Ne vem zakaj tlačiti zdenka sir v buzaro, tudi paprika ni običajna sestavina. Ampak vsak po svoje, je definitvno škoda škampov za tak recept.


slastna jed za poletne večere




1 ura
Oceni
Statistika
1 kg škampov
2 čebuli
2 večja paradižnika
2 papriki
0,5 l paradižnikove mezge
5 strokov česna
0,2 l belega vina (suho)
olivno olje
1 jedilna žlica peteršilja
2 zavitka Zdenka sira
sol
V večji posodi (npr. pica pek) segrejemo olivno olje, prepražimo čebulo, paradižnik in papriko... Dušimo na zmernem ognju cca. 45 minut, dokler se vsa zelenjava popolnoma ne razmehča. Dodamo še peteršilj in strt česen. Vmes zalivamo z vodo in paradižnikovo mezgo. Dodamo škampe, kuhamo cca. 10 minut, čisto na koncu pa dodamo še 2 zavitka Zdenka sira (za zgostitev). Po potrebi dosolimo in popopramo.
Če omaka ni dovolj gosta, dodajte še 1 zavitek Zdenka sira.
Če ne boste dobili škampov, jih nadomestite s klapavicami...
Zdrava nosečka, ne bom poskusil. Pri kuhariji rib in ostalega morskega življa sem prevelik purist in prisegam na stoletja stare recepte iz Dalmacije in otokov. Rakovice, jastogi, škampi in podobni oklepniki so mi preveč dragoceni, da bi jih kvaril z nevem čem ampak,kot sem napisal zgoraj, če ti je všeč ti samo daj :))) Lep dan tudi tebi in objavi še kaj .
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| malo za hec | johana |
| MOJ vrt | rimljanka |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

French toast s sadjem

Kavna torta (Coffee cake )