Prepis avtomobila na sestro - kako

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 13. sep 2007 14:56 | ogledi: 4.178 | odgovori: 6

ajde, da še jaz odprem eno čisto nič kulinarično temo. Zanima me, kaj bo za mojo sestro bolj ugodno, ali narediva kupoprodajno pogodbo ali darilno pogodbo. To,d a morava iti k notarju, že vem, pa da greva potem lahko tudi na AMZS. In ali je treba iti tudi na davčno upravo????Ne vem pa, kolikšen davek mora sestra plačati. Oziroma ali moram tudi jaz kaj plačati? Razen tiste pogodbe.

Pa ne mi težit, da naj uporabim brskljalnik, ker sem ga že, in sem iskala med pogosto zastavljenimi vprašanji, pa je vse starejšega datuma (leto 2005), in s to nenehno spreminjajočo zakonodajo ne vem, če še držijo stvari. 

 

Loni Makaroni

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

13. sep 2007 15:11

hojla, ne vem če je to še mogoče, ampak pred nekaj (cca. 5) leti je bilo najlažje takole. Nekdo, ki se ukvarja s prodajo avtomobilov, ti avto vzame v prodajo, tvoja sestra pa ga pri njemu kupi. Ker je to pravna oseba, plača davek samo za razliko med vhodno in izhodno ceno avtomobila. Meni so takrat za takšen prepis zaračunali 10.000 SIT, davka pa ni bilo potrebno plačati, ker ga plačaš že pri trgovcu. Preveri pri trgovcih staro za staro in ne v trgovini z novimi avtomobili. Lp, k.mici kuharica Mici

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

13. sep 2007 15:19

Še vedno je tako in tudi najbolj enostavno. V naših koncih, na provinci, za te reči zaračunajo malo več kot 20 evrov. Ognjič

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. sep 2007 15:27

Fora je še v tem, da bi moja sestra meni avto odplačala v obrokih in ne takoj. Verjetno preprodajanje v tem primeru odpade. Loni Makaroni

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

13. sep 2007 15:59

Ne, zakaj le! Preveri pri trgovcih! Sploh ne vem, če zahtevajo oz. če je potrebno tudi uradno nakazilo. Podpišeta se dve kupoprodajni pogodbi: ti-trgovec, sestra-trgovec. denar ne vem, če se prenaša. Če pa bi bil prenos denarja potreben, se lahko podpiše tudi cesijska pogodba: pogodba med tabo - trgovcem - sestro, v kateri se dogovorite, da sestra plača direktno tebi, razen razliko med tvojo in trgovčevo ceno. Zagotovo je ceneje, kot plačevati davek. Lp kuharica Mici Sporočilo je spremenil(a) kuharica Mici dne 13. sep 2007 16:01:27

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

13. sep 2007 16:12

No, to je pa moje področje ;) Zadeva je popolnoma enostavna: - gresta h kateremukoli trgovcu z rabljenimi vozili in povesta da potrebujeta prepis vozila s tebe na sestro - za to plačata 15 - 20€ (odvisno od trgovca) - pogodbo, ki jo tam dobita, overita na občini - za to plačata 1,06€ - poiščeta zavarovalnico ali njenega zastopnika ( na tehnični bazi tega ne morejo storiti ) in sestra sklene svojo polico od dneva prepisa do poteka registracije - sestra na tehnični bazi (AMZS, LPP ali katerikoli drugi tehnični pregledi) predloži overovljeno pogodbo, tvojo prometno in svojo novo zavarovalno polico in dobi prometno na svoje ime - ti predložiš svoji zavarovalnici svojo originalno polico in fotokopijo sestrine police in dobiš povrnjen neizkoriščen del premije V primeru, ki sem ti ga opisala, ti sestri "šenkaš" cestnino in tablice. Če tega ne želiš, prej avto odjaviš iz prometa in vrneš tablice, ostali postopek pa je enak, le da sestra plača zavarovanje za celo leto in se ji s tem celotna registracija premakne na ta datum (v zgornjem primeru ostane na ta datum kot si jo imela ti). Ti pa potem uveljavljaš svoj neizkoriščen del zavarovalne premije in cestnine s fotokopijo odjavljene prometne. Upam, da sem ti opisala kolikor toliko razumljivo. LP Issi Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 13. sep 2007 16:13:27

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. okt 2007 12:24

Punce, hvala za vse. Danes sva zrihtali vse skupaj. Se je pa dalo potem vse urediti na AMZS, vključno z njenim zavarovanjem in potem z odjavo mojega.

 

 

 

 

 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti