pust,Miške: Sladka pustna poslastica,Pustni krofi: Sladka tradicija Slovenije

Pustni krofi

FacebookTwitter

najboljši pustni krofi

poticka1234  26.820 ogledov
    sladice: pecivo
  • Zahtevnost 3/5
    srednje zahteven recept
  • 2 uri 30 min
  • Ocena Oceni

Sestavine

📏 Mere·🌿 Začimbe

1 kg moke (Farina)

8 dag kvasa

sok 1 pomaranče

1 pecilni prašek

4 vanilijevi sladkorji

8 rumenjakov

1 dl kisle smetane

4 dl mleka

0,5 dl ruma

sol

2-3 žlice sladkorja

2 dl olja

Postopek

Presejana moka + pecilni prašek + sol

rumenjaki + vanilijev sladkor + sladkor

olje

sok pomaranče + rum

mleko po potrebi

kvas + 2 žlički sladkorja + 2 žlički moke + toplo mleko

Zamesimo gladko testo in ga vzhajamo cca. 5 minut , nato naredimo kroglice (jaz jih tehtam 8 dag) in jih vzhajamo najprej na eni strani cca. 15 minut , nato jih obrnemo in vzhajamo še 15 minut , nato jih spet obrnemo in vzhajamo do konca (vse skupaj cca. 1 ura ). V posodi segrejemo olje, ki naj sega samo za dva prsta visoko (jaz to pečem na steklokeramični plošči na 4.) Krofe z vzhajano stranjo položimo v olje in pokrijemo ter pečemo cca. 3-4 minute , nato jih obrnemo in pečemo naprej ne pokrite še 3-4 minute . Ko so še topli, jih napolnimo z marmelado in potresemo z mletim sladkorjem.


Opombe

Želim vam veliko uspeha in pa dober tek!

Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Kje pa je kvas? Ali ga najprej vzhajamo, potem pa v testo in vse skupaj vzhaja le pet minut?

Se opravičujem,ker sem pozabila pri postopku dodati tudi kvas.Drugače pa dam med presejano moko kateri sem dodala pecilni in sol vmešam kvasni nastavek katerega sem predhodno naredila iz kvasa 2žličk sladkorja in 2 žličk moke,ostalo pa naprej kot je opisan postopek.Če pa še kaj ni jasno vprašajte bom z veseljem odpisala.

Testo res vzhaja samo 5 minut?

ja samo 5 minut pa še to ni nujno.Lahko pa tudi takoj,če nimate časa začnete delat kroglice.Važno je da potem dovolj dolgo vzhajajo(Po opisu recepta )

Hvala! Recept že shranjen

Mene pa samo zanima, kakšno funkcijo opravlja pecilni prašek v testu. Hvala.

Julya,ne vem kakšno funkcijo opravlja pecilni prašek,ampak po mojih izkušnjah so krofi bolj puhasti,če se lahko tako izrazim.Sem imela že veliko preizkušenih receptov za krofe,ampak tale je res najboljši,vsaj meni.

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: marec