Ja, sem šele danes videla vprašanje, na žalost. Pa vidim, da je bilo OK. Meni pa ravno jajčka dajo piko na i...


lahka pita, primerna tudi za piknike
2/5
4,7
(12)
sveže vlečeno testo (paket)
500 g blitve (lahko tudi špinače)
2 manjši čebuli
250 g fete
1 surovo jajce
limonina lupinica
3 trdo kuhana jajca
2 dl smetane za kuhanje (ali navadne sladke smetane)
sezamova semena
30 g masla
sol
Blitvo na drobno narežemo in kratko pokuhamo v vreli, slani vodi. Odcedimo. Čebulo nasekljamo in kratko prepražimo na maslu.
Feto narežemo na majhne koščke in zmešamo z blitvo, čebulo, dodamo jajce, limonino lupinico in smetano. Posolimo - prej poskusimo, da zaradi fete nadev ne bo preslan.
Prižgemo pečico na 180 stopinj.
Pekač obložimo s peki papirjem.
Na dno pekača položimo polovico listov testa (ponavadi jih je v paketu 6, torej 3), enega na drugega, vmes jih premažemo s stopljenim maslom. Robovi lahko gledajo čez pekač. Na testo naložimo blitvin nadev, ki ga lepo poravnamo z žlico. Kuhana jajca prerežemo na polovico in simetrično razporedimo po nadevu. Prekrijemo s preostalimi plastmi vlečenega testa, ki smo jih prav tako vmes premazali z maslom.
Odvečne robove zapognemo nazaj.
Pito še surovo razrežemo na kvadratne kose. Posujemo s sezamovimi semeni in pečemo približno pol ure na 180 stopinj (ventilatorska pečica).
Jaz sem hotel zadevo pripravit, da bi imeli po poti na morje kaj prigriznit.
Zelo se mi je mudilo in glej ga zlomka, v bližnji trgovini niso imeli blitve. Pasirane špinače nisem hotel vzeti in sem iskal nadomestek. Pa sem se odločil za kitajski zelenjavni mix. Pita je ispadla fenomenalno. Naslednjič dam blitvo in bo verjetno še boljše.