mmmm, res zna bit tole sočno in aromatično. Bom preizkusila še ta vikend. Spekla bom kar v navadnem pekaču v pečici. Najbrž mi potem ne bo treba peči tako dolgo in se mi ne bo zažgalo.
Poročam...
čbelca
sočno zimsko pecivo z medom, jabolki, orehi in skuto
2/5
3
(1)
Rumenjake stepemo z medom, vanilijevim sladkorjem, z dvema žlicama mleka in dvema žlicama ruma. V drugi posodi dobro premešamo moko s pecilnim praškom in žlico cimeta. Naribamo jabolka, dodamo rozine in orehe, posujemo s cimetom, pokapamo z limoninim sokom, premešamo ter shranimo. Posebej stepemo beljake. Moko dodamo rumenjakom, nato vmešamo še stepene beljake. Dobro premešamo, vsujemo še nekaj kokosa in nasekljanih orehov. Pekaču odstranimo lopatico za gnetenje, ga namažemo z oljem ter vlijemo polovico mase, nanjo jabolka in po vrhu preostalo maso. V kozici premešamo skuto s stepeno smetano in žlico medu ter polijemo po vrhu biskvitne mase.
Jaz pečem v Clatronicu po zadnjem programu - za peko - vsega skupaj okoli 2 uri in pol. Pride zelo sočno in aromatično!
Ne,Miss Lady, pecivo spodaj ni zažgano, samo slikala sem zvečer, pa svetloba ni bila najboljša, tako da na sliki izgleda, da je spodnji del malo zažgan. Pride res malo temneje, ker saj veste, v kruhomatu se ne da regulirati, kako močno naj se zapeče; jaz sem pač pekla toliko časa, da se mi je zgornji del zdel dovolj zapečen. Lahko pa poskusite in zmanjšate čas peke za 10minut naprimer, pa boste videli. Drugače pa...se ne zažge, brez skrbi! :)
Pa lep pozdrav.
Maji