Zelišča

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

30. sep 2007 11:16

nasha je napisal/a:
Rimljanka zakaj ne priporočaš smreke za pokrivanje, zelišč? nasha
Nisem Rimljanka, ampak predvidevam kaj je imela v mislih? Smrekove veje bodo najbrž zakisale zemljo, kar pa v bodoče ne bo dobro za rast teh rastlin - za oleandre, borovnice, brusnice,... je to nujno potrebno, za ostale pa bolj škodi kot ne. veverica

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

30. sep 2007 11:27

No to sem imela tudi sama v mislih, pa se mi ni zdelo smiselno, verjetnost da preveč okisa zemljo v koritu z začimbami je verjetno večja kot npr. na vrtu, kjer je več površine. nasha

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

30. sep 2007 11:50

Če imate začimbnice v koritih ali loncih in jih mislite prezimiti zunaj, zgornji del prekrijte z zimskim vrteksom, ko bo začelo zmrzovati. Korita pa obložite s stiroporom oziroma v trgovski centrih se da kupiti podobno zaščito iz jute- je sicer malo dražje. Pozimi pa na vrteks dajte sneg ali zalijte. Lončnice, ki jih prezimujete na prostem, pač najbolj ogroža suša in zmrzovanje koreninskega dela, ki je v plastičnih lončkih bolj izpostavljen kot pa, če so rastline posajene v zemljo. lp juhica

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. sep 2007 11:52

Cila, hvala za info. Oče je spomladi v vrtnariji pač kupil eno baziliko, kako se ji reče pa nima pojma..... no, drugega tudi nisem pričakovala..... zato je pa fino, da imam vas na kulinariki. Juhica 101, tudi jaz sem razmišljala, da bi pokrila z zimskim vrteksom. Ali obstaja bojazen, da bi mi zmrznila v koritu s stojalom. Ali je bolje, da ga imam pod streho in ga samo občasno zalijem ali ga pustim na prostem? In kdaj spomladi pa bi bilo dobro posejati majaron? LP Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 30. sep 2007 12:17:11

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. sep 2007 19:19

Cila, grška bazilika je tista, ki ima ZELO drobne listke, grm, ki ga oblikuje, je okorgel, zelo gost.

bazilika Katjuškinega očeta po opisu ni takšna.

Njegova bazilika bolj ustreza takšni (vsaj po opisu):

 

Glede na brezštevilno število sort, prave po opisu ne bo mogoče določiti.

rimljanka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. sep 2007 19:35

Prav imaš, očetova bazilika je nekaj takšnega, kot kaže spodnja slika, kako se pa tej reče? LP katjushka

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

23. jul 2008 17:24

Zanima me katere vse sveže začimbe se, da dobiti. In ali se posadijo v vrt ali so lahko v lončku in jih imaš na balkonu ali v stanovanju. in kako jih je potrebno zalivati in koliko zaliti veliko ali malo. Hvala za vse odgovoro. kf

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. jul 2008 18:42

Bazilika, rožmarin, timjan, majaron, luštrek, drobnjak, koriander, lovor, sivka, peteršilj, koprc, žajbelj, limonska trava, itd. Praktično vse. Bolje bo, če jih imaš na balkonu, meni v stanovanju ne uspevajo najbolje. V vrtu pa se seveda najlepše razbohotijo. Zalivanje pa po občutku. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti