Rodila se je ronja - bravo veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. jul 2007 14:35

veverica, veš, da nisem nič zamerila. Seveda razumem, da se vsaka mama vpraša, če bi lahko kaj naredila, da se to njenemu otroku ne bi zgodilo, tudi jaz sem se sekirala, če bi lahko kaj naredila, da mala ne bi imela nobenih problemov po rojstvu, da sem jo z nečim okužila, (čeprav sva oba z očijem zelo mahnjena na osebno higieno), potem se je pa pokazalo, da verjetno sploh ni bila nič bolana in je tako reagirala samo zato, ekr sem bila jaz ves čas nekaj bolana v nosečnosti... Tako da te razumem, vendar se strinjam z ostalimi, da ne obtožuj sebe, ker so otroci pač različni in ni nujno, da se alergija sicer ne bi razvila. Moja mami je pri vse treh jedla bolj ali manj vse, se mi zdi, pa sem sama mela en kup alergij (sicer kot mala ne na hrano, ampak druge pa, na hrano pa se mi je alergija pokazala in potem tudi izginila v puberteti...), pa je pri sestri pojedla ogromno čokolade, pri meni pa nič... Sem pa bila prezgodaj rojena, to je pa res. In to zato, ker je nosila ene flaše v 2. štuk, ker je mel oče grozno pljučnico... Pa zato res nista onadva kriva za moje alergije, se zgodi pač... Meni so vsi govorili, da bom prezgodaj rodila, če bom toliko norela okoli, pa je bila mala 6 dni čez rok... Prej ni hotela ven, pa ne glede na to, kaj je mami počela;) Sem bila pa zato kot otrok redna obiskovalka na Vrazovem trgu... In mi je dr. Kuharjeva (sigurno jo poznate;) rekla, ko sem bila stara kakih 14 let, da ko bom noseča, naj se izogibam arašidom, da so ti res problem, vse ostalo pa lahko jem v mejah normale. Ne vem, če še vedno velja isto, ampak ona je meni pomagala in ji kar zaupam. Sicer je res, da ti vsak svetuje po svoje: eni da ne smeš nobenega sadja sploh, sploh pa ne svežega, pa nič sveže zelenjave, torej nobene solate, pa ne cvetače, brokolija in fižola v kakršnikoli obliki, ne paradižnika in zelene paprike, bognedaj citrusi, ker naj bi to vse imelo preveč C vitamina, pa jih zato napenja, eni da citrusi sušijo mleko, pa ne mlečnih izdelkov, kakava, sladkarij, seveda itak prepovedane jagode, ker je to vse alergeno, seveda skoraj nič soli, bognedaj začimbe, strogo prepovedan je kis in vse fermentirano, ker to napenja... In potem ostaneš na polenti in kompotih... Potem pa v porodnišnici dobiš dvakrat na dan kozarec mleka, pa še jogurte ob obrokih, prvi dan v kisu vloženo cvetačo in najprej kot "vzorna" mami samo pikneš zadevo, potem drugi dan ugotoviš, da bo vsa zelenjava, ki jo boš tam dobila, vložena v kisu in jo pač poješ, potem te pa zadnji dan predno zapustiš porodnišnico, presenetijo z JAGODNIM kompotom;) Pa jagode res vsi nekak odsvetujejo... Tak da... Ne vem več nič... Kar vem, da je dobro, probam naredit, recimo, da dojim, pa da vso sadje in zelenjavo res dobro operem, pa ravno jagod si zdaj ne grem kupit (sicer pa itak ni sezona zanje) in ne bašem se s čokolado in jajci, če pa pojem kak košček sem in tja, pa po moje ne more bit nič narobe, kar ne bi bilo tudi sicer. (malo sem gledala te razne raziskave, kadar sem pač na kako naletela, pa eni pravijo, da so otroci, katerih mame so v nosečnosti in med dojenjem pojedle veliko čokolade, bolj veseli po naravi, drugi pa da majo več alergij... zdaj pa ugibaj... no, glede na to, da Švicarji nimajo nič več alergij kot drugi, pa pojejo 2x več čokolade kot ostali svet, verjetno ni tako strašno škodljiva, sicer čisto laično mnenje, ampak vsega kar ti oz. mi prepovedujejo enostavno ne moreš upoštevat, ker bi sicer obe stradali... Sicer je tudi pri drugih stvareh tako, da se nasveti redkokdaj skladajo: mami, da moram čim prej iz bolnice, da se ne bom še česa nalezla (v mislih je mela mastitis), tašča, da moram ostati tam čim dlje, da ne bo z malo kaj narobe, mami bi tamalo čisto slekla, češ da je otrokom vedno vroče, tašča bi jo še zdaj pokrivala s kovtrom in seveda po njeno obvezno kapica gor, če gre na sprehod, ker je tale vetrič po njeno smatran kot hud prepih Veri

