:23

Zakaj sva šla z bivšim narazen je zaradi tega ker sva bila premlada...on je še hotel malo sprobati...a se je takoj opekel...sedaj mi to tudi prizna...ampak prepozno... Mah ne ne skrbi me da bi se prejšnja zgodba ponovila. Pač sem samo povedala kako je bilo pri prejšnji. Sporočilo je spremenil(a) Helix dne 07.dec 2010 19:23

PETRAG  

član od: 29.6.2008

sporočila: 21

14. dec 2010 18:29

Pozdravljeni vsi skupaj! Ne morem si pomagat, moram pristavit svoj "piskrček". Jaz sem snaha skoraj dvanajst let. Pa se žal ne morem ravno pohvalit s toplim odnosom s taščo. Čisto na začetku, kake pol leta je blo krasno, potem pa je začela čutiti, da sem ji "prevzela" sina. Midva sva se hitro odselila v podnajemniško stanovanje, ker njegov oče ni bil zato, da si urediva sobo na podstrešju(z mlajšim bratom sta si delila sobo) Osem let sva bila podnajemnika, vmes dobila sinčka in se pred dvemi leti in pol vrnili nazaj z namenom, da si uredimo mansardo. Potem pa si je tast premislil in mi februarja rekel, da ga ne bomo razlastninili in ne bo dal prepisat mansarde. Midva z možem pa brez prepisa nisva bila pripravljena vlagati v mansardo. Tast je rekel, da naj si uredimo, da si to želi, samo prepisal ne bo. Ja potem pa hvala lepa, da me bo, če se kaj pripeti lahko brcnil čez prag. Ampak, kaj sem hotla povedat v zvezi s taščo. Ona nama je rekla, ko smo se preselili k njim, da bo dala svoj del napisat(mansarde), ko pa je tast zatajil pa ni muksnila niti besedice. To ji zamerim. Ona, hinavka se je potuhnila. Hinavščino pa od vseh negativnih lastnosti najbolj preziram. In razplet? Moj oče nama je dal parcelo. Trenutno urejamo dokumentacijo in spomladi začnemo z gradnjo. Ampak v času gradnje, se pravi vsaj naslednji dve leti bomo s tastom in taščo pod isto streho v skupnem gospodinjstvu. To bo moja pokora. Zakaj že? Pa čimveč prijetnih, neškodljivih odnosov s taščami in snahami vam želim. PETRAG

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

14. dec 2010 20:16

Petrag, vsako stvar lahko gledaš iz več zornih kotov. Če želiš, da ti to ne črpa energije se potrudi in to situacijo vzemi kot dobro. Življenje pri njegovih starših je gotovo ceneje, kot da bi živela v podnajemniškem stanovanju. Denar usmeri samo v gradnjo, in ko boš imela že toliko narejeno, da boš lahko šla na prcelo , ti bo zagotovo veliko lažje. Tudi lažje boš prenašala tegobe, ki se ti bodo dogajale.

 

Ne vem sicer kakšno imate finančno stanje, pa me tudi nikar ne razumi napak, ampak poznam primer, ki so grozno trpeli pri starših ampak na svoje pa kar niso in niso hoteli iti, že potem ko so imeli že popolnoma vse izdelano na novi hiši. Ko so se pa le vselili,  pa so sedaj več pri starših kot doma. Tako, da človek težko reče kako in kaj.

 

Stoj ob strani svojemu moži in usmeri vso energijo v izgradnjo doma. Ti lahko na lastnih izkušnjah povem , da se splača, tudi če so tisti čas otroci malo prikrajšani za kakšno reč.

To je tvoja pokora. Zato, da boš nekoč imela nekaj svojega.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

mischela  

član od: 18.11.2010

sporočila: 18

14. dec 2010 20:47

petrag , a pri tvojih starših ne bi mogla živeti? sicer pa čestitke za pogumno odločitev v življenju: gradnja hiše...iti na svoje....imeti svoj mir boš videla,ko bo prva plošča vlita kako dobila zagon za naprej mischela

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

14. dec 2010 22:04

Draga PETRAG, si samo zato jezna na taščo in jo zmerjaš z hinavko ker ni stopila na vajino stran?Pomisli in ko boš nekoč lastnica hiše in te bo tvoj sin in snaha (imaš sina,torej boš tašča)nagovarjal da mu prepiši hišo .Po zgaranih letih in odreknju boš verjetno pomislila ali jo prepišeš ali ne.Verjemi krute zgodbe pišejo sodišča o tej temi. Bodi srečna ,da imaš streho nad glavo in vso energijo usmeri v gradnjo ker bo poplačano. adalbert

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

14. dec 2010 23:43

Pozdravljena Petrag . Sem snaha ( že 40 let ) in tudi tašča , zato ti lahko iz svojih izkušenj povem , da ne eno , ne drugo ni vedno idealno . Z adalbert se strinjam v vsem , kar ti je napisala . Tudi midva z možem sva pričela iz nič , pa res popolnoma iz nič .Nama ni nihče poklonil parcele , morala sva jo kupit , pa še zelo drago sva jo plačala . Pri tem imaš že en velik plus . Veliko sva delala , garala a splačalo se je . Če si nekaj res želiš , če imaš en cilj , ti bo uspelo . Zase lahko rečem , da sem dosegla vse , kar sem planirala . Naj ti še to povem , kaj me je tako gnalo naprej . Tudi midva sva najprej živela pri njih doma , potem v podnajemniškem stanovanju ( 25 kvadr . metrov velika soba ) kar nekaj let . Lahko rečem , da me tašča ni imela nikoli rada, nisem bila dovolj dobra za njenega sina in , ko sva se nekoč nekaj pogovarjali , sem ji omenila , da si zelo želim , da bi imela z možem nekoč svojo hišo, malo vrta in veliko rož . Pa kaj misliš , kaj mi je takrat odgovorila ? " J a , kaj boš te ti ? " Še danes vidim tisti njen cinični nasmeh . Zelo me je prizadelo , verjemi . Takrat sem sama pri sebi rekla ; počak , boš ti že videla , "kaj boš te ti " Moram pa priznati , da mi je bil mož vedno v oporo in na moji strani . Torej dekle , glavo pokonci . Bodi srečna , če se vidva razumeta in ste zdravi, to je največ vredno . L p Nikoli ni tako hudo , da ne bi moglo biti še huje ! manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti