Ko te piči osa...

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

27. jun 2007 17:39

Tudi sama imam izkušnje z segrevanjem beljakovinskega strupa. S fenom sem grela hčeri pik ose.Ko jo je peklo sem odstranila in spet segrevala, kar nekaj minut. Ni bilo otekline, srbečice, redčice. Samo mala luknjica v koži. ham-njam

Paula  

član od: 28.3.2007

sporočila: 35

27. jun 2007 18:05

tudi jaz dobim ponavadi alergijsko reakcijo na pik ose ali čebele. edina stvar, ki mi resnično pomaga, je čebula. prerežem jo na pol in jo na električni plošči štedilnika ali v ponvi (seveda brez olja) popečem, toliko, da malo zadiši in porjavi. nato vročo dam na mesto pika. ponavadi je dovolj enkrat..... odpravi bolečino.... po vseh mnenjih sem sklepala, da je očitno "strup" termolabilen.... se pravi, se s toploto razgradi! enako je treba postopati, kadar te v morju preseneti meduza in ti pusti na koži svoj ožig! dalmatinci pravijo: trljal sa vručim kamenom!!! in to seveda pomaga!!! z ledom pa je tako. samo blaži bolečino, je pa ne odpravi. Paula

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. jun 2007 18:17

Led ne blaži bolečino, led se daje zaradi otekline,verjamem da čebula pomaga in še marsikaj, če ni hude reakcije. Ko me je pičil seršen, ni bilo cajta pražiti čebule lp Anamarija

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

28. jun 2007 11:15

ponoči nisem spala ker me je tako srbelo in skelelo. pa sem šla danes k zdravniku. in naša prelestna zdravniška oskrba? v lekarno po kremo(ki jo seveda moram plačati sama), led gor. in gospa zdravnica je pripomnila še, da lahko traja oteklina en teden. nektarina

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

28. jun 2007 11:34

Led pomaga, mojega sina sta pičile dve osi, je pridrvel v hišo, jok in stok, kaj je, ko mi je uspel povedat, da je želel vzeti mačja mladička, ki sta bila za pasjo uto ob hiši, sem vedela koliko je ura, dreznil je ob osje gnezdo, sem vzela led in mu na pikih stopila 2 kocki ledu eno za drugo, čez 10 minut ni vedel več kaj se je zgodilo,.......od kod vem, na nekem nemškem programu sem gledala eno oddajo in je bilo tudi o tem, da s ledom strup razgradiš, evo nekaj tednov po tem, sem prenesla v prakso....ponovno smo preizkusili na bazenu, ko ga je sredi igre pičila čebela, ponovno delovalo....

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

28. jun 2007 12:36

Osa me je pičila v dlan, edina stvar, ki je bila takrat pri roki, je bil vžigalnik... Ledu ni bilo, pijača pa vsa na zunanji temperaturi.. In sem poskusila, čeje strup res termolabilen. S plamenom vžigalnikasem si segrevala pridateto mesto in po nekaj minutah me ni ne bolelo, prav tako ni bilo otekline. Tudi prstan, ki sem ga takoj ob piku snela z roke, je šel brez problema nazaj gor. Od takrat naprej pike grejem in ne hladim. Joan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti