Kmetija

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

8. okt 2007 13:06

Nektarina od tam je dobila idejo, včasih ne moreš verjeti kaj vse se dogaja... Starost pa tukaj zgleda s treznostjo ni imela nič skupnega. Najbrž je hotela tudi ona živeti življenje kot v telenoveli kordelina

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

8. okt 2007 13:10

meni se nekako zdi logično da se ljudje določene starosti zavedajo da v resničnem svetu ni življenja kot v telenoveli in da konec ni vedno srečen in da vedno ne moreš biti prijatelj z vsemi,... nektarina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. okt 2007 13:33

kordelina je napisal/a:
Matilda kaj meniš o tem da večina mladih ni niti osnovno razgledana? .... kordelina
Moj komentar se ni nanašal na moje mnenje o razgledanosti mladih. Moj komentar se je nanašal na tvoje pisanje, da je malo takih, kot sta majamarko in vendelina jr ter da večine ne zanima nič pametnega. Moje mnenje ostaja, da če ljudje gledajo Kmetijo na Pop tv, da še ne pomeni, da jih ne zanima nič pametnega (in tudi, da so nerazgledani). Sicer pa, ko že namiguješ na mlade, ne moreš trditi, da niso osnovno razgledani, ker gledajo "neumne" stvari. Sicer pa se meni zdi, da ni probem v razgledanosti, ampak v drugačnih vrednotah, kot smo jih imeli mi. Ker si omenila dokumentarce, ampak koliko pa je takih, ki so uživali v dokumentarcih, ko so bili mladi... in glede na to, da so učni načrti vsako leto zahtevnejši in se povprečna izobrazba viša, ne moreš reči, da niso razgledani in ne počnejo nič pametnega. Strinjam pa se, da so se vrednote spremenile. Jaz sicer živim proč od velikih mest in je verjetno drugače. Ampak kdo pa naj bi vcepil otrokom prave vrednote - seveda starši. In ker ostajam pri Kmetiji (ker je to tema), sem že napisala, da so starši tisti, ki bi otrokom morali najti zaposlitev, ali veselje do športa, ali česarkoli, da otroci nebi sedeli cele dneve pred računalnikom... Na koncu pa še plačajo račun za glasovanja po telefonu in se tolažijo, da pač nekaj mora bit. matilda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. okt 2007 13:53

Kok je fajn, če si kdaj brez računalnika. Sem v soboto celo kmetijo pogledala. Da bom vedela, o čem teče debata. Vsekakor manj debilno kot prejšnja varianta, ampak veliko pač ne. Mi je samo žal, da jih je njiva s fižolom,.....že pričakala, pa malo premalo imajo polja, pa krav. Ni prašičkov, kokoši nisem videla, kje je pes čuvaj? Sicer pa - zima in mraz prihajata.................

No ja, sem sicer s kmetov doma, pa mi je tako življenje dobro poznano, čeprav ga ne živim.  Mi je pa jasno nekaj: če bi izbrali same mestne škrice obeh spolov, bi jim pa trda predla tamle v onih hribih, to si pa že upam trditi.

In še nekaj - takih kmetij je zdaj pri nas mislim, da samo še za kak vzorec.

rimljanka

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

8. okt 2007 14:00

to pa se strinjam rimljanka, da je takih kmetij samo še za vzorec. ravno z dragim sva se pogovarjala kje v naši okolice je še kakšna stara hiška, brez elektrike in vodovoda. pa sva ugotovila da je kakih 10 kilometrov po dolgem in počez ni, kaj šele da bi še kdo živel v njej po starem načinu. sem gledala kmetijo v soboto, priznam da me sploh ne zanima tako ker je vse že davno posneto in končano, ni mi zanimivo ker ni v živo, se mi zdi vse zrežirano. se mi je pa ob gledanju šova spet zaluštalo polente nektarina

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

8. okt 2007 14:07

Rimljanka se strinjam, pravo življenje na kmetiji doživi tisti ki jo ima doma. Jaz si sedaj težko predstavljam da bi morala živeti na kmetiji kakršne so bile enkrat. Današnje kmetije so modernizirane z veliko tehnike.Šov pa je pač šov, nima kaj dosti skupnega s pravo resničnostjo. Meni je pa od kmetije ostal le še šporhat kot mu mi pravimo, to je peč s ploščo na kateri vedno pozimi kuham. Fajn greje, pa ko naredim kompot ga dam na plošči ob robu tako da ostane še malo topel...njami pa kako lepo diši... kordelina

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

8. okt 2007 15:26

sem danes brala na 24ur.com izjave prešnjega tedna, bilijana je največja cvetka :) Biljana med raziskovanjem kmetije: "Mami, a veš, kakšn je notr, nč ni zrihtan! Poglej! Ej, glavnik! Pa barve za lase, se mi zdi!" Biljana med raziskovanjem kmetije: "A misliš, da mamo banane tud posajene?" Biljana, ko odkrije kajži za dvobojevalca: "Kaj pa je tam gor? A tm je za intimne stvari?" Klemen takoj po prihodu pozove k delu: "Bajta pa cela za pomest, pa štala za pomest, pa vse ..." Biljana: "Če zjutri nisem začela, tud nam sred dneva." Biljana ni najbolj navdušena nad dimenzijami mladega korenja: "Joj, ti mejhni korenčki. A to bo jutr že zrastl, ne?" Dejan kot prvi Glava družine: "Zdaj vas pa povabim, da lahko vidite mojo sobo." Biljana: "Jeeee, komaj čakam, da se stuširam." Daša med nabiranjem zelenjave in pletjem: "U, lej, kaj je te zeli! Po moje, da so jo zanalašč zasadili." Matija o tem, da za marmelado ne potrebuješ sladkorja. Biljana: "Ja, sm opazla ja." Matija: "Sej nisi tko blond, k zgledaš." Gospodar Marijan: "Vidim, da ste kar v redu zabijal. Tudi žeblji so prav obrnjeni." Biljana radovedno opazuje prvo molžo: "Prov morm vidt to zadevo. Jo bom, ko boste vi spal, molzila in pila mleko." Biljana na gostiji po dvoboju: "Čimveč dvobojev, da bo dobra hrana! Tud če grem jest naslednjič v dvoboj, sam da bote žrl!" nektarina

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

10. okt 2007 7:55

Sinoči sem proti koncu gledala kmetijo, ker me je zanimalo kaj se dogaja po tej vaši debati. Zamudila sem zakaj je Dejan pravzaprav zbolel in zapustil šov? Na temo Biljane: Direktor se razjezi nad tajnico, ki je seveda blondinka: "Nič nimate v glavi"!!! "To pa že ni res, vsi ostali mi govorijo, da imam vakum"! Tudi sama sem blond. Lep dan! mestnac2

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

10. okt 2007 9:00

Včerej sem malo pogledala kmetijo ne pa vse.Tko če sem prav razumela je Dejan v bistvu bolj psihično zbolel,oziroma predvsem zaradi novega glave družine Matije. leni1 Sporočilo je spremenil(a) leni1 dne 10. okt 2007 09:01:03

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

10. okt 2007 10:08

Tudi jaz sem včeraj gledala, pa tudi ne vse. Ali ni o tem bivšem gospodarju na forumu pisalo določene stvari pa tega ne najdem več? nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti