Lektoriranje diplomske na loge.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. mar 2011 23:27

Ja, seveda. Samo, ko odhajamo z obiska, se poslavljamo, se zahvalimo za postrežbo in če rečemo, hvala na kavi, ni to v slengu, ampak čisti kiks. Zahvalimo se za kavo, za prijetno družbo itd. Po domače bi rekli, hvala za kofe tetka, dobr je blo, tvoj kofe je res najboljši, nobeden ne zna skuhat tacga. Res je pa tudi, da spet smetim. In se opravičujem. 

 

 

naor

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

30. avg 2011 13:23

Potrebovala bi lektorja, ki bi mi lektoriral diplomsko nalogo (46400 znakov brez presledkov). Ali mi lahko kdo predlaga kakšnega lektorja?

 

Hvala :D

Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

30. avg 2011 13:50

Kontakt na zasebnem ;)

Viva Meier

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

30. jan 2013 11:13

Lahko še jaz dobim kakšen kontakt?

Lila Roza

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

30. jan 2013 15:07

Tole na Bolhi se meni zdi tako "ugodno", da preprosto ne more biti več resno. Lektorirajo vse poprek, z vseh področij, v vseh jezikih za evro ali par evrov na stran????? Že samo za temeljito branje teksta, ki ima 50 - 100 strani, porabiš par ur časa. Kdor lektorira besedilo s področja strojništva ali biotehnologije, se mora spoznati na jezik, ravno tako dobro pa tudi na strojništvo ali biotehnologijo, ker ne moreš pravilno popravljati besedila, ki ga ne razumeš. Vem, denarja ni, ampak vseeno - malo v razmislek, koliko cenite svoje delo, če ga date cefrati takim vseznalcem.  

Sonja

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

30. jan 2013 15:25

Limnol, ne strinjam se čisto s tabo. Kolega lektorira in računa 1€/stran, pa je zelo dober in natančen. Cena je pa pač taka, ker je veliko konkurence. Pa to ni oglas od mojega kolega, je od nekoga, ki oglašuje svojo storitev, da ne bo pomote. 

...lansko leto je diplomiral moj fant in hvala bogu, da imam tega kolega, ki mu je računal 1€/stran, ker ga je koštalo potem 130€. Kar je poceni. Ker sem klicala na podjetje, ki se ukvarja z lektoriranjem in mu bi zaračunali 700€!?!

Pa tudi glede besedila... saj se ne smeš spuščati v smisel besedila in moraš popravljati le slovnično. Zato je tudi verjetno cena nižja, ker ti popravi le slovnico, vejice, v besedilo se pa ne spušča.

Moje razmišljanje...

 

tina711983

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. jan 2013 15:39

Po mojem pa to ni tako enostavno. Ce nekdo ne razume stavka, kako ga lahko popravi? Vejica, ki ne stoji na pravem mestu, ze lahko drasticno spremeni pomen. Druga "napaka" lektorjev, ki se ne spoznajo na strokovni jezik, je, da brez sramu popravljajo stvari, ki se ne smejo popravit - npr. sklanjajo enote pa se kaj bi se naslo.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti