Dimnikarji

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

tema odprta - 27. jun 2007 16:42 | ogledi: 4.078 | odgovori: 33

V petek smo dobili pošto, da nam bo dimnikar prišel očistiti dimnik (mimogrede- napačno so napisali naslovnika). Dimnik je že od samega začetka redno vzdrževan. Poleg tega je dimnikar, ki ima koncesijo v našem kraju, na zelo slabem glasu. Ker se ne strinjamo, da bi nam "kao" očistili dimnik in mastno zaračunali, sem temu podjetju poslala dopis s katerim jih obveščam, da nam je dimnik očistil drug dimnikar in zato ne rabimo njihove storitve. Poleg tega smo še ne mesec dni nazaj v dimnik vstavili inox cevi, tako da sploh nimajo kaj čistiti. Poleg tega je bilo po TV- ju nekaj govora o tem, da jih (dimnikarje) kljub grožnjam z inšpekcijo nismo dolžni spustiti v hišo, če to ne želimo. Danes sta bila že dvakrat pri nas a jih dedek ni spustil v hišo, pa sta rekla, da so dobili moj dopis, a bodo jutri vseeno prišli in bodo samo pogledali dimnik. Kaj naj storim oziroma kaj storite vi v takih primerih?

Uživajte...

alexis

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. jun 2007 16:49

Plačaš samo naročene storitve, bi rekla . Će bodo kaj "gledali" , bodo tudi kasirali F r i n a

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

27. jun 2007 16:58

mi ga nismo spustili v hišo. imamo porihtan dimnik in res a ne mislim toliko plačevati da bo nekaj naredil tako tako. je pa bil ta naš dimnikar nevljuden, sem rekla naj pride po drugi uri ko bo gazdarica doma pa je rekel da samo do dveh dela. in po njegovem bi tisti ki so v službi morali vzeti dopust da ga doma počakajo da pride on skasira. in hotela sem od njega izvedeti ali moramo nujno dati očistiti dimnik in če je obvezno pa mi ni znal odgovorit, samo nekaj je cincal in iz tega sem sklepala da ful nujno očitno ni. nektarina

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

27. jun 2007 17:26

Moj mož ga je pred časom tudi odslovil, ker je vedel, da bi pokasiral mastne denarce kar tako. Potem je še nekajkrat hodil okrog kot mačka okrog vrele kaše, sedaj ga ni več. Vemo pa, da je marsikdo plačal kar velik znesek kar tako brez čiščenja. Na televiziji pa je bilo govora tudi o tem, da naj bi se ti zneski pregledovanja in čiščenja dimnikov zmanjšali. emily

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. jun 2007 17:32

Pri nas je dimnikar prišel letos samo kot kontrolor dimnih izpustov iz peči centralne kurjave. Na podlagi nekih predpisov smo uporabniki peči za centralno ogrevanje bojda to dolžni narediti vsako leto. Dimnika od kamina, kjer kurimo na drva, niti pogledal ni, opcije čiščenja dimnikov ni bilo . Račun je bil okrog 27 €.

 

Cila

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

27. jun 2007 17:52

Lani sem naredila isto (poslala sem dopis, da jih ne rabimo) po nasvetu neke gospe iz mestne uprave. Je prišel vseeno, a ko je videl, da ne bo nič je odšel in ga ni bilo več. Letos je ista zgodba. Jutri po tretji uri bo prišel pa bomo videli kaj bo. Danes sta bila že dvakrat pri nas pa so bili samo stari starši doma. alexis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jun 2007 18:30

Mi smo spoštovali občinski odlok, dimnikarja smo ob dogovorjenem terminu spustili v hišo, opravil je svoje delo, dali smo smu kozarec cedevite (pivo je odklonil), se prijazno pozdravili in je odšel. Dimnikar pač opravlja delo, ki mu ga naložijo, naša nejevolja mora biti usmerjena drugam. Sicer pa je bila pri nas situacija kot pri Cili.

 

Mamamia

mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

27. jun 2007 19:37

Pri nas pa je dimnikar čistil kar dvakrat na leto. Ker smo v hiši (poslovna stavba) dva lastnika in si stroške delimo (dimnikarja pa plačujemo mi), je vedno prišel, ko nas ni bilo in gospa nad nami mu je dala ključe kurilnice. Celo podpisala mu je dobavnico, seveda smo račun dobili mi. Poslala sem mu dopis, da naj bi čiščenje opravljali samo enkrat na leto, da bi nas moral predhodno obvestiti o čiščenju in naj pošljejo račun komu drugemu, ker mi nismo podpisali dobavnice, pa smo dobili nazaj samo njegov aroganten dopis, s katerim je očitno hotel reči, da je on gazda in naj bomo tiho. Zraven je navedel še par členov iz nekih zakonov (iz katerih sem že prej prebrala, da je dolžan predhodno napovedati čiščenje in čistiti dimnik enkrat letno), ampak očitno jih on ni prebral. Ker sem v tistih dneh ravno težko pričakovala mojega dojenčka, mu nisem odpisala nič. Menda se je isto dogajalo tudi stanovalcem blokov v našem mestu, dimnikar je prihajal dvakrat letno brez napovedi. Upam, da bojo ta zakon čimprej popravili, ker ni normalno, da samo en človek dobi koncesijo in bogati na račun ljudi, ki mu očitno nič ne moremo. matilda

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

28. jun 2007 8:07

Meni se zdi pa 27€, da bi samo nekaj pogledal občutno preveč. Ker je dimnik očiščen nima kaj gledat še manj pa računat. Sicer se pa sklicujejo na neke uredbe in pravilnike, pa še sami ne vejo kaj pa kako. Ne zdi se mi fer tako kot pravi matilda, da en dimnikar ki ima koncesijo bogati na naš račun, še sploh pa , če delo ni dobro opravljeno. Me pa zanima koliko ljudi, ki so odklonili dimnikarja, resnično dobilo za vrat inšpekcijo s katero tako radi grozijo. Pa saj je svobodna izbira naša pravica, a ne? alexis

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

28. jun 2007 8:22

Nas pa je včeraj skasiral 34,67 € -letno čiščenje po sezoni . Delal je vsega 10 minut . lp STANEJ

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

28. jun 2007 8:40

Stanej, s kje pa si? alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti