

Piščanca razkosamo na osem delov in skuhamo v osoljeni vodi z očiščeno jušno zelenjavo, ki smo ji dodali še zrna popra, lovorov list in čebulo v katero smo zapičili klinček. Piščančje kose preložimo v servirno posodo in damo na toplo.
Za omako popražimo na maslu moko, ki pa ne sme porumeneti in prilijemo približno 4 dl juhe, v kateri se je kuhal piščanec. Pokuhamo, da se zgosti (3-5 minut), dodamo limonin sok, vmešamo še rumenjak in kislo smetano ter drobno narezane koprove liste. S tem prelijemo piščančje kose in okrasimo z rezinami limone.
Piščanca lahko skuhamo tudi v vodi, ki smo ji dodali namesto jušne zelenjave zelenjavno jušno kocko.
Res fina, odlična jed! Skuhali smo več juhe, da smo jo še posebej jedli, uporabili pa smo samo prsa in 2 hrbta (da je bila juha boljša) , ker imajo domači radi samo belo meso. Juha je bila odlična, ostanek smo porabili za zgornjo omako s tem, da sem na koncu kose mesa kar dala v omako in jih nismo polili z njo komaj na krožniku. Zagotovo bomo še delali!
| Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
| MOJ vrt | rimljanka |
| malo za hec | Nikita2 |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Ribja juha s testeninami

Hačapuri - gruzijski kruh