Muffini z banano

FacebookTwitter

Muffini z banano

Zbirke:mafini326
Taja88  12.986 ogledov
    sladice: pecivo
  • Zahtevnost
  • 45 min
  • Ocena Oceni

Sestavine

Količina: 12 kosov 📏 Mere·🌿 Začimbe

100 g margarine

1 jajce

3 banane

2 dl mleka

2 žlici Nutele

220 g moke

2 zavitka vanilinega sladkorja

60 g sladkorja

2 žlički pecilnega praška

naribana lupina neškropljene limone

1/4 žličke sode bikarbone

Postopek

Skupaj zmešamo posebej mokre in posebej suhe sestavine, nato suhe dodajamo k mokrim in vse mešamo toliko časa, da masa postane gosto-tekoča.

Pečico segrejemo na 200 stopinj.

V pekač za muffine damo papirnate modelčke in vsakega napolnimo do 3/4. Ko je pečica ogreta, postavimo pekač v pečico in muffine pečemo 20-30 minut , da se lepo rjavo zapečejo. Priporočam vam, da z zobotrebcem prebodete muffin in če je zobotrebec čist, so pečeni.


Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Kaj pa naredite z bananami? Jih zrežete na koščke ali pretlačite?

Sem jih kar probala narest. Okus je zelo dober, ampak količine je pa glih tolk, da je je preveč za 12 modelčkov. V drugem poskusu (prvič sem razdelila v 2 pekača po 12 in je bilo prenizko) sem jih 12 (pekač) do fula nabasala, pa je ostalo še za 4 v drugem pekaču. Pa tekočine je premalo. Sem morala dodati še kak deci, da se je masa sploh lahko zmešala.

Za pošiljanje mnenj se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: april