Miss slovenije

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

26. jun 2007 14:15

Izbor miss naj bi bila glamurozna, lepa za učke, ne pa taka packarija.

Že nekaj časa se mi zdi večina izvedb raznih prireditev kot cesarjeva nova oblačila. Če ne zastopiš koncepta, si butl. Razni (kvazi) umetniki pa kar tekmujejo, kateri bo bolj zasr..... in napravil prireditev bedasto. Glavno zgleda, da se dobro zasluži.

Gobica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. jun 2007 17:21

Lisička  . Mi ob tem pride na misel tista pesem od Iztoka Mlakarja  Full kull ... "provincijaln folk je tok zabit" ...   tako nekako  gre  . Cila

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

27. jun 2007 0:08

Res je tako, kot je napisala Vendelina jr.. Prireditev je imela vsebino, samo razumljena je bila slabo. Mislim pa, da bi morala biti prireditev te sorte preprostejša, takšna, ki ne zahteva poznavanja vseh filmov in še ne vem česa drugega. Godler je pač "končno enkrat" hotel narediti zadevo inteligentno. In ne morem se znebiti občutka, da ima manj inteligentne ljudi od sebe za manjvredne. Tatjana

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jun 2007 9:07

hja, inteligentno ni nujno duhamorno - ali pač? Približno toliko daleč mi že "nese", da sem skapirala osnovno poanto zadeve. In kar se mene tiče, ne rabim take prireditve "preprostejše" ampak vsaj "prebavljivo". In niti v bodoče ne mislim proglašat za "prezahtevno" in "pregloboko" vsako reč ki je namenjena bolj samopromociji (super inteligence?!)kot osnovnemu namenu - preprosti sobotni zabavi. TV sem preklopila na to oddajo ravno zaradi napovedi voditelja, ker me misice sicer ne zanimajo . Zdržala sem nekaj kratkih minut, pa so se mi punce močno zasmilile, saj so "škripanje" čarovnice morale prenašati ves čas. Mi smo vsaj lahko preklopili. Če super inteligenten človek misli da je na nivoju lahko samo tragedija in je zabava pritlehna reč, je pa malo nerazumno da se vtakne ravno v izbor misic, ki že po naravi ni ne vem kako globoka zadeva. Lisa

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

27. jun 2007 9:53

Tatjana in Lisa, super povedano, se podpišem. In Lisa, točno to, kar meni že dalj časa hodi po glavi - da t.i. intelektualci enačijo zabavo z nečim, kar je "za rajo", sami pa očitno neskončno uživajo le ob spremljanju Dnevnika in branju borznih tečajev. Godler, sej je faca in veleum, vendar pa je tuki dokazal, da mu manjka neke empatije do gledalcev - vsaj do večine, ki smo pričakovali zabavo, ne težačenja. Sicer je Zrnec res en sam, ampak tudi Godlerja ne bi pobralo, če bi kdaj pogledal čez svoje, sicer zelo nizke planke, če lahko tako rečem. Scorpy

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jun 2007 12:38

Humor je v osnovi konstitutiven element inteligence in intelektualci v pravem pomenu besede so zelo duhoviti. Jih pa ni veliko. Glede prireditve (kolikor sem uspela presoditi po 15 minutah kompiliranega) - ost zabave je zvodenela zaradi tega, ker je imela Balmazovičeva preveč teksta, ne zaradi Jureta Godlerja. Glede Jureta Godlerja pa menim, da je človek hipertalentiran. To je blagor in prekletstvo hkrati. A si samo predstavljate, kako je npr: hoditi v osnovno šolo, kjer razred celo leto osvaja materijo, ki si jo ti osvojil takole v enem tednu - in se preostali čas divje dolgočasiš in se trudiš dati mir? A si predstavljate, kako je nekaj, kar nekdo z mnogo talenti razume in povzame v eni minuti, slehernik pa za to porabi cel dan in ko mu hipertalentirani po pol dneva še vedno ne more reči "a zdaj razumeš?", ker je slehernik še vedno na pol poti, hipertalentirani pa je vmes v mislih naredil že n+ n konstrukcij? To približno tak občutek, kot če bi povprečno inteligentnega človeka (slehernika) vsak dan za kakih 5-6 ur malo privezal. Jasno, da bi vsak povprečen dobri človek po taki vsakodnevni torturi vsaj nekaj malega ušpičil, če že ne bi bil zelo jezen in bi kaj večjega ušpičil.... No, najbrž se JG že celo življenje počuti tako, kot bi se počutil slehernik, če bi ga vsak dan malo privezali. In v tem kontekstu so tudi Godlerjeve morebitne eskapade zelo zelo mild, da rečem light. V nobeni skupnosti ni tako talentiranih ljudi, kot je Godler, na pretek in tisti, ki pa so, zaslužijo nekaj empatije tudi z naše, sleherniške strani. Zlasti če se pričakuje empatija z Godlerjeve strani. Vendelina jr.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

27. jun 2007 13:32

Vendelina, a lahko na kratko napišeš. kaj si hotela povedati?  Meni tole tvoje pisanje ne potegne, zdaj pa ne vem, a spadam med slehrnike, ali še kam nižje.

 

Sama oddaja je bila pa poden od podna, tolk že vem.

 

LP

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jun 2007 13:33

Vendelina, osebno, privatno - vsekakor. Če pa nekdo opravlja dobro plačano delo, me njegove siceršnje frustracije ne brigajo kaj prida. Lisa

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

27. jun 2007 13:59

Prav imata obe, Vendelina jr. in Lisa (v obeh postih). Superinteligentni otroci oz. odrasli so ljudje s posebnimi potrebami. Zelo dobro se zavedajo svojih sposobnosti in večinoma jim slej ko prej to stopi v glavo. Vseeno bi moral Godler delati za publiko, ki takšne oddaje gleda, ne pa pričakovati, da bodo v soboto zvečer vsi utrujeni nekaj mozgali. Ko hočem oddajo za možgančke, si ogledam kaj drugega, ne en izbor za miss. Tatjana

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

27. jun 2007 14:12

Lisa, once again, se strinjam. Saj ima prav tudi Vendelina, samo točno to - naj se izživlja (v pozitivnem pomenu) kje drugje, tam, kjer je to zaželjeno in cenjeno. Po vseh odzivih sodeč, na miss slovenije ni bil preveč zaželjen (od gledalcev). Oddaja je pa v prvi vrsti namenjena gledalcem, ane? Že 100x smo ugotovili, da povprečen slovenski gledalec želi sprostitev pri tovrstnih oddajah in šovih. Saj je Godler tudi duhovit, seveda, se strinjam, da je to znak inteligence. Ampak inteligentno duhovit in duhovit za širše množice ni enako. Tudi Godler ni dober za vse, četudi ima vrhunsko pamet. (In razumem "problem" Godlerja, kot ga je opisala Vendelina, da se verjetno počuti "zvezan", ampak you get what you give... meni osebno tudi on ne deluje preveč razumevajoče, do.. recimo temu ostalih, mogoče se motim, a tak vtis sem dobila iz njegovih intervjujev). Scorpy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti