Prosim recept za kolerabo !!

vale11  

član od: 11.4.2006

sporočila: 79

tema odprta - 9. sep 2007 9:56 | ogledi: 15.811 | odgovori: 7

Na kulinariki ne najdem recepto za enolončnico iz kolerabe, pa bi prosila vaše recepte.Hvala

vale11

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. sep 2007 14:20

Bloška trojka, kavla ali kavra. Recept je s spletne strani Primorskih novic:

Sestavine: 50 dag fižola, 50 dag rumene kolerabe, 50 dag krompirja, 1 čebula, 10 dag ocvirkov, sol, lovorov list in kumina.

Priprava: V večjem loncu kuhamo kolerabo, v drugem fižol, ki smo ga prej namočili. Ko fižol zavre, odlijemo vodo in ga dodamo h kolerabi. Po pol ure kuhe dodamo še na koščke narezan krompir.

Posebej na maščobi prepražimo čebulo in jo dodamo k trojini, prav tako lovorov list, sol in poper, po okusu pa tudi kumino. Na koncu jed zabelimo z ocvirki. Postrežemo kot juho ali samostojno enolončnico.

Kavro so kuhali (in jo še kuhajo) tudi na Pivki, kjer pa se priprava nekoliko razlikuje od opisane, notranjske. Gospodinje kuhajo kolerabo skupaj s svinjskimi kožami. Nato naredijo svetlo prežganje iz žlice masti in žlice moke, čebule, česna in žličke paradižnikove mezge. Prežganje dodajo kolerabi, nato pa še fižol in krompir.

Znan je tudi recept, ki se od opisanih razlikuje po tem, da prežganje pripravimo brez čebule in paradižnikove mezge, le z maščobo, malo moke in česnom.

Loni Makaroni

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. jan 2009 22:12

Ali se pri tem receptu za kavro uporablja le podzemno "rumeno" kolerabo ali lahko tudi nadzemne kolerabice?

Kavro občasno pripravljamo že vrsto let, pa ni naša domača jed, ampak sem podoben recept kot Lonin pobrala nekje v časopisu. Letos smo pa brez rumene kolerabe, pa bi porabila običajne kolerabice iz skrinje.

Saj bom probala, ampak mi jih je pa škoda  zapravit, če ne bo podobno dobro ...

Sicer pa pri nas rumeno kolerabo jemo najraje samo narezano na kockice in zdušeno z maslom in smetano.Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 08. jan 2009 22:12:58

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jan 2009 6:11

Po moje ne bo podobno dobro, bo precej drugače. Podzemno kolerabo prodajajo v trgovinah.... Sicer pa, poslusi z majhno količino, neužitno zanesljivo ne bo.

rimljanka - zasebno mnenje

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

9. jan 2009 7:43

Za kavro se uporablja samo podzemna koleraba (rumena ali bela; vendar je boljša rumena). reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti