Mcdonaldsova hrana...kaj je z njihovim krompirčkom?!?!?!?!

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

19. sep 2007 11:44

Ja, to je pa že precej star link. Sicer se upravičeno sprašujemo kaj je s tem, a hkrati ne pomislimo, kaj vse spravljamo v usta (konzervansi, ki podaljsujejo rok trajanja...). Poleg tega pa... Me zanima, kakšni bi bili rezultati, če bi sami doma naredili isto (poskus namreč). Mateja

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

19. sep 2007 11:51

baaaad, no, če smo lih natančni, tud hamburgerji so nekam dolgo zdržali :(( če smo pa pošteni, je pa take velik hrane, kupljene v čisto navadni trgovini. Enkrat mi je nekdo rekel, ki je vozil ta krompirček, da si ga je nekaj vzel za domov in ga poskušal ocvret v olju... nastal je nekakšen pire; skratka bog vedi kaj res delajo tam s to hrano. Ah, jaz to jem cca 1-2x na leto, menda me ne bo pokončalo:)) lp Scorpy

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

19. sep 2007 12:08

Včasih je pa prav dobro....kaj si morem, se mi zlušta. Pa še živim. Čeprav sem pristaš "natur" zadev, vseeno kdaj malo grešim.

To me spominja na reklame za sesalce, ki najdejo in posesajo vsako drobceno pršico in naredijo posteljo kristalno sterilno. Pršic glih ne vidim, nimam laboratorijsko čisto in verjamem, da so morda celo koristne.

Torej, kar ne vidim me ne boli, in ker ne vidim, kako je hamburger skupaj spocan me tudi ne moti, ko ga pohrustam.

 

No - bez zamere, malo za šalo sem to napisala, če pa že pogledam kak tak prikaz pa me tudi malo stisne, nisem ravno imuna na tovrstne informacije.

titta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2007 12:34

Hm, če bi bila vražje lačna oziroma, če bi mi šlo za življenje ali smrt, bi verjetno pojedla še kakšno večjo svinjarijo. Ker pa mi v običajnem življenju ni treba biti vražje lačna in nisem pred ekstremnimi situacijami, te hrane preprosto ne jem. Vendelina jr.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. sep 2007 13:22

Tu pa tam tako paše njihov krompirček. Jem ga mogoče 2-3x na leto. V našem kraju ga ni, 50km daleč pa se ne peljem na krompirček.

Sem pa v eni študiji prebrala, da mu dodajo ogromno sladkorja. Zato pa zdrži po mojem tako dolgo.

Saj rada jem zdravo in dobro, občasno pa se tudi kakšna packarija prileže, hehe

Ja od nečesa je pa že potrebno umret, kaj bo sicer zdravnik napisal na mrliški list?

Tudi v gostilni dostikrat ne vemo, kaj in kako je narejeno.

Kyara

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

19. sep 2007 13:32

Se kar spomnim na tisti vic, ko se dedek in babica pogovarjata v nebesih. In babica reče, kako fino je v nebesih, dedek pa na to : "Vidiš, če ti ne bi vztrajala pri zdravi prehrani, bi bila tukaj že pred tridesetimi leti." McDonaldsovih reči res ne jem (prvič ga ni v bližini in pa nekam plastično ja vseskup), si pa brez slabe vesti privoščim kak kebap ali pa hamburger s tržnice. Pa tudi v gostilnah imajo zadnji čas tisti plastificirani pomfrit, kot ga je možno dobit v Mcdonaldsu. Ga delajo iz krompirjeve moke ali kaj? LP juhica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. sep 2007 13:45

Mislim, da je tole rahlo zrežirano. Kako pa vemo, da je to res en in isti krompirček notri? Kot, da ga je težko zamenjat za vežega. jade

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

19. sep 2007 13:55

Jade, v končni fazi tudi možno. Samo, da bi ga vedno nametal na isti način.........??? katjushka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. sep 2007 15:45

Tudi jaz sem si kdaj privoščila MCDonald's hamburger in krompirček. Sedaj pa mi že dalj časa nekako ne gre. Raje si privoščim kakšen burek na Miklošičevi, ali pa horsa. Pa še to se zgodi recimo 4-5 na leto. marelica

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

19. sep 2007 15:52

jade, mislim, da so krompirčki vedno enako razporejeni. Tako da dvomim, da jih je kdo zamenjal. Seveda pa je možno, da so pri krompirčku vedno predvajani posnetki z istega dne (npr. prvega), takrat so pač naredili več posnetkov in jih potem dodajali... s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti