Afte v ustih!!!!

mmajaa  

član od: 9.5.2006

sporočila: 104

7. dec 2007 0:20

enkrat sem dobila afte po vsej ustni votlini in je bilo tako grozno, da tudi jesti nisem mogla in je trajalo kar nekaj dni ... so me hotli dati že na infuzijo ... no, kakor koli, zdravniki so mi rekli, naj ne uporabljam ničesar kemičnega, ker ni ok. stvar se lahko celo še poslabša. priporočili so mi samo izmenično grgranje žajbljevega in kamiličnega čaja. in je res delovalo, ne takoj, ampak je. in če se mi je kdaj še kakšna afta ponovila, sem uporabila izključno žajbljev čaj. no, to je le moja izkušnja :) mmajaa

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

7. dec 2007 2:33

Tea tree olje dela čudeže v vsej ustni votlini. Cena je par evrov, pa 100 % naravno je. Še za mnogo drugih tegob pride prav, vsestransko uporabno je. Preverjeno večkrat. seherezada

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. dec 2007 7:41

Ja, za sušenje mozoljev je super ker mene puberteta še zdaj ni zapustila. Loni Makaroni

krhelena  

član od: 11.12.2007

sporočila: 1

11. dec 2007 8:40

jaz to lučko že dolgo uporabljam in res deluje. Predvsem pa se mi afte in herpes ne pojavljajo več tako pogosto, pa tudi celjenje je dosti hitrejše. Kadar imam afte si usta spiram še z kapljicami čajevca, ki deluje antiglivično. krhelena

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. dec 2007 12:58

afte odpravim v enem dnevu z izpiranjem ustne votline z ustno vodo dokmann parodent. te kr potegne skup, sam pomaga pa zmeraj. PS: afte niso glivična okužba! bannanna

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

11. dec 2007 15:07

Sama imam afte že vrsto let in nimam pojma od česa se pojavljajo. Kadar sem v stresnih situacijah, pred in po menstruaciji, ko sem kaj bolna takrat se zagotovo prikradejo v usta in to na najbolj neprijetne konce v ustni votlini. Bolijo pa en teden, ne glede na to, če jih tuširam, masiram s proposilom... Vsak ima nekaj, kar mu povzroča neprijetnosti. Pekarica

metoda  

član od: 1.10.2007

sporočila: 55

16. dec 2007 19:30

Za zdravljenje afte prežveči list ROŽENKRVTA (rožikranta) je pa res da je zelooo neprijetnega okusa vendar pomaga,to vam povem iz lastnih izkušenj,priporoča se tudi za zdravljenje dlesni in še mnogo drugih bolezni.Jaz ga imam kar na okenski polici tako da ga imam vedno pri roki.L.P. metoda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. dec 2007 19:52

Če ne poznate roženkravta (čeprav so roženkravt, naglej in rožmarin del tako imenovanega slovenskega šopka):

rimljanka

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

13. nov 2008 10:09

Ravno včeraj sem v zdravstvenem domu opazila plakat na to temo, na njem so narisane neke kapljice, ki se jih namaže na afto pred jedjo, da naredijo nekakšen film in jo zaščitijo pred hrano, da ne pečejo. Imena se pa žal ne spomnim.

Lahko pa rečem. da lahko afte povzroča tudi zobna ščetka, njena preredka menjava, ali napačna glede dlačic. Velja preiskusiti, meni je to pomagalo, krtačke kupujem v lekarni, nekega švicarskega proizvajalca,žal nimam nobene cele več, da bi pogledala po imenu, je pa na ovitku narisan križ( kot znakec rdečega križa).

 

lp

mizarka

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

13. nov 2008 10:18

Tudi jaz uporabljam te krtacke in so po mojih izkusnjan do sedaj,najboljse (curaprox),afte se mi ne pojavljajo vec. Majdina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti