Modri plazeči brin

POT  

član od: 18.8.2006

sporočila: 18

tema odprta - 11. avg 2007 19:03 | ogledi: 6.923 | odgovori: 7

Pozdravljeni !

Zanima me, če je kdo kupil od Bakkerja modri plazeči brin, ki naj bi nadomestil travo ter naj ga nebi bilo potrebno kositi. Me mika, da bi ga kupila, vendar želim slišati še najprej nekaj mnenj, ter v kakšnih pogojih uspeva.

Hvala in LP

POT

POT  

član od: 18.8.2006

sporočila: 18

12. avg 2007 7:17

Rimljanka hvala. Na sliki v katalogu od Bakkerja izgleda kot , da je vse prekrito z brinom in izgleda kot trava. Ker pa je cena kar visoka sem se odločila še za vaše mnenje. Mogoče bom kupila tri sadike in ga posadila na majhen prostor, da vidim kako se bo razrastel. LP POT

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. avg 2007 8:19

Ja, po moje dobra ideja. saj najbrž bo res lep, če bo na manjši površini, ampak bo treba kakšne vejice seveda odrezati, ker bodo rasle po svoje.

Je treba vedeti, da slikajo seveda idealne rastline, ki so jih vzgajali tako, kot jih doma nikoli ne bi (delamo še kaj drugega, a ne).

Pa veliko sreče in poročaj o uspehu. Samo ne pričakuj, da bo brin letos kaj zrasel, jesen prihaja in brin je golosemenka, olesenela, ki je (vsaj morala bi, da les do zime dozori in pozimi ne pozebe) že zaključilaz rastjo za letos.

rimljanka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

12. avg 2007 8:58

To rastlino vidiš običajno na grobovih. V treh letih preraste grob in jo je treba 2x letno striči, ker raste na vse strani. Da bi jo doma imel namesto trave je nemogoče, ker se po njej ne da hoditi. Naredi precej močne pritlehne veje in bi se pri hoji spotikal, pa še rastlino bi uničil. Primerna bi bila za pokritje kakšnega manjšega pobočja. Drugače pa meni deluje precej pokopališko.

 

LP

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

12. avg 2007 14:08

Ja, Lijana, te asocijacije so pa res ena nesrecna zadeva. Mani je tale brin tudi zelo vsec in me na sreco ne spominja toliko na pokopalisce (ceprav sem ga tam ze videla), tako da bi ga takoj imela pred hiso. No, saj eno mojo znanko je tudi skoraj kap, ko ji je fant na Finskem za njen rojstni dan poklonil krizanteme LP Jerneja USA

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

12. avg 2007 19:09

Se strinjam. Mačehe so mi zelo všeč in jih rada opazujem pri drugih hišah. Sama jih nikakor ne bi mogla imeti doma. Ahh te asociacije. ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti