Tašča - snaha

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

3. dec 2010 15:01

Nikar ničesar ne vlagaj v te razmere, niti svojega (po)trpljenja niti mladosti niti denarja (in še najmanj ljubezni), pač pa vso energijo vloži v razmišljanje o odhodu na drugo lokacijo, če ne gre skupaj s fantom (mislim, da bo šlo), se odtrgaj iz tega okolja brez njega. Ko bo tast ostal sam, brez dodatnega financiranja, se bo morda v stiski celo odločil za zdravljenje oziroma sprejel tovrstno pomoč. Če ne, bo tvoj fant enakovredno s svojimi brati (od daleč in s trezno glavo) poskrbel zanj, kakor je treba poskrbeti za onemogle starše (Ko bo seveda prišlo tako daleč, kar bo brez zdravljenja verjetno kmalu). To je moje mnenje. O svojem življenju pa odloča vsak sam, medtem ko zbira različna mnenja. Danca

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. dec 2010 15:40

Draga home made, stopi korak nazaj in se vprašaj tole: ali si res pri zdravi pameti sposobna sprejeti odločitev, da boš prostovoljno šla živet pod isto streho z alkoholikom? Ti si namreč naredila točno to. Ali je bilo to po zdravi pameti ali ne, presodi sama. Ne meči si peska v oči. Ti kar sanjaj, da bo vse v redu tisti hip, ko si bosta uredila svoje stanovanje na podstrehi. NIČ se s tem ne bo uredilo, ker bosta še vedno živela v senci pijanca in vse svoje probleme odnesla s seboj na podstrešje. Vse bo ostalo tako, kot je zdaj. Ta hip edina pametna možnost je, da se odseliš. Fant lahko gre s tabo, če ga je kaj v hlačah, če ne, pa naj ostane doma. Ampak s takim si v življenju ne boš kaj veliko pomagala, tako da je v tem primeru edino prav, da ostane tam, kjer je. Vem, kaj se pravi postavljati se na svoje noge - sem več kot deset let tolkla podnajemništvo in potem dolga leta odplačevala dolgove za stanovanje, tako da vem, kaj ti svetujem. Ampak verjemi, da se splača. Ker samostojnost nima cene, je neprecenljiva. In če se fant v to avanturo ni pripravljen podati s teboj, je bolje, da za vedno izgine iz tvojega življenja. Verjemi - uspeh v življenju ni hiša, diploma, služba, mož, poštirkani otroci, avto in pes. Edino merilo uspeha v življenju je to, koliko si ti sama zadovoljna z njim. Samo to šteje. Ne glede na to, da se zdaj seveda niti najmanj ne strinjaš z mano. Lep pozdrav, Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. dec 2010 16:41

Najtežje si je priznati, da problem dejansko obstaja in se soočiti z njim, ker potem ga moraš začeti reševati.

Tistim, ki imamo nekaj življenjske kilomemtrine za seboj in tudi marsikakšno grenko ali težko preizkušnjo za seboj, večinoma vemo, da imata Vendelina in limnol v bistvu zelo prav. Vsa opravičila za nekoga in izgovori, četudi za lasten račun, so lahko le odlaganje odločitve, za katero morda še nimamo dovolj poguma. Ni pa nič narobe, če pred odločilnim korakom vse pretehtamo in med tem tudi malo podebatiramo. Kakšno drugačno mnenje, ki nas usmeri kam drugam kot smo si sami začrtali, v takih debatah zelo prav pride.

 

Na koncu pa se vsak od nas odloča zase.

 

Mamamia

mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. dec 2010 17:24

V kolikor se s predhodniki večinoma strinjam do neke mere, pa se z vama multivitamin in mamamia, strinjam v celoti .... ... tebi homemade pa želim, da bi se na koncu izteklo popolnoma v tvojo korist in po tvojih željah karkoli boš naredila ...

katjushka

neznan uporabnik

3. dec 2010 19:05

tašče gor tašče dol, jaz sem pa oboževal ženino taščo, pa čeprav je bila včasih sitna. kukii

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. dec 2010 20:18

kukii je napisal/a:
tašče gor tašče dol, jaz sem pa oboževal ženino taščo, pa čeprav je bila včasih sitna.


kukii

 

Ja jasno, da si jo oboževal, saj je tvoja mama  (vsaj mislim da je tako - ženina tašča ne more biti drugega kot moževa mama; ali pač?

 

Mamamia

mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. dec 2010 21:16

mamamia, iz njegovih besed bi tudi jaz tako sklepala ....  pripomnila bi pa tudi, da mi je zanimivo dejstvo, da to temo bere precejšen del moške populacije na kulslo .....

katjushka

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

3. dec 2010 22:29

katjushka je napisal/a:

mamamia, iz njegovih besed bi tudi jaz tako sklepala ....  pripomnila bi pa tudi, da mi je zanimivo dejstvo, da to temo bere precejšen del moške populacije na kulslo .....



katjushka

 

he he...želimo biti informirani..

Ženske ste nepredvidljiva bitja...vedno polne novih domislic..in "fajn" je vedet , kaj nas čaka, saj veš...predvidi naslednji korak

 

Mal se hecam.

Escada

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. dec 2010 14:00

Helix je napisal/a:
Jaz sem bodoča snaha.  
Imam zelo dobro bodočo taščo. Z mojim še ne živiva skupaj ampak moram pa rečt, da je resnično vredu. Rada pomaga če jo prosim za pomoč, zelo veliko se tudi pogovarjava. Včasih imam občutek, da sem ji bolj pri srcu jaz kot druga snaha...

Kot ste že nekatere pisale, da morajo biti vedno kompromisi in ljudje moramo biti odkriti...povedati si kaj nas moti saj le tako lahko kaj popravimo.

Tako da sem že velikokrat rekla, da moje bodoče tašče nedam nobenem ker je res en srček...poznam jo že 4 leta in moram reči, da je super osebica...je mlada (43)let je stara in komaj čaka da bo babi...ampak še kaki 2 leti bo počakala :)













Sporočilo je spremenil(a) Helix dne 06.dec 2010 13:12

 

Helix, sem vesela, da se z bodočo taščo dobro razumeta in vama želim, da tako ostane tudi naprej ... omenila si le, da naj bi tebe imela rajši kot drugo snaho ... zdaj tukaj ti čisto dobronamerno priporočam, da to ostane samo v tvojih mislih oz. neizrečeno, ker če bo ona to izvedela ali začutila zna biti hudič ... ... sicer pa ali je pomembno kdo ima koga rajši? ... vsi skupaj ste družina, ki se morate imeti (ali vsaj poskušati) enako radi ... 

 

 

Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 06.dec 2010 14:01

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. dec 2010 16:47

Sem vesela, da tako razmišljaš .... na njiju je naloga, da zgladita nesoglasja .... če se boš vmešavala znaš samo takratko potegniti , po moje je najbolje, da z obema poskušaš ohraniti čim boljše odnose.... kar se pa mnenja druge snahe o bodoči tašči tiče, pa jaz mislim, da ima vsaka medalja 2 plati ...

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti