Tole pa je inovativen recept :) Ali pride še kakšna slikica?


bebi piškoti preliti z jabolčnim pudingom in smetano
41.969 ogledov
1/5
5
(3)
Podloga:
bebi piškoti (glede na velikost pekača)
mleko
Krema:
4 jabolka
voda
2 vanilijeva pudinga
sladkor
sladka smetana
V pekač z višjim robom naložimo bebi piškote namočene v mleko.
Jabolka olupimo, očistimo in prestavimo v mešalnik. Dolijemo vodo, da se gladko zmeljejo. Jabolčne mase mora biti malo več kot liter (1,2 l).
Jabolčno maso zavremo, vrečki za puding pripravimo po navodilu (sladkamo lahko že jabolčno maso ali pa sladkor dodamo v mešanico za puding, seveda po okusu in kislosti jabolk).
Iz jabolčne mase skuhamo puding in ga prelijemo po piškotih. Postavimo na hladno, da se pecivo strdi.
Ponudimo s sladko stepeno smetano in posujemo s cimetom.
Sladica je bila na hitro pripravljena včeraj zvečer v manj kot pol ure. V manj kot petih minutah je tudi izginila.
Naredila sem za liter mase iz vode in mletih jabolk, vendar se je puding preveč zgostil (premalo vode)...dolila sem še eno skodelico in je bilo ravno prav.
Res dobra sladica. Naredila sem samo eno plast piškotov in zgoraj maso iz dveh velikih jabolk, ki sem jih malo pokuhala in potem spasirala s paličnim ter dodala toliko vode, da je bilo vsega skupaj za cca. 3/4 litra. Puding sem uporabila za to količino samo eden in se je vse skupaj ravno prav zgostilo. Izginilo je praktično takoj. Drugič bom naredila dve plasti piškotov, kot je na Anamarijini sliki.