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. jul 2007 14:48

Vidim, da si skrbna in razumna mama. Recimo, da se med take tudi sama prištevam (nič nisem skromna, kaj). Nikakor se mi ne zdi, da sem kadarkoli komplicirala, ampak sedaj sem enostavno primorana v to! Če si se srečala z dr. Kuharjevo, potem sem prepričana, da o alergijah mnogo veš. O njej sem slišala same pohvale. Naš Jure obiskuje v glavnem dr. Sedmakovo na gastroenterološkem oddelku, videla pa sva tudi že en cel kup zdravnikov z ostalih oddelkov - na dr. Kuharjevo nisva naletela, ker je (po mojih informacijah) v "penziji" in obdeluje le tiste otroke, ki jih je zdravila. Kar pa se prehrane v porodnišnici tiče, pa se nanjo ni za zanest, saj je enaka kot v ostalih bolnišnicah, se pravi da otročnice ne dobijo drugačne hrane, kot ostali bolniki. Ampak ti moram prišepnit, da se je v zadnjih dobrih 5 letih, kar sem bila 3x tam, prehrana obrnila na bolje. Si predstavljaš kja smo torej jedle šele 5 let nazaj??? Dobre pol leta nazaj smo tako pri vsakem obroku dobile kompot iz suhih sliv in jabolk, kar smo lahko takrat le sanjali. Mleka pa je bilo res vedno preveč! Bodite zdravi vsi skupaj! veverica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. jul 2007 15:03

Na hitro moja izkušnja z alergijami. Kar se hrane tiče sem zelo zoprna in natančna. Mleka recimo in mlečnih izdelkov sploh ne maram. Po mojem sem mleko pila nazadnje ko me je še mama dojila. Med nosečnostjo in med dojenjem, pa sem dojila 15 mesecev, tudi ust nisem odprla za kaj takega, pa je naša tamala, ki ima zdaj skoraj 18 let dobila aledgijo na mleko in mlečne izdelke. Prebedela sem cele dve leti in pol, sama sem komaj funkcionirala, tamala je bila pa dan in noč živahna da je bilo kaj. Pa ni bedela zaradi krčev, ji očitno ni bilo za spat. No in to ji do današnjega dne ni. Rabi malo manj spanja. Tudi mleka in mlečnih izdelkov ne je, jogurtov še povoha ne, ne je mesa in še bi se našlo. Je pa čisto zdrava kljub temu, da ima kar precej kilogramov preveč. Po mojem se pri dojenčku kar hitro pokaže kaj mu paše in kaj ne, ni pa, da bi človek to kar posploševal. Kar enemu paše drugemu ne in obratno. lp Vesna

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

19. jul 2007 15:37

Veri, kapa ni slaba ideja. Pa ne zaradi prehladov in podobnega. Pač pa zaradi ušes..Ki rastejo in potem začnejo .....štrleti... lp juhica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. jul 2007 15:48

Juhica a tkole?

jade

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. jul 2007 16:38

He, he, he, Jade, pa kje jih pobiraš in se vedno spomneš nekaj kar me pošteno nasmeji? LP! fakin712

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. jul 2007 16:41

Jah zdajle imam čas, pa še tko vroče je, da mi zgleda vročina v glaso seka pa imam take izpade.  Tamala spi, tavelika dva pa imata velepomembno igro v otroški sobi in sta me  ven, ker sta bojda že tako velika, da ne rabita mamice, ki ju nadzoruje. In pol, če še kakšno zinem rečeta, mami tih bod a ne vidiš, da nimava časa. jade

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. jul 2007 16:45

Ti kar k meni pridi, tukaj pod klimo je prav prijetno hladno. LP! fakin712

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

29. jul 2007 9:01

Malo z zakasnitvijo, ker sem bila na dopustu,sem le izbrskala to temo.

Veri iskrene čestitke tebi in tvojemu lubiju za hčerkico.

Aki

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

29. jul 2007 14:13

no pa se javim tudi jaz, z iskrenimi čestitkami,....... p.s. meni je naša patronažna, rekla da če je zunaj nekih 24stopinj potem otročki pri 14dneh starosti, ne potrebujejo več kapice, tudi tiste najbolj teneke bombažne ne! , mi smo se tega držali in 24juluja praznovali 5 rostni dan kar pomeni da smo preživeli,.... kar pa se tiče alergij, tašča mi je cele litre kompota nanosila ko sem dojila naša mami pa nič kaj pametovala razn izogibaj se kislih stvari in surovih jabolk! in poglej ga šmenta, naš zdaj velikan ima alergijo na arašide! tukaj se ne da kaj veliko pomagati,..... vsaj po mojem mnenju ne! samo pretiravati ne, pa bo vse ok! plopsa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti