Čiščenje stanovanja - nujno!!!

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

4. sep 2007 11:33

Joj, mamamia, čisto narobe si razumela. NISEM MISLILA TEBE!!!!!!! Imam eno tako znanko. Sploh ni bilo namenjeno nobeni tukaj gor! alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 04. sep 2007 11:35:01 Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 04. sep 2007 11:35:26

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

4. sep 2007 16:23

Jaz se tudi sama organiziram. Delam deljeno 8.00-12.00 in od 14.00 do 17.00 (včasih še naprej) in kljub temu čistim, kuham, perem, likam sama. Kdaj? Res je, da mi sedaj pri 30-ih ni težko likat do 1.00 zjutraj in, da kuham tudi bolj v nočnih urah: med 21.00 in 23.00... Takšen tempo imam že več kot 3 leta, ko sem se zaposlila v tem podjetju in mi zaenkrat kar znese... Pomembno je, da imaš razno-razne gospodinjske pomočnike ala: pomivalni stroj (hvala bogu za to!), pa sušilec (ga še nimam, pa še nekaj časa ga ne bo...). Čiščenje stanovanja je na vrsti vedno v soboto (če se mi kaže kakšna veselica ravno na soboto, potem je čiščenje obvezno v četrtek -pred to dotično soboto), pralni stroj pa začnem "filat" nekje v sredo, da je do sobote vse posušeno in potem likam, kot že rečeno od (včasih že nedelje) ponedeljka do srede, ko je spet na vrsti "filanje" pralnega stroja... Vsak dan pa, ko zaključim delo v kuhinji, jo obvezno pometem... Prah brišem tako, tako...-po občutku, ko je sila (ob sobotah). Ribicam (ki so se razvile v prave velikanke - imam jih na sumu, da so ribniške zlate ribice, vsak ko pride na obisk, me sprašuje, kdaj jih bomo spekli ) pa čistim vsake 3 tedne ( dokler nisem dokupila še enega filtra, sem jim čistila vsak teden). Na vrtu sem vsak dan sproti od 30 min do 1 ure. Ob sobotah dostikrat še dlje... Nič nimam proti gospodinjskim pomočnicam... Ampak, dokler mi gre, je ne bom iskala. Imam pa kar v svoji neposredni bližini žensko pri 28-ih, ki ji mamica dela vse to, kar jaz sama (s tem, da ona ne dela deljeno, ampak od 7.00 do 15.00 -idealen delovni čas, če se me kaj vpraša!), pa ji še nikoli nisem nič rekla. Ona se samo čudi kako lepe ribice imamo, pa kako lepe rožice na balkonu, pa kako dober domač paradižnik, pa.... Kaj češ - smo si različni.

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

4. sep 2007 17:11

Bravo Silva. Če je volja se vse da. nasha

smrečica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 62

4. sep 2007 18:18

Se je mogoče v vsem tem pisanju našla pomoč za čiščenje stanovanja. Zanima namreč tudi mene, za Lj. smrečica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. sep 2007 19:42

smrečica, sama se znajdi...imaš ročice (z malo sposojene zlobe), hehe

 

Ja, dekleta, malo organizacije pri vsem dobro dene. Morda sem malo premalo poudaruila: meni gre organizacija dela tako dobro od rok, da sem si organizirala pomoč, da imam več časa zase. Torej me ne kolje pomanjkanje časa in slaba organizacija življenja v družini ter pomanjkanje volje, da ne zmorem čiščenja. Jaz tega preprosto ne želim, zato nekoga plačam, jaz pa pridobim na prostem času. Ker mi ga sicer primanjkuje.

Dama? Vse prej kot to. Zadovoljna ženska v najlepših letih, to pa prav gotovo. Mamamia

mamamia

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

5. sep 2007 21:10

 mamamia kobra 1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. sep 2007 1:57

Jaz pa sem čisto kontra. Imam srečo, da zelo rada čistim stanovanje in si navijem muziko - to mi je relax, komaj čakam teh par uric... To imam raje, kot npr. sedenje na kavi (ko je bilo že o tem govora). katka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. sep 2007 7:56

mamamia Ognjič

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

6. sep 2007 8:29

Katka lopatka saj ne gre za sedenje, gre za druženje z ljudmi, ki so ti blizu in ti nekaj pomenijo in tega res ne gre primerjati z ribanjem tal in brisanjem prahu - men je na vsak način ljubše tisto prvo.

Je pa lepo, če je stanovanje čisto in naravnost krasno je, če lahko imaš oboje

rrr

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

6. sep 2007 9:11

Konec koncev je najlepše, če si vsak najprej dovoli in tudi uspe svoj popoldan organizirati tako, da je najbolj zadovoljen: pa naj bo to čiščenje stanovanja, sedenje na kavi, ležanje na kavču, branje...karkoli pač. Če delaš kot neumen, se sicer lahko počutiš "pridnega" a bi vendarle raje počel kaj drugega, potem to ni to. Jaz včasih prav z veseljem čistim, rada likam, a včasih enostavno ne zmorem oz. ne želim! Mislim, da smo mame in žene že toliko obremenjene in s službo in z otroci in še s čim, da je še kako važno, da smo tudi zadovoljne. Kaj ti včasih koristi, da se vse sveti, da te vsi poznajo kot "res pridno" če pa te otroci in mož najdejo nataknjeno, utrujeno, zgarano in brezvoljno.....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti