Kmetija

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

5. okt 2007 17:15

Jade plosk plosk!Popolnoma strinjam s sabo... Je pa zabavno "mestne srajce" gledat kako se bockajo na kmetiji.Haha Roncolino

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

5. okt 2007 17:28

silva je napisal/a:
Jade, prav imaš. Res moraš pljunit v roke. Pa tebi očitno to ni potrebno razlagat . Stanovanja so v mestih presneto draga, da ne govorim o tem, kolikšne stroške imajo ljudje v našem mestu, ko napeljujejo plinifikacijo. Da ne govorim, koliko morajo plačati za zamenjavo oken, strešnikov in nenazadnje mesečno vzdrževanje blokov, ki jim jih zaračunava pooblaščeni "kao" vzdrževalec. Ta denar bi se naj stekal v nek fond, od koder bi se potem črpal v primeru raznoraznih vzdrževalni del: pleskanje stopnišč, zamenjavo oken, zamenjavo vodovodnih ur,.... Zdaj, ko se bo v cel blok napeljal plin, bodo pa stanovalci hodili po mrzlih stopniščih, ker pač v ogrevanje le-teh nihče noče vlagati. Ne pomislijo pa, da bodo imeli s tem izgubo toplote skozi vhodna vrata. Pa da ne govorim o ljudeh, ki najemajo kredite za kurjavo na 36 mesecev... Se sprašujem, s čim se bo grel že čez 24 mes.? ?
če so stanovanja v mestih presneto draga kdo pa reče da vzdrževanje hiše ni drago? kritina, okna, pohištvo kurjava,... mislim da tukaj ni vprašanje kakšni so stroški bivališča, vsi imamo več ali manj podobne. tukaj je vprašanje kako se kdo znajde kje, kaj je pripravljen narediti in kaj se komu zdi boljše. tudi sama prihajam bolj iz podeželja kot iz mesta, smo nekje v sredini. niti najmanj si ne želim iti živet v mesto, res niti najmanj. uživam ko lahko pokosim trato, ko urejam rožice, kam bi v mestu dali 120 kaktusov ki jih imamo? ni ga čez življenje v hiši, po mojem mnenju. sama sem gledala par minutk tu pa tam pa mi je zanimivo gledat ta mestna dekleta kako vihtijo nos nad raznim opravili in se zgražajo nad zlomljenimi nohti. spomnim se na osnovno šolo kako so se delali norca iz nas ker ne prihajamo iz mesta, zdaj pomislim naj še enkrat premislijo preden se bodo spet naredili norca. ni ga čez domače rezance, jajca, meso... to je definitivno res. vsi nimajo možnosti da bi to imeli, tisti ki pa imajo to možnost pa jo naj maksimalno izkoristijo. nektarina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2007 8:53

Kakšne pa pišete! Čuj, mir na kmetiji! Kaj pa vreščanje ptic? kaj pa kikirekanje petelinov? Edino zaradi lajanja psov, se počutiš kot da bi živel v bloku. ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. okt 2007 9:50

Ežoj na ta "hrup" se navadiš. Od začetka tudi jaz nisem mogla spat od raznih oglašanj ptičev, sov, srn, lisic... pa še klopotec neznansko ropota, ko grozdje zori, sem za vsak tak hrup skočila pokonci. Zdaj sem se navadila in ne slišim takih "hrupnih" stvari več.  pa nimamo, ker je pristal v  župci. jade

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

7. okt 2007 10:39

Tudi jaz ne bi zamenjala življenja na kmetiji za življenje na vasi. Kaj bolšega kot se zjutraj zbuditi ob petju ptic in kaj boljšega kot sprehod kamor hočeš kadar hočeš. Je pa res da je zoprno zaradi dopustov, na srečo sta pri nas moja sestra in svak ki takrat odpravljata. Je pa res da če njih ni doma ne moremo praktično nikamor ker je treba zjutraj in zvečer v "štalo". Kmetijo kot oddajo sem pa gledala in moram rečt da me ni posebej pritegnila. tamalaursa http:// www.ildivo.com

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

8. okt 2007 10:03

ežoj je napisal/a:
Kakšne pa pišete! Čuj, mir na kmetiji! Kaj pa vreščanje ptic? kaj pa kikirekanje petelinov? Edino zaradi lajanja psov, se počutiš kot da bi živel v bloku. ežoj
Kaj pa cerkveni zvoni sredi mest, kaj pa škripanje zavor, kaj pa cviljenje gum in najbolj na živce mi je vedno šel tisti "pi-pi-pi-pi", ko je dal kakšen kombi v "rikverc", ki je zjutraj ob 6h pripeljal "robo" v trgovino. No, evo: sto ljudi, sto čudi.

