Testenine skuhamo v slani vodi, da so al dente (ne pretrde, ne smejo pa biti razkuhane). Ko se kuhajo, imamo dovolj časa pripraviti preliv:
na kocke ali krajše rezance narezano slanino damo v kozico in jo dobro popražimo, tako da začne lepo dobivati barvo - porjavi. Med praženjem dodamo nasekljano čebulo, ki pa naj samo postekleni - ne sme porjaveti, ker to spremeni okus.
Če je slanina bolj mastna, ne dodajamo dosti olja, samo žlico ali dve zaradi arome, če je pa bolj pusta, pa lahko mirne duše dodamo nekaj olivnega olja (3 - 4 žlice).
Ko je slanina lepo porjavela, dodamo kislo smetano ter še kako minuto pražimo. Dodamo jajce. Če želimo količinsko več "omake", lahko dodamo tudi malo mleka ali vode, saj testenine del tekočine "spijejo".
Dodamo malo soli, po želji lahko dodatno popramo, ni pa nujno. Dodamo 1 - 2 čajni žlički Vegete, ter malo premešamo. Nato dodamo nariban sir, ki naj se lepo stopi v omaki. Mešamo pri nižji temperaturi, da se sir ne prime na kozico. Ko se sir stopi, je omaka pripravljena.
Testenine odcedimo ter jih prelijemo z omako ter dobro premešamo, da se vse enakomerno porazdeli. Jed je pripravljena. Okrasimo jo z nasekljanim peteršiljem in postrežemo.