Jedilne barve

soča  

član od: 7.9.2009

sporočila: 10

10. sep 2009 16:14

Ja Polž, tud meni ne bi kapnilo za nutelo..:) Sicer pa, povej mi kakšno želatino uporabljaš - ali npr. tiso mleto od Dr. Oetkerja v malih vrečkicah, ali uporabiš preliv za torte (svetli), ali želatino v lističih? Tudi tebi hvala za zelo dobro idejo, meni tudi tole z brizgo ne bi kapnilo...:) soča

Polž  

član od: 28.5.2007

sporočila: 37

11. sep 2009 13:49

Želatino uporabljam tisto, ki mi pač pride pod roke. V prahu ali pa v lističih. Moje torte pa so ponavadi na vrhu namazane s svetlo kremo, ki je narejena iz smetane in bele čokolade. Pa še nekaj, jaz imam zraven vedno posodo z vročo vodo, da lahko sproti splakujem brizgo, da se barve ne mešajo. LP S. Polž

soča  

član od: 7.9.2009

sporočila: 10

11. sep 2009 16:06

Polž, se pravi da ne uporabljaš preliva za torte, ampak navadno želatino? soča

Polž  

član od: 28.5.2007

sporočila: 37

13. sep 2009 15:55

Uporabljam navadno želatino. Polž

soča  

član od: 7.9.2009

sporočila: 10

14. sep 2009 0:04

Ok, Hvala Polž. Moram povedati da sem danes prvič po priporočilu Patke poskusila pisati na torto z Nutelo. Izvrstno, kaj tako enostavnega ... prej sem se pa trudla s stopljeno čokolado, ki je bila enkrat preveč tekoča, nato pa se je takoj začela trditi. Z Nutelo je zelo hitro, pisava lepo teče, obnesla pa se je tudi na zelo nagnjeni površini, ko sem npr. pisala na sprednje okno kamiona (torta je bila v obliki gasilskega kamiona, spredaj je bila visoka kabina in na njej imitacija okna), pisava ni zdrsela dol, ali se razvlekla, ampak je obdržala lepo obliko. lp in hvala za zelo uporabne ideje Soča soča

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. sep 2009 8:38

 

Iiiii, jaz se moram pa pohvaliti, za pisanje po tortah sem si omislila tole:

Kupila sem v Nemčiji. Deluje kot brizga (potegneš noter čokolado), potem pa pišeš in počasi stiskaš čokolado ven (bel del je iz silikona). Krasna stvar.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti