Hrano na letalo? da ali ne?

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

15. avg 2012 21:37

Seveda lahko zakleneš kovček, zakaj ga ne bi? Če imaš TSA ključavnico, ti jo bodo čisto lahko odklenli in boš še zvedla, če so ti. Če pa je nimaš se lahko zgodi, da imaš razbito ali uničeno. Ni pa ti treba zaklenit. Jaz sem potovala z odklenjenim kovčkom še s prestopom, pa ni bilo problema.

Monika7

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. avg 2012 7:32

marykate je napisal/a:

Pozdravljeni!

Potujem v Francijo z letalsko družbo Air France.

Potujem prvič pa me malo skrbi, da bi mi odprli kovček pred vsemi (grem z agencijo) in zmetali vso hrano ven.

 

 



marykate

Otrok, imaš malo tistega, čemur je rekla moja babica, rajzenfiber.

Prvič - ne greš izven Evrope. Greš iz Lj do Pariza. Kovček boš prijavila v Lj, od tam bo šla stvar skozi kontrolo (slikanjem) do letala. Ko pa je polet končan, dobiš kovček s traka in to je to. Ker si v EU coni, kjer ni treba nič prijavljati, boš vzela kovček in that is it.

Drugč, tiste albert kekse ti bo polet potolkel. Ga ni kovčka, ki zdrži metanje gor in dol in hkrati še amotrizira pritisk na albertove kekse. Imela boš maso drobtin. A ni škoda.

Tretjič - predpostavljam, da vas agencija pelje na lokacije, kjer imajo pribor, da ne boš svoje žlice nosila okoli....

Četrtič - vsaka stvar je enkrat prvič in ko boš drugič potovala, ti na kraj pameti ne bo pršlo, da bi na tako kratke razdalje dajala hrano v kovček.

Petič - enkrat sem doživela, ko so v Berlinu spustili na letalo dva prostodušna upokojenca, ki sta imela s seboj v rokah taperver z jabolčnim zavitkom. So vedeli, da tista dva verjetno nista terorista, da sta samo prvič na letalu. However, čeprav sta imela velik taperver, nista nobenemu potniku nič ponudila....ohrnost nemška, ni kaj.

Vendelina jr.

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

16. avg 2012 9:13

Mene so skor zaprli na letališču, ker sem imela v torbici pribor za urejanje nohtov na katerega sem čist pozabila.

Maxi25

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. avg 2012 9:26

Marykate, let iz Ljubljane do Pariza  traja slabi dve uri. Tam boš pa menda dobila kaj za pod zob, morda že prej na letalu, čeprav je zdaj spar program tudi na letalskih linijah.

Morda se pa kaj srečava na pariških ulicah, tudi mene bo kaj kmalu videti tam. Au revoir!

 

 

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. avg 2012 9:30

Ah, najprej pisala, potem prebrala. Potem pa le naredi po svoje, že veš kako in kaj. Je razlika, če si študent, ali penzionist. Uživaj vsekakor!

 

naor

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. avg 2012 11:30

Ja, manikura ne gre v osebno prtljago, ki se nese v kabino - tu te definitivno ustavijo.

Plus, tekočine takisto ne. To pomeni, da je treba dati kozmetiko v glavni kovček. Jaz v osebno prtljago dajem dnevne leče (ker, tudi če izgubijo kovček, kar se na direktnih letih sicer ne dogaja, leče in bazični underwear imam s sabo, ostalo se pa da tudi kupiti) in potovalno (majhno) stekleničko (zaprto) tekočine za leče in s tem se da priti skozi. Na poti domov so me pa enkrat vprašali, kaj pomeni tista odprta stelenička in sem razložila in je bilo okej (me pa vsaj dvajsetrkat niso).

Marykate, bogata ali manj bogata, zadnja stvar v Parizu, ki te bo zanimala, so albertkeksi z nutelo.

Vendelina jr.

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

17. avg 2012 15:32

Večkrat se mi je že zgodilo, da sem imela v ročni prtljagi tudi 200ml tekočine in mi niso komplicirali. Pač sem tvegala, ker nisem želela prijaviti dodatne prtljage. Tudi manikirni set sem že imela s sabo. Vedno, ko grem s kakšnimi temi stvarmi preko rentgena, se zamislim, kako lahko tudi kdo drug tako prenese razne stvari...

Jaz tudi včasih vzamem vilce ali pa žlico s sabo, ker imam doma že toliko različnih (včasih mi kje zalušta jogurt ali pa kaj podobnega, je treba pa kupiti).

 

Lepo se imej!

Mateja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. avg 2012 2:50

Majhne manikirne škarjice so dovoljene že nekaj let. S pincetami tudi nitežav, pile imam pa papirnate.

Vanja

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

20. avg 2012 8:37

mene pa zanima ali lahko vzamem na letalo fotoaparat. Potujemo pa iz Avstrijskega letališča v Nemčijo. Kako velik je lahko kovček,da še spada v ročno prtljago? Nekje sem zasledila,da obstajajo neki normativi, pa te strani več ne najdem. Hvala

kleo

Euphoria  

član od: 11.4.2011

sporočila: 56

20. avg 2012 8:50

Fotoaparat na letalo MORAŠ uzeti :)

Normativi ročne prtljage so za vsakega prevoznika nekoliko različni, tako, da poglej na njihovo spletno stran, sigurno tam piše.

lp

Euphoria

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti