Surove bučke

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

25. avg 2007 19:42

Jaz sem bila predkratkim postrežena s surovimi bučkami in so bile vsem odlične. Zeleni cukini so bili narezani na podolgovate rezine. Se mi zdi, da je bila tanka bučka razrezana podolgem na npr. osmine. Skratka bili so kot eni grisini samo krajši, dolžine bobi palčke. Poleg pa je bila skledica z omako narejeno iz kisle smetane in majoneze ali nekaj podobnega. In si lepo zagrabil bučko in jo pomakal v omakico in grizljal. Res je bilo dobro in preprosto. magnolija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. avg 2007 20:09

Naši pujsi so pa atlih in buč ne marajo, vsaj do zdaj je bilo tako. No, letos imamo samo eno pujsiko in iz čisto drugega konca, bomo videli. Loni Makaroni

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

25. avg 2007 21:56

Zelo dobro se dajo buče uporabiti za zgostitev, npr. golaža. Ne bo nihče niti opazil zamenjavo moke z bučami... tasau

ANŽA  

član od: 20.11.2006

sporočila: 45

6. okt 2008 17:22

Ali katera pozna ime za kosmate bučke. Spomladi sem posadila v zemljo celo bučo, ki je bila zelene barve in kosmata. Sedaj imam veliko teh buč pa bi rada izvedela ime in kako se pripravljajo. lp ANŽA Sporočilo je spremenil(a) ANŽA dne 06. okt 2008 17:22:53 Sporočilo je spremenil(a) ANŽA dne 06. okt 2008 17:23:38

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. okt 2008 17:30

Odlična je solata z jogurtom. Bučke - cukine - naribamo kot za jabolčni zavitek, solimo, popramo, dodamo malo stisnjenega česna in jogurt, premešamo in to je to.

Ali pa na tanke rezine zarezano bučko vmešamo v kakšno drugo solato.

Lahko pa na tanke rezine zrezano bučko potresemo s prepraženimi sezamovimi semeni, polijemo s sokom polovice limete, potresemo z malo čilija in dodamo nekaj kapljic ribje omake.

Drobno naribano pa uporabljam za zgostitev zelenjavnih juh in omak, ker otroci ne marajo zelenjave v kosih.

 

Mamamia

mamamia

kozamurnik

sporočila: 2311

6. okt 2008 17:46

http://www.kulinarika.net/recept/ozimnica/Marmelada_iz_ nam je ta marmelada res dobra,posebej z dodanim ananasom. Dobre so tudi prerezane na pol,prevrete v slani vodi par minut, polnjene s hrenovkami in potem gratinirane s sirom in maslom. kozamurnik

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

6. okt 2008 20:45

Anža, če imajo bučke bodice, so čajote. Jaz jih pripravljam kot ostale buče, seveda jim pa prej odstranim bodice in olupim. Baje se lahko jedo tudi surove v solati, na ta način jih pa še nisem probala. regina

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

6. okt 2008 23:53

Bučke lahko tudi vložiš. Krasno pašejo zraven narezka.

 

0,5 l vode

0,5 l kisa za vlaganje

0,5 l olja

Vse skupaj zavreš, dodaš 2 žlici sladkorja, 1 žlico soli, cel poper, 2 naribani/narezani čebuli in 2 kg bučk narezanih na kockice. Vre naj 10 minut, nato daš v vroče kozarčke in zapreš.

stana

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. okt 2008 9:06

iz buc lahko naredis tudi kompot (tudi vlozis), po okusu je precej podoben vlozenim hruskam. Recepti so v bazi. Meni je dober je tudi bucni zavitek. Solata iz buc je lahko iz surovih ali kuhanih (ce so starejse jih olupis, odstranis semena, narezes na rezine in kratko pokuhas, potem pa zacinis - kot npr. cvetaco). Pogosto jih naredim za zajtrk skupaj z jajci. Krasno pasejo s polento - jaz to naredim tako da bucke preprazim (skupaj s cebulo in cesnom), zalijem z vodo ali juho in v to vsujem polento (instant). Na koncu vcasih vmesam se nariban sir. Cukete papogosto jem tudi surove, tako kot je opisala magnolija (zraven pase krasno tudi surova cvetaca in korenje) LP, R.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2008 9:44

A je to narahlo propaganda presnojedcev, ali se pa motim?

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti