Jade plosk plosk!Popolnoma strinjam s sabo...
Je pa zabavno "mestne srajce" gledat kako se bockajo na kmetiji.Haha
Roncolino
Kmetija
| silva je napisal/a: |
| Jade, prav imaš. Res moraš pljunit v roke. Pa tebi očitno to ni potrebno razlagat |
Kakšne pa pišete! Čuj, mir na kmetiji! Kaj pa vreščanje ptic? kaj pa kikirekanje petelinov? Edino zaradi lajanja psov, se počutiš kot da bi živel v bloku.
ežoj
Ežoj na ta "hrup" se navadiš. Od začetka tudi jaz nisem mogla spat od raznih oglašanj ptičev, sov, srn, lisic... pa še klopotec neznansko ropota, ko grozdje zori, sem za vsak tak hrup skočila pokonci. Zdaj sem se navadila in ne slišim takih "hrupnih" stvari več.
pa nimamo, ker je pristal v 

župci.
jade
Tudi jaz ne bi zamenjala življenja na kmetiji za življenje na vasi. Kaj bolšega kot se zjutraj zbuditi ob petju ptic in kaj boljšega kot sprehod kamor hočeš kadar hočeš. Je pa res da je zoprno zaradi dopustov, na srečo sta pri nas moja sestra in svak ki takrat odpravljata. Je pa res da če njih ni doma ne moremo praktično nikamor ker je treba zjutraj in zvečer v "štalo". Kmetijo kot oddajo sem pa gledala in moram rečt da me ni posebej pritegnila.
tamalaursa http:// www.ildivo.com
| ežoj je napisal/a: |
| Kakšne pa pišete! Čuj, mir na kmetiji! Kaj pa vreščanje ptic? kaj pa kikirekanje petelinov? Edino zaradi lajanja psov, se počutiš kot da bi živel v bloku. |
Bravo silva!!!
Sicer pa kdor ne poskusi enega in drugega življenja itak nemore primerjati!
Nekoč sem bila doma na eni veliki-sedaj Eko kmetiji , na ketero sedaj še vedno zelo veliko zahajam,z velikim veseljem in radostojo,poleg tega pa pomagam pri delu največ kolikor mi čas dopušča.Sej mi se res včasih neda it po tisti vročini na travnik pa na njivo okopavat za celo popoldan vendar,ko mi pa ni treba kupit ne krompirja,moke jajjc ,skute sira masti in ponavadi še mesa ne,je pa druga pesen,inglede na to da vem kaj dam v lonec ,se hitro odpravim na delo!
Res pa je da je ogromno" ljudi" ko vidijo samo kaj vse je na kmetiji in kaj nerabijo it v trgovino in mesnico iskat ,pozabljajo pa na dejstvo da je kmetu velikorat presnetu vroče ko se trudi da hrano doma pridela .
pa še to;tud kmet mora v trgovino pa položnice ravno tako plačevat,zato se mi zdi prav da če se že pride na kmetijo ,--najest in napit--,še kako malenkost kupiš od kmeta,če ima za prodat-seveda kakovostno!!
val
Matilda kaj meniš o tem da večina mladih ni niti osnovno razgledana?
Ne govorim o vseh, je pa jih veliko preveč takšnih. Tudi mene je včasih sram če se zalotim da ne znam nekaj kar spada pod splošno izobrazbo, moja dva starša menita da včasih ko je bilo manj komunikacijskih medijev bili bolj razgledani, so brali časopis, mladi so brali knjige veliko več...
Opažam da moji vrstniki komaj čakajo da bo na tv podoben šov kot je kmetija, recimo za poročila pa več ne najdejo časa... Ko sem bila v dijaškem domu je bil čudež če so punce dovolile pogledati poročila ali pa kaj drugega kot tiste limonade ki so bile na pop tv...Verjetno od takrat sovražim vse te telenovele pa šove ker je tam velika večina gledala same take neumnosti, jaz pa še nekaj redkih punc pa nismo nikoli prišle na vrsto z dokumentarci...
kordelina
Pa za tiste ki so pisale komentarje proti: nimam nič proti kmetijam, sama sem bila veliko na kmetiji pri babici, delo na kmetiji mi je všeč, rada imam živali... govorim nasplošno o teh šovih ki se kar množijo, pa me zanima če se je res kdo kaj pametnega iz njih naučil, ker je tam vse narejeno, pri big brother recimo je bilo v večini obrekovanje, vsaj takrat ko sem jaz slučajno gledala...pa tudi nimam nič proti tistim ki tole gledajo, so pa nekateri s tem obsedeni.
Najprej to skozi gledajo potem pa še v službi cel dan o tem...ufff
Raziskave so pokazale da Slovenci radi padamo na take šove, pri nas je nekdanja Esmeralda prav slovela. Ko je bila Esmeralda se spomnim da so vse motike ležale same na njivi:::)))
Je povedal en odvetniknjegov primer: Žena je veliko gledala limonade v katerih je veliko spletk. V eni od novel se je naučila kako se znebiti svojega moža z zelišči. Možu je kuhala ta zelišča in podtaknila v hrano, njemu je bilo zelo slabo, na srečo je preživel, zdravniki so ugotovili da je zastrupljen. Na koncu je le žena priznala vse in jim tudi pokazala odlomek v nanizanki kjer je vse lepo prikazano...
Mislim da bi bilo bolje če bi njegova žena gledala kak dokumentarec o pingvinih:::)))
Lep pozdrav vsem, pa brez zamere, tole je le moje mnenje.
kordelina
marsikaj lahko pobereš iz nanizank, telenovel in šovov, dobrega ali slabega.
to da je žena videla v telenoveli kako se zastruplja verjamem. vendar bi moral od tu dalje človeški um povedati tej ženski, da je to le nadaljevanka, da se to v resnici ne dogaja ter da tega naj ne počne doma. če je toliko stara da je poročena potem je dovolj stara da trezno in s svojo glavo razmišlja.
nektarina
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