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

8. okt 2007 10:37

Bravo silva!!! Sicer pa kdor ne poskusi enega in drugega življenja itak nemore primerjati! Nekoč sem bila doma na eni veliki-sedaj Eko kmetiji , na ketero sedaj še vedno zelo veliko zahajam,z velikim veseljem in radostojo,poleg tega pa pomagam pri delu največ kolikor mi čas dopušča.Sej mi se res včasih neda it po tisti vročini na travnik pa na njivo okopavat za celo popoldan vendar,ko mi pa ni treba kupit ne krompirja,moke jajjc ,skute sira masti in ponavadi še mesa ne,je pa druga pesen,inglede na to da vem kaj dam v lonec ,se hitro odpravim na delo! Res pa je da je ogromno" ljudi" ko vidijo samo kaj vse je na kmetiji in kaj nerabijo it v trgovino in mesnico iskat ,pozabljajo pa na dejstvo da je kmetu velikorat presnetu vroče ko se trudi da hrano doma pridela . pa še to;tud kmet mora v trgovino pa položnice ravno tako plačevat,zato se mi zdi prav da če se že pride na kmetijo ,--najest in napit--,še kako malenkost kupiš od kmeta,če ima za prodat-seveda kakovostno!! val

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

8. okt 2007 12:23

Matilda kaj meniš o tem da večina mladih ni niti osnovno razgledana? Ne govorim o vseh, je pa jih veliko preveč takšnih. Tudi mene je včasih sram če se zalotim da ne znam nekaj kar spada pod splošno izobrazbo, moja dva starša menita da včasih ko je bilo manj komunikacijskih medijev bili bolj razgledani, so brali časopis, mladi so brali knjige veliko več... Opažam da moji vrstniki komaj čakajo da bo na tv podoben šov kot je kmetija, recimo za poročila pa več ne najdejo časa... Ko sem bila v dijaškem domu je bil čudež če so punce dovolile pogledati poročila ali pa kaj drugega kot tiste limonade ki so bile na pop tv...Verjetno od takrat sovražim vse te telenovele pa šove ker je tam velika večina gledala same take neumnosti, jaz pa še nekaj redkih punc pa nismo nikoli prišle na vrsto z dokumentarci... kordelina

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

8. okt 2007 12:36

Pa za tiste ki so pisale komentarje proti: nimam nič proti kmetijam, sama sem bila veliko na kmetiji pri babici, delo na kmetiji mi je všeč, rada imam živali... govorim nasplošno o teh šovih ki se kar množijo, pa me zanima če se je res kdo kaj pametnega iz njih naučil, ker je tam vse narejeno, pri big brother recimo je bilo v večini obrekovanje, vsaj takrat ko sem jaz slučajno gledala...pa tudi nimam nič proti tistim ki tole gledajo, so pa nekateri s tem obsedeni. Najprej to skozi gledajo potem pa še v službi cel dan o tem...ufff Raziskave so pokazale da Slovenci radi padamo na take šove, pri nas je nekdanja Esmeralda prav slovela. Ko je bila Esmeralda se spomnim da so vse motike ležale same na njivi:::))) Je povedal en odvetniknjegov primer: Žena je veliko gledala limonade v katerih je veliko spletk. V eni od novel se je naučila kako se znebiti svojega moža z zelišči. Možu je kuhala ta zelišča in podtaknila v hrano, njemu je bilo zelo slabo, na srečo je preživel, zdravniki so ugotovili da je zastrupljen. Na koncu je le žena priznala vse in jim tudi pokazala odlomek v nanizanki kjer je vse lepo prikazano... Mislim da bi bilo bolje če bi njegova žena gledala kak dokumentarec o pingvinih:::))) Lep pozdrav vsem, pa brez zamere, tole je le moje mnenje. kordelina

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

8. okt 2007 12:49

marsikaj lahko pobereš iz nanizank, telenovel in šovov, dobrega ali slabega. to da je žena videla v telenoveli kako se zastruplja verjamem. vendar bi moral od tu dalje človeški um povedati tej ženski, da je to le nadaljevanka, da se to v resnici ne dogaja ter da tega naj ne počne doma. če je toliko stara da je poročena potem je dovolj stara da trezno in s svojo glavo razmišlja. nektarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